Wiadomości mieszkaniowe

Agencja PR Publicon

Wiadomości - Nieruchomości - Regionalne

26 czerwca 2018

Oddaj swój głos!

Deweloperzy pokazali, jak dobrze mieszka się we Wrocławiu

W weekend 16 i 17 czerwca na Pergoli i we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się 9. edycja wydarzenia Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu. Organizator, wrocławski oddział PZFD, zaprosił do współpracy lokalnych twórców i przedstawicieli wrocławskich osiedli. Wszystko po to, by pokazać, że miasto tworzymy razem i, żeby dobrze mieszkać, należy stale podejmować współpracę.

Deweloperzy pokazali, jak dobrze mieszka się we Wrocławiu

9. edycja imprezy o nazwie Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu miała na celu promowanie Wrocławia jako miejsca pełnego ciekawych ludzi i inspirujących inicjatyw. – Zależy nam na tym, by zarówno mieszkańcy, rady osiedli, władze miasta, jak i my, deweloperzy, wspólnie myśleli nad przyszłością miasta i jak najlepszym zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej. Stąd pomysł na Żyj i Mieszkaj weWrocławiu – platformę do wymiany poglądów i dzielenia się lokalnymi inicjatywami – mówi Piotr Baran, wiceprezes wrocławskiego oddziału PZFD.

W myśl tej idei na wydarzeniu u boku szesnastu deweloperów uczestnicy mieli okazję poznać szesnastu przedstawicieli świata kultury, sztuki i mediów, takich jak twórcy z Galerii DIA, pracowni ceramicznej Quapcia, galerii sztuki Anny Borcz czy kawiarenki snu Vinci Power Nap. Na przybyłych czekała także różnorodna oferta mieszkaniowa: inwestycje w ścisłym centrum i pod Wrocławiem, mieszkania w budynkach wielorodzinnych i kameralne domy w zabudowie szeregowej. Wszystkie dostępne w ofercie deweloperów zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich – organizacji będącej gwarantem bezpieczeństwa zakupu.

 

 

Więcej niż mieszkanie

Na Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu deweloperzy zaprezentowali 54 oferty mieszkaniowe, w tym oferty specjalne, jak też doradzali uczestnikom szukającym wymarzonego M. Równolegle przedstawiciele wrocławskich osiedli, Rady Osiedla Maślice oraz członkowie Centrum Aktywności Tarnogaju, opowiadali o aktywnościach i możliwościach, jakie daje życie w określonych dzielnicach Wrocławia. Dzięki temu uczestnicy mogli nie tylko zaznajomić się z ofertą mieszkaniową, lecz również lepiej poznać miejsca, w których chcieliby zamieszkać i poczuć, że mają realny wpływ na ich funkcjonowanie.

Podczas wydarzenia odbyła się także debata „Osiedla mieszkaniowe – własność wspólna. Od projektu do realizacji”, na której deweloperzy rozmawiali z przedstawicielami rad osiedli, aktywistami i mieszkańcami miasta o wadze dialogu i współpracy – potrzebnych, by stworzyć dobrą przestrzeń do życia.

Dodatkową atrakcję stanowiła wystawa „Więcej niż osiedla – deweloperzy dla wrocławian” – prezentująca, jak wraz z nowymi inwestycjami poprawiany jest komfort życia mieszkańców miasta.

Aktywny Wrocław

Wrocław, oprócz bogatej oferty mieszkaniowej, może pochwalić się wieloma przedsięwzięciami kulturalnymi i rekreacyjnymi. Intencją organizatorów było wydobycie klimatu miasta i przedstawienie jego artystycznej, nieco mniej znanej, strony.

W związku z tym uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z druku stemplowego, ceramicznych czy malarskich, prowadzonych przez wrocławskich artystów. Na wydarzeniu można było także wziąć udział w porannej jodze, lekcji nordic walking czy warsztatach z siatkarzami KS Gwardii Wrocław. Wszystko po to, by pokazać mieszkańcom, jak ciekawie i aktywnie spędzić czas w mieście.

Warto wspomnieć o zorganizowanym z okazji Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu konkursie na plakat promujący stolicę Dolnego Śląska. Zwycięskie prace sprzedawane były uczestnikom pikniku, a całkowity zysk ze sprzedaży przekazany został fundacji „Król i Smok”.

 

Żyj i Mieszkaj rodzinnie

Impreza dostarczała też wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Podczas kiedy rodzice szukali własnego M, ich pociechy, wraz z przedstawicielami CRZ Krzywy Komin, tworzyły własnoręczne przypinki i prace plastyczne. Rodzinnego charakteru dodały animacje i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu: tworzenie baniek mydlanych czy wykonywanie kolorowych tatuaży tuż obok wypoczynkowej strefy z leżakami.

Czym jest PZFD?

Organizatorem corocznego wydarzenia „Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu” jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich – organizacji od piętnastu lat zrzeszającej rzetelnych deweloperów. W myśl hasła przewodniego „Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej” PZFD nie tylko doradza w zakresie zakupu mieszkań, lecz także zapewnia bezpieczeństwo swoich inwestycji. Jest również łącznikiem między klientami a miastem, tak aby wspólnie szukać rozwiązań i rozbudowywać infrastrukturę miasta, a przez to jak najlepiej zaspokajać potrzeby mieszkańców Dolnego Śląska.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy