Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania i domy Warszawa, Służew

-154 ofertyw 5 inwestycjach
 • Parkur Residence

  Inwestycja Parkur Residence znajduje się na Osiedlu Wyczółki, ul. Kłobucka 25 (6,8 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera YIT Development Sp. z o.o.. Inwestycja Parkur Residence jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 132 lokale mieszkalne o powierzchniach od 27 do 90 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ursynów, Osiedle Wyczółki, ul. Kłobucka 25 (6,8 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 8 349 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Parkur Residence
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 125
  • Powierzchnia: 27 - 90 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  YIT Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Galeria Park Top

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Galeria Park Top znajduje się na Służewcu, ul. Obrzeżna 3 (6,3 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Park Projects Sp. z o.o.. Inwestycja Galeria Park Top została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2015 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku, w którym łącznie znajduje się None lokal użytkowy o powierzchniach od 77 do 427 m2. Budynek posiada do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Służewiec, ul. Obrzeżna 3 (6,3 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 9 000 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Galeria Park Top
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba lokali użytkowych: 5
  • Powierzchnia: 77 - 427 m2
  Park Projects Sp. z o.o.
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Green Mokotów etap I

  Inwestycja Green Mokotów etap I znajduje się na Stegnach, Al. Wilanowska (6,1 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Robyg S.A.. Inwestycja Green Mokotów etap I została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym znajdują się lokale o powierzchni 92 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Stegny, Al. Wilanowska (6,1 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Green Mokotów etap I
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 92 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Robyg S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Hubertus

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Osiedle Hubertus znajduje się na Służewcu, ul. Obrzeżna (6,6 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera ECO Classic Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Hubertus została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2016 roku. Inwestycja składa się z 7 budynków, w których łącznie znajdują się 34 lokale użytkowe o powierzchniach od 100 do 240 m2. Aktualnie w sprzedaży pozostały 3 oferty. Budynki posiadają do 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Służewiec, ul. Obrzeżna (6,6 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Hubertus
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba lokali użytkowych: 3
  • Powierzchnia: 100 - 240 m2
  ECO Classic Sp. z o.o.
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Rezydencja Dolina Mokotów

  Inwestycja Rezydencja Dolina Mokotów znajduje się na Stegnach, ul. Bergamotki (6,1 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Yareal Polska Sp. z o. o.. Inwestycja Rezydencja Dolina Mokotów jest w trakcie przygotowań z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 93 lokale mieszkalne o powierzchniach od 31 do 135 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Stegny, ul. Bergamotki (6,1 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Rezydencja Dolina Mokotów
  • Termin oddania: 3 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 20
  • Powierzchnia: 31 - 135 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Yareal Polska Sp. z o. o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Służew to obszar, który administracyjnie znajduje się w dzielnicy Mokotów, choć biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne, trzeba zaznaczyć, że część Służewa leży na Ursynowie. Stąd wiele osób ma problem z przypisaniem niektórych osiedli do konkretnej dzielnicy Warszawy. Służew słynie z różnorodnej zabudowy - znajdują się tu zarówno powojenne domy jednorodzinne, wysokie bloki, jak i szklane biurowce. Ponadto obecna jest także duża ilość terenów zielonych, z których największy jest park Dolinka Służewiecka z Potokiem Służewieckim. Ta część Mokotowa posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę miejską, do której można zaliczyć wszelkiego rodzaju lokale usługowe, sklepy, placówki edukacyjne. Dodatkowo bliskość do centrum i stacja Metra przyczyniają się do tego, że mieszkania i domy na Służewie są jednymi z najdroższych w stolicy. Przy tym obszar ten znacznie się rozbudowuje, a popyt wciąż rośnie. Jest to część Warszawy, która przyciąga zwłaszcza młode osoby: studentów, pracujących. Czy opłaca się poszukiwać mieszkania lub domu na Służewie? Jakie zalety ma życie w tym obszarze Mokotowa? Jaka jest średnia cena tutejszych nieruchomości?

Mieszkanie i domy: Służew

Nowe nieruchomości w tym rejonie to przede wszystkim pojedyncze nisko kondygnacyjne bloki wyposażone w parkingi podziemne. Dzięki nim mieszkańcy nie mają problemu z parkowaniem, które jest kłopotliwe na Mokotowie. Nowe mieszkania i domy na Służewie charakteryzują się ciekawą elewacją, stylem nawiązującą do okolicy. Można zatem spotkać się z elewacją, z cegły, jak i tradycyjnie pomalowaną na biało. Istotna dla deweloperów jest wygoda mieszkańców. W tym celu, w wielu inwestycjach zamontowano cichobieżne windy, wózkownie, rowerownie. Wokół znajduje się sporo obszarów zielonych, boisk czy nawet siłowni na świeżym powietrzu. Dzięki temu mieszkania i domy na Służewie zapewniają właścicielom pełen komfort. Ponadto niemal każdy lokal wyposażony jest w balkon lub loggię. Nowe nieruchomości w tym rejonie są dobrze wyciszone lub położone w cichej okolicy. Dzięki temu lokatorzy nie słyszą hałasu z głównych arterii. Dużą zaletą nowych mieszkań i domów na Służewie jest ich rozkładowy układ oraz duże okna przepuszczające znaczną ilość światła dziennego.

Cena mieszkania i domu na Służewie

Ze względu na atrakcyjne położenie tej części Mokotowa, nie należy spodziewać się niskich cen na rynku pierwotnym. Nieruchomości tu usytuowane są jednymi z najdroższych w Warszawie. Średnia cena mieszkania na Służewie wynosi 8 200 zł/mkw., a domu ok. 6 000 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć lokal zarówno tańszy, jak i droższy. Wszystko zależy tu od standardu i dokładnej lokalizacji, a także udogodnień dla mieszkańców. Jednak zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym koszty nieruchomości bywają dość zbliżone. Trudno jest znaleźć cokolwiek w cenie niższej niż ok. 7 000 zł/mkw. Ogromny popyt raczej przyczynia się do stale zwiększających się kosztów zakupu lokalu. Warto pamiętać, że Mokotów jest jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic, więc mieszkania i domy na Służewie błyskawicznie znikają z ofert deweloperów. Ich wartość na rynku zwiększa się z roku na rok. A nowych inwestycji nie powstaje zbyt wiele ze względu na niewielką ilość miejsca zdatnego pod budowę. Dzięki temu nieruchomości położone na Mokotowie cieszą się również pewnym prestiżem wśród mieszkańców stolicy.

Inwestycje w mieszkania i domy na Służewie

Jak można się spodziewać, dobrym krokiem jest wybór właśnie tej części Warszawy w celu zainwestowania w nieruchomości. W powyższym rozdziale wskazane została ich średnia cena oraz podana informacja, że będzie ona stale wzrastać ze względu na popyt. Warto jeszcze dodać, że po urządzeniu mieszkania lub domu na Służewie można je wynająć osobom prywatnym czy firmom. Średni koszt wynajmu w tej okolicy oscyluje na poziomie ok. 1000 zł/mies. za pokój jednoosobowy, ok. 2 000 zł/mies. za kawalerkę i ok. 2 500 zł/mies. za lokal dwupokojowy. Duży popyt przyczynia się do tego, że wynajmujący nie mają problemu ze znalezieniem najemców, zarówno wśród studentów, jak i osób pracujących. Mieszkania i domy na Służewie chętnie wynajmują również firmy. Dużą popularnością cieszą się wśród nich zwłaszcza te drugie, ponieważ łatwiej przystosować dom pod potrzeby przedsiębiorstwa. Przyciąga ich nie tylko niższy niż w szklanym biurowcu czynsz, ale również świetna lokalizacja przy stacji metra. Opłacalne są również inwestycje oparte o kupno, remont i sprzedaż. Zysk z takich działań może się okazać znacznie wyższy niż z lokat bankowych.

Komunikacja

Pod kątem komunikacyjnym atrakcyjny jest cały Mokotów. Służew wyróżnia się dodatkowo stacją metra M1, Dzięki niemu właśnie tak wiele osób ceni sobie zalety lokalizacji tej części dzielnicy. Linią metra można dojechać w zaledwie 15 minut do centrum, 30 min. na Bielany, 10 na Ursynów. Stąd tak wiele osób oraz firm poszukuje mieszkania lub domu na Służewie. Głównymi arteriami są tu ulice: Przemysława Gintrowskiego, Puławska, Rolna, Wałbrzyska, Nowoursynowska, Jacka Kaczmarskiego oraz aleje: Lotników, Harcerzy Rzeczpospolitej, Wilanowska. Ze względu dużego nagromadzenia biurowców oraz mieszkańców, w godzinach szczytu należy spodziewać się korków. Można ich częściowo uniknąć, korzystając właśnie z metra lub komunikacji miejskiej w postaci autobusów i tramwajów. A tych jest na Służewie bardzo wiele, zarówno linii dziennych, jak i nocnych. Warto skorzystać również z innego polecanego środka transportu - roweru. Jest to możliwe niemal dla każdego dzięki wypożyczalniom rowerów miejskich ulokowanych w całej Warszawie. Są one bardziej ekonomiczne i da się uniknąć dzięki nim korków w godzinach szczytu.

Jak to jest z pracą?

Służew to jedna z dzielnic, które łączą w sobie obszary mieszkalne i biurowe. Swoje siedziby mają tu takie firmy, jak: Property Group Sp. z o.o., Hewlett Packard Polska Sp. z o.o., Red Bull Sp. z o.o., Comparex Poland Sp. z o.o., Globema. Z tego względu, jak również z powodu bliskości sąsiednich obszarów biurowych, w tym słynnego Mordoru, do pracy przyjeżdża tu wiele osób z całej Warszawy, a nawet spoza stolicy. Mieszkania i domy na Służewie kupują i wynajmują najczęściej właśnie osoby pracujące, jak również studenci. Popyt jest tak duży również ze względu na bliskość miejsc pracy i centrum. Wiele osób przez całe życie pracuje i żyje właśnie w tych rejonach. Odchodząc z jednej pracy, często kierują się lokalizacją w poszukiwaniu drugiej. Podobnie jest z firmami. Wiele z nich szuka siedziby na Służewie i w okolicy ze względu na świetny dojazd z całej Warszawy. Powyższe zalety również wpływają na wartość tutejszych nieruchomości. Niektóre mieszkania i domy na Służewie, na rynku wtórnym osiągają niemal taką samą cenę, jak na rynku pierwotnym mimo gorszego standardu i o wiele mniejszej ilości udogodnień. Dzieje się tak ze względu na ogromny popyt, któremu rynek pierwotny nie jest w stanie sprostać przez wzgląd na niewystarczającą ilość terenów budowlanych.

Służew - miejsce pełne atrakcji

W tej części Mokotowa znajduje się wiele ośrodków edukacyjnych, w tym słynna Uczelnia Łazarskiego, Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk czy Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego mnóstwo jest szkół podstawowych czy liceów. Poza standardowymi zajęciami, organizują one także wiele pikników, wykładów otwartych czy festiwali nauki. Na Służewie znajduje się sporo lokali usługowych i handlowych. Wśród tych pierwszych można znaleźć restauracje czy puby, ale także escape roomy. Świetnym miejscem na odpoczynek jest Dolina Służewiecka wraz z Potokiem Służewieckim oraz wiele innych skwerów. Można tam urządzić piknik, pobiegać czy zwyczajnie poleżeć na trawie nawet w przerwie obiadowej, w pracy. Warto zwiedzić Fort Służewiec, wokół którego znajduje się niewielki zalesiony obszar. Zaletą mogą być także liczne targi, na których kupuje się warzywa, owoce i dużo innych rzeczy. Aspektami kulturalnymi zajmują się Służewski Dom Kultury oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij