Nowe Złotno

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed

Data publikacji: 23.10.2013,

Data aktualizacji: 27.03.2020

Nowe Złotno
Nowe Złotno - inwestycja realizowana przez Profit Development powstaje w łódzkiej dzielnicy Polesie, tuż przy ulicy Traktorowej i Rąbieńskiej. Na terenie dzielnicy znajduje się wiele miejsc, gdzie aktywnie można spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi. 

Przede wszystkim warte zwrócenia uwagi są liczne, zajmujące ogromne przestrzenie parki- Park na Zdrowiu(zajmujący ponad 170 hektarów), Park im. ks. Poniatowskiego(o powierzchni powyżej 40 hektarów), Park im. ks. Klepacza czy Ogród Botaniczny(mający ponad 60 hektarów). Tak ogromna przestrzeń stwarza dobre warunki do prowadzenia aktywnego trybu życia.


Funkcjonalne przestrzenie


W pierwszym etapie osiedla Nowe Złotno powstanie pięcioklatkowy budynek o zabudowie kaskadowej. Miejscami będzie składał się z czterech, a miejscami z sześciu kondygnacji.


W kolejnych etapach przewidziane są budynki utrzymane w podobnej konwencji. Maksymalnie będą składać się z 8 kondygnacji. Na kondygnacji najniższej- podziemnej, powstaną liczne miejsca postojowe, które zaspokoją potrzeby zmotoryzowanej części mieszkańców. Ponadto do dyspozycji mieszkańców będą też komórki lokatorskie, które będą stanowić dodatkowe zaplecze do przechowywania różnego rodzaju sprzętów.


Osiedle będzie jednolite pod względem estetycznym. Profit Development przy realizacji łódzkiego Nowego Złotna posługuje się tą samą paletą kolorów, co w przypadku inwestycji wrocławskiej „Na Życzliwej”. Dużo bieli i ciemnej szarości ożywionej, licznymi seledynowymi akcentami. Miejscami część budynku jest zupełnie szara z białą lub seledynową zabudową balkonów. W innych znów miejscach dominuje biel przełamana pasami szarości wąskimi pasami seledynu tuż przy oknach. Balkony są bardzo zróżnicowane, począwszy formy aż po kolorystykę. W wielu miejscach są zabudowane, w innych łączone- zabudowane z ażurowymi, w jeszcze innych tylko ażurowe. Kolory od stalowych obramowań, poprzez seledynowe i białe zabudowania. Całość komponuje się imponująco. Nie ma monotonii, a raczej ciekawy ogląd z każdej ze stron budynku.


Teren wokół budynków


Z informacji zawartych na stronie dewelopera, wynika że na terenie, na którym powstaje osiedle zajdą w najbliższym czasie istotne zmiany. Mianowicie, obie ulice przy których powstaje Nowe Złotno, a więc Traktorowa i Rąbieńska, zostaną rozbudowane. W ten sposób powstanie aleja, która- będzie osią kompozycyjną pierwszych etapów osiedla Nowe Złotno.


Jej środkową część będzie stanowił plac, który stanie się centralnym punktem nowego osiedla. Na jego terenie przewidziane są lokale handlowo- usługowe dzięki czemu, mieszkańcy będą mogli korzystać z własnej bazy handlowo- usługowej oraz infrastruktury pobliskich osiedli- Reymonta czy Żeromskiego.


Na osiedlu będzie- bezpiecznie, nowocześnie i komfortowo. A wszystko dzięki dbałości dewelopera, o najdrobniejsze nawet szczegóły. Ciekawe pod względem architektonicznym budynki będą tworzyły całość, która po realizacji ostatniego etapu inwestycji, zostanie ogrodzona. Razem stworzą klimatyczną przestrzeń w obrębie, której powstanie funkcjonalny plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Poruszanie się między budynkami usprawnią chodniki, które będą oplatały teren wspólny. Pozostały obszar pokryją trawniki, drzewka oraz inne, atrakcyjne kompozycje roślinne. Pomiędzy budynkami powstaną też naziemne miejsca postojowe, które stworzą dodatkową bazę dla samochodów mieszkańców.


Realizacja inwestycji jest przewidziana na czerwiec roku 2014.


Mieszkanie od 4 tys. zł


Ceny mieszkań w inwestycji Nowe Złotno rozpoczynają się od 4 tys. zł. W budynku powstało łącznie 131 mieszkań. Będą to lokale dwu-, trzy- oraz czteropokojowe o metrażach od 40 do 82 mkw. Każdy z nich będzie posiadał dodatkową przestrzeń w postaci- balkonu, tarasu lub loggi. Choć oddanie inwestycji przewiduje się na drugi kwartał 2014 r., już teraz w ofercie pozostało mniej niż 50% mieszkań. W statusie wolne znajduje się obecnie 51 mieszkań.


W tym: 29 mieszkań dwupokojowych o metrażu od 41,10 do 52,30 mkw., 18 mieszkań trzypokojowych o metrażu od 53,30 do 72,80 mkw. oraz 4 czteropokojowe o metrażu od 74,70 do 80,70 mkw.

 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: