Wiadomości mieszkaniowe

Magdalena Zdrenka

Magdalena Zdrenka

Wiadomości - Porady - Poznań

22 listopada 2013

Oddaj swój głos!

Najnowsze inwestycje w dzielnicy Szczecin Północ

Jakie inwestycje powstają w dzielnicy Szczecin Północ? Sprawdź przegląd portalu RynekPierwotny.pl.

Najnowsze inwestycje w dzielnicy Szczecin Północ

Szczecin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć najnowsze realizacje mieszkaniowe , które powstają w dzielnicy Szczecin Północ, określanej dawniej ze względu na swe malownicze położenie dzielnicą "Nad Odrą". Nowa nazwa powstała wraz z reformą administracyjną, zastosowaną na początku lat 90. Od tego momentu Szczecin Północ tworzy mniejszych osiedli administracyjnych, wśród nich Bukowo, Golęcino-Gocław, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelchowa. Niewątpliwie dużą zaletą północnej części Szczecina jest malownicze położenie. Przez jej obszary przepływa rzeka Odra, a od wschodu sąsiaduje jezioro Dąbie. Jak pokazują poniższe przykłady, malownicza lokalizacja, to nie jedyne atuty inwestycji w tej części miasta.

Z widokiem na rozlewisko

Całkiem niedawno, przy ulicy Hożej oddano do użytku wielorodzinny 5 kondygnacyjny budynek mieszkalny. Pomysłodawcą i inwestorem jest, zajmująca się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych, działająca z powodzeniem na tutejszym rynku od 1996 roku, szczecińska firma Steed Developer. Nazwa budynku „Pod sześcioma lipami” niewątpliwie nawiązuje w tym wypadku do niezwykle malowniczej okolicy, a także rozległych zielonych terenów, będących wymarzonym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Wspomniana inwestycja, gwarantuje przyszłym mieszkańcom niezapomniany widok  z balkonu rozciągający się na rozlewiska Odry i jezioro Dąbie. W ofercie „Pod sześcioma lipami” znalazło się łącznie 63 funkcjonalnych mieszkań. Wśród nich są zarówno 31 metrowe kawalerki, jak i przestronne 5 pokojowe dwupoziomowe lokale, o powierzchni niespełna 130 metrów kwadratowych, usytuowane na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Po zakupie wszystkie mieszkania oddawane są przyszłym lokatorom w standardzie developerskim, dzięki temu klienci mają możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Istnieje również możliwość zaproponowania własnych rozwiązań, które zostaną przez wykonawcę uwzględnione. Toteż na życzenie klienta, możliwe jest  na przykład  przesunięcie  lub usunięcie poszczególnych ścian działowych, inne usytuowanie gniazdek elektrycznych, czy grzejników. Trzeba przyznać, że  inwestycja „Pod sześcioma lipami” charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia, czego najlepszym dowodem są marmurowe parapety oraz progi drzwi balkonowych. W tym wypadku kusząca wydaje się również cena, która w zależności od standardu i powierzchni, waha się  tu pomiędzy 3 290 a 4 550 PLN brutto za metr kwadratowy.

W stanie deweloperskim lub „pod klucz”

Kolejną ciekawą, kameralną propozycją, usytuowaną w szczecińskiej dzielnicy Północ, jest oddane do użytku przy ulicy Kolonistów osiedle „Brzozowe Wzgórze”. Tym razem w ofercie Status Dom- dewelopera niniejszego pomysłu, znalazły się 2, 3 i 4 pokojowe mieszkania, o powierzchni od 34 do 88 metrów kwadratowych, oddane do użytku w standardzie wykonania - “pod klucz” lub w stanie deweloperskim. W przypadku opcji zakupu mieszkania pod klucz, na przyszłych lokatorów czekać będzie kompleksowo urządzona łazienka z armaturą, oświetleniem i lustrem, panele podłogowe w pokojach i hallu, płytki podłogowe w kuchni, jak również nowoczesne drzwi wewnętrzne. Ponadto wybrane mieszkania na parterze posiadają przydomowe, urocze ogródki i tarasy. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zaprojektowano również samodzielne garaże o powierzchni od 17 do 26 metrów kwadratowych. Cena za metr kwadratowy wynosi w tym wypadku  od 4100 do 4 700 PLN brutto.

W szeregowcu z działką

Wśród ciekawych „północnych propozycji mieszkaniowych”, oddanych właśnie do użytku, warto zwrócić uwagę także na położone bezpośrednio przy ul. Ogrodniczej. osiedle „Makowe Pola II”. Owe „Makowe Pola” to w rzeczywistości zespół 24 budynków jednorodzinnych, o przemyślanej klasycznej architekturze, zaprojektowanej w zabudowie szeregowej. Wśród nich znalazły się 5 pokojowe, dwupoziomowe domy, o zbliżonej powierzchni niespełna 140 metrów kwadratowych, posiadające wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Jak zapewnia inwestor, firma Vastbudow Polska, precyzyjnie przemyślane funkcje oraz odpowiednio rozplanowane pomieszczenia, pozwoliły na wyodrębnienie;5 pokoi, 2 łazienek, kuchni ze spiżarnią, pomieszczenia gospodarczego oraz garażu. Dodatkowo każdy segment szeregowy ma własną wyodrębnioną geodezyjnie działkę o powierzchni od 250  do 640 metrów kwadratowych. Zgodnie z planem zagospodarowania terenu deweloper pomyślał także o funkcjonalności i estetyce całego terenu, zapewniając na osiedlu, domofony, chodnik, ogrodzenie zewnętrzne z powlekanej siatki panelowej wraz z furtką i bramą wjazdową sterowaną elektrycznie, Zwieńczeniem zakończenia budowy osiedla  staną się zasadzone wzdłuż ulicy Ogrodniczej drzewa. W przypadku wspomnianej zabudowy szeregowej korzystna wydaje się również cena , która w tym wypadku na dzień dzisiejszy  kształtuje się 3 855 do 4 174 PLN brutto za metr kwadratowy.

Powyższe przykłady to niejedyne inwestycje budowlane, jakie w ostatnim czasie powstają w malowniczej dzielnicy Szczecin Północ. Są jednak dowodem na to, że buduje się tu dużo i chętnie, a zróżnicowane propozycje domów i mieszkań, powodują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy