kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz

Informacja na temat Bydgoszczy

Aktualnie w Bydgoszczy dostępnych jest 2 054 oferty w 47 inwestycjach

kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz

Bydgoszcz to niemal 360-tysięczne miasto powiatowe będące stolicą woj. kujawsko-pomorskiego. Jego powierzchnia wynosi 175,98 km2. Przepływają tędy rzeki Wisła i Brda. Zabudowa jest zróżnicowana. Śródmieście wyróżnia się zwartym budownictwem i wieloma zabytkowymi kamienicami. Dalej od centrum pojawiają się budynki wielorodzinne, a na obrzeżach miasta - liczne domy jednorodzinne. Przy północnej i południowej granicy rozciągają się rozległe tereny zielone, m.in. Las Gdański. Bydgoszcz to ośrodek gospodarczy, akademicki i kulturowy, w którym mieści się 15 szkół wyższych, teatr, filharmonia, opera. Mieszkańcy mają dostęp do bogatej oferty medycznej – działa tu 11 szpitali. Prężnie rozwija się sektor handlowo-usługowy i działa Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Bydgoszcz jest rewelacyjnie skomunikowana z największymi miastami kraju. Znajduje się tu port lotniczy, a 10 dróg wojewódzkich i 4 krajowe zapewniają dogodną komunikację drogową. Na obszarze całego miasta działa komunikacja publiczna. Przechodząca tędy magistrala kolejowa łączy Śląsk z miejscowościami nadmorskimi.

Informacja o lokalizacji

Bydgoszcz to miasto powiatowe o powierzchni 175,98 km2, zamieszkałe przez blisko 360 tysięcy osób. Jego zabudowa jest zwarta. W centrum mieszczą się liczne zabytki, w dzielnicach od niego oddalonych spotykamy budynki wielorodzinne, a na obrzeżach głównie domy jednorodzinne. Miasto ma rozbudowaną infrastrukturę społeczną, w skład której wchodzi m.in. 11 szpitali, 15 szkół wyższych, teatr i opera. Są tu rozległe tereny zielone np. Las Gdański. Port lotniczy, 11 dróg wojewódzkich i 4 krajowe zapewniają świetną komunikację z innymi miastami.

W mieście dostępne są 32 przedszkola publiczne i 48 publicznych szkół podstawowych. Alternatywę stanowi 60 przedszkoli i 6 podstawówek prywatnych. Edukację kontynuować można w jednej z 49 publicznych lub 12 prywatnych szkół gimnazjalnych. Ponadto działa tu 20 liceów ogólnokształcących, w tym 3 dla dorosłych i 3 licea profilowane, a także 22 szkoły techniczne i 17 szkół zawodowych. Poza nimi Bydgoszcz oferuje 41 zespołów szkół. Szansę na wykształcenie wyższe daje 8 uczelni niepaństwowych oraz 7 publicznych, m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Mieszkańcy Bydgoszczy mają zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną lekarzy z 11 szpitali, wśród których znajdują się m.in. szpital wojskowy z polikliniką, wojewódzki szpital dziecięcy i dwa szpitale uniwersyteckie. 3 z placówek posiadają oddziały ratunkowe. Działa tu również 177 przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Ponadto mieszczą się 484 przychodnie specjalistyczne, a leki można nabyć w jednej ze 128 aptek.

Bydgoszcz posiada bogate zaplecze sportowe. Mieszczą się tu 4 stadiony, 5 hal sportowych, 8 basenów, a także korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe i skatepark. Dodatkowo dostępnych jest 5 przystani wodnych i 4 wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można tu liczyć na odpoczynek na terenach zielonych. Na obszarze miasta znajduje się Las Gdański, a także 4 duże parki, ogród botaniczny i ogrody miejskie. Wzdłuż rzeki Brdy ciągną się ścieżki piesze i rowerowe.

W Bydgoszczy istnieje wiele punktów umożliwiających zrobienie zakupów, a najważniejsze obiekty handlowe to 6 galerii, w tym liczące sobie 150 punktów handlowych i usługowych CH Focus Mall. Znajdują się tu także markety, jak choćby Auchan, Makro Cash & Carry, Kaufland.

Najważniejszymi jednostkami kulturalnymi w Bydgoszczy są Filharmonia Pomorska, Opera Nova, Teatr Polski. Działają tu również dwa centra kultury – miejskie i wojewódzkie, a także Miejska i Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz 8 innych placówek tego typu, 5 kin, 12 galerii oraz 9 muzeów, w tym Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Bydgoszczy mogą wybierać z pośród 47 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 042 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Bydgoszczy wahają się od 4 828 do 14 995 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Bydgoszczy

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bydgoszczy

Najwyższe biurowce polskich miast

,

Najwyższe biurowce polskich miast

Lista najwyższych budynków w kraju regularnie się wypełnia, a oferta rynku biurowego jest coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Jakie są więc najwyższe biurowce w poszczególnych miastach? Dowiecie się poniżej.

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

,

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

SPA, komfortowy wypoczynek i pełna opieka. Leśny Dom Seniora to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim.

Nordic Haven – pierwszy szklany apartamentowiec w centrum Bydgoszczy

,

Nordic Haven – pierwszy szklany apartamentowiec w centrum Bydgoszczy

Deweloper Nordic Development jako pierwszy inwestor buduje w Bydgoszczy luksusowy i atrakcyjny 15-piętrowy apartamentowiec, który niebawem stanie się wizytówką miasta.

Gdzie przeprowadzamy się najczęściej?

,

Gdzie przeprowadzamy się najczęściej?

Do którego miasta Polacy najczęściej się przeprowadzają? Analizujemy dane GUS na temat migracji Polaków. Sprawdź!

Które miasto jest liderem mieszkaniowych zmian?

,

Które miasto jest liderem mieszkaniowych zmian?

Miasta wojewódzkie są bardzo zróżnicowane nie tylko pod względem liczby ludności. Spore różnice dotyczą też zasobu mieszkaniowego, czyli wszystkich lokali i domów widniejących w statystykach. Najwięcej mieszkań oczywiście znajduje się na terenie Warszawy. Stołeczna metropolia...