Wiadomości mieszkaniowe

Mission Public Relations

Mission Public Relations

Regionalne - Poznań - Nieruchomości

26 marca 2019

Oddaj swój głos!

Co możemy zmienić w projekcie mieszkania?

Możliwość dokonania zmian w projekcie mieszkania to dodatkowy atut dla klienta. Co możemy zmienić? Odpowiadają deweloperzy!

Co możemy zmienić w projekcie mieszkania?

Gotowy, funkcjonalny projekt, bez względu na to, czy jest zlokalizowany w mieście, czy na obrzeżach, będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. – Wybieramy rozwiązania z myślą o wygodzie naszych przyszłych mieszkańców Osiedla 4 Pory Roku w Gowarzewie – deklaruje Monika Tomaszkiewicz z biura sprzedaży firmy Global GT. Projekty deweloperów są dopasowane do oczekiwań klientów. – Kluczem jest analiza i doświadczenie zespołu odpowiedzialnego za realizację i sprzedaż inwestycji. To pozwala na przygotowanie mieszkań skrojonych na miarę potrzeb, od standardowych po nieszablonowe – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. – Zmiany lokatorskie to atut naszych inwestycji. Klienci mogą spotkać się z projektantem i zaplanować przestrzeń w mieszkaniu. Proponujemy też wykończenie „pod klucz” na osiedlach Radosna III w Zalasewie i Zielone Pobiedziska w promocyjnej cenie – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Szeroki wachlarz rozwiązań jest ważny dla klienta na każdym etapie. – Na Osiedlu Ziołowym w Tulcach proponujemy dwa typy domów. Przyszli mieszkańcy sami wybierają, czy stawiają na większy metraż, czy może chcą mieć dodatkowo garaż. Technicznie wspieramy naszych klientów również na etapie adaptacji wnętrz – zaznacza Jan Kaczmarek reprezentujący firmę Kos Dom.

 

Własne pomysły na mieszkanie – zgłośmy to wcześniej

Moment, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkania lub domu jest najlepszy, żeby już zaplanować przestrzeń. – W inwestycji Enklawa Winogrady mieszkanie 33-metrowe, idealne na start może być dwupokojowe lub kawalerką. Przestrzeń 56 mkw. pozwala na aranżację dwóch lub trzech pokojów – dodaje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Deweloperzy są otwarci na przearanżowanie przestrzeni, które sygnalizują przyszli mieszkańcy. Wśród zmian są: wstawienie lub przesunięcie ścian działowych, zmiana miejsca montażu grzejników, dodatkowe włączniki czy kontakty. Klient może zdecydować, czy kuchnia ma być w mieszkaniu oddzielna, czy w ramach aneksu. –  To jedna ze zmian, które proponujemy w projekcie Leonarda 8. Ponadto dwupoziomowy apartament można zaplanować z podziałem na mieszkanie i część biurową – zauważa Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper. Mieszkania w Leonarda 8 można łączyć nawet w pionie, co dotyczy także drugiej inwestycji od tego dewelopera, czyli Przystani Warta.

Wiele możliwości oferuje Willa Racławicka realizowana przez Inwestycje Hryniewicz.pl na poznańskim Grunwaldzie. Na piętrze kameralnego budynku wielorodzinnego przygotowano dwa apartamenty dwupoziomowe, każdy o powierzchni 131 mkw. Inwestor tak przygotował przestrzeń, że istnieje możliwość zaaranżowania piętrowych lokali na dwa lub cztery odrębne mieszkania z balkonami. Projekty są już gotowe.

Natomiast Quadro Development, realizujący Bosa7 i Sielska14 w projektach przewidział nie tylko standardowe metraże, ale również ponad 100-metrowe powierzchnie. Mieszkania można tak przygotować, by stały się trzema niezależnymi lokalami, każdy z łazienką i aneksem. Takie rozwiązanie to novum i „dziś” jest idealne pod inwestycję, a „jutro” może być propozycją dla dużej rodziny.

- Składamy wniosek ze zmianami w biurze dewelopera, następnie są one weryfikowane przez projektanta, po pozytywnej ocenie nanoszone są zmiany w projekcie i w takiej formie trafiają do generalnego wykonawcy w celu wdrożenia na budowie – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Aktualnie w sprzedaży jest V etap osiedla Nowe Ogrody. –   Klientom udzielamy informacji dotyczącej terminu przyjmowania zmian lokatorskich. Wiele czynników ma znaczenie. Przykładowo, im wyższa kondygnacja, tym później będzie można zgłaszać zmiany lokatorskie – zaznacza Marlena Zapalska.

Dowolność zmian, ale w zgodzie z przepisami

Sporo rozwiązań oferowanych w cenie nieruchomości, mają do dyspozycji przyszli mieszkańcy, którzy wybrali dom w nowym budownictwie. – Bezkosztowo w danym lokalu wykonujemy przesunięcia wszelkich elementów znajdujących się w standardzie wykończenia, oczywiście zakładając, że klient zgłosi nam zmiany przed ukończeniem tychże prac – zaznacza Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Sky Investments. Deweloper realizuje inwestycje: Rodzinne Komorniki i Rodzinne Podolany. – Wszystkie zmiany muszą zostać zaakceptowane przez dział projektowo-techniczny, abyśmy mieli pewność co do zgodności z obowiązującymi przepisami – zastrzega Agnieszka Jałoszyńska. Wyobraźnia klientów jest duża, a często przynosi to finalnie bardzo pozytywne efekty. – Parter naszych domów z III etapu osiedla Zielone Rabowice II pozwala na zaaranżowanie dodatkowego pokoju z oknem, który spełni funkcję gabinetu do pracy w domu – mówi Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development.

Nowoczesność i opcje dodatkowe

Firma More Place realizuje Osiedle Przy Jeziorach, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej w Poznaniu.  - Pozwalamy klientom na współtworzenie domu tak, aby spełniał ich indywidualne potrzeby. Istnieje między innymi możliwość powiększenia części dziennej, zmniejszając liczbę sypialni na parterze, a także indywidualnego zaaranżowania pomieszczeń na piętrze lub całkowitego otwarcia tej przestrzeni – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. 

KM Building oferuje funkcjonalne projekty domów na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinnym Zakątku w Błażejewku, a także wiele wariantów w mieszkaniach Zalasewo Park. –   W apartamentach w tej inwestycji dajemy klientom dużą dowolność w aranżacji antresoli – podsumowuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy