śląskie, Bielsko-Biała

Informacja na temat Bielska-Białej

Aktualnie w Bielsku-Białej dostępnych jest 273 oferty w 8 inwestycjach

śląskie, Bielsko-Biała

Bielsko-Biała to miasto powiatowe o powierzchni 125 km2 i liczbie mieszkańców przekraczającej 173 000 osób. Leży w woj. śląskim, nad rzeką Białą. Miasto podzielone jest na 30 osiedli. Obok zabytkowej Starówki wznoszą się budynki mieszkalne i usługowe występujące po obu stronach rzeki. Zakłady przemysłowe oraz firmy skupione są wzdłuż Białej. Wokół nich mieszczą się osiedla bloków mieszkalnych powstałe w II połowie XXw., a na obrzeżach powstają domy jednorodzinne. Są tu też rozległe tereny zielone, a niezagospodarowane zostaje ok. 50% obszaru miasta. Prężnie działa tu sektor opieki zdrowotnej i oświaty – są tu cztery szpitale i ponad 70 szkół. Bogate zaplecze sportowe daje możliwość uprawiania wielu dyscyplin, a instytucje kulturalne, w tym dom kultury, teatr i kino dają dostęp do szeroko pojętej sztuki. Bielsko-Biała leży na skrzyżowaniu europejskiej trasy E462 z drogą ekspresową S69. W obrębie miasta biegnie też droga krajowa nr 52 i wojewódzka nr 942. Rozbudowana sieć komunikacyjna daje dobre połączenia z całym regionem oraz z krajami leżącymi na południe od Polski, m.in. Czechami i Węgrami.

Informacja o lokalizacji

Bielsko-Biała to miasto powiatowe w woj. śląskim, którego obszar wynosi 125 km2. Mieszka w nim ponad 173 000 osób. Przepływa przez nie rzeka Biała, wzdłuż której rozciągają się zakłady przemysłowe oraz firmy handlowe i usługowe. Zabudowa mieszkalna znajduje się po obu stronach rzeki, a przeważają bloki mieszkalne z II połowy XXw., choć na obrzeżach są także domy jednorodzinne. W mieście działa ponad 70 szkół, cztery szpitale. Mieszczą się tu liczne obiekty sportowe i placówki kulturalne. Rozbudowana jest infrastruktura drogowa, na którą składa się m.in. europejska trasa E462 i droga ekspresowa S69.

W mieście rozbudowana jest infrastruktura oświatowa. Działają tu 43 przedszkola, a za edukację na dalszym szczeblu odpowiada 25 szkół podstawowych, po których na uczniów czekają 22 gimnazja, 8 liceów ogólnokształcących, 9 szkół technicznych, 9 zasadniczych szkół zawodowych i 23 zespoły szkół.

Bielsko-Biała daje swoim mieszkańcom dostęp do czterech szpitali, w tym szpitala pediatrycznego i psychiatrycznego. Ich ofertę medyczną uzupełniają zakłady opieki zdrowotnej oferujące pomoc doraźną oraz specjaliści prowadzący prywatną praktykę lekarską. W mieście jest też pogotowie ratunkowe. Działa tu 75 aptek.

Na terenie Bielska-Białej znajduje się wiele obiektów sportowych, w tym: 9 hal sportowych, 20 boisk, 4 korty tenisowe, 6 pływalni krytych, a także liczne tereny rekreacyjne z boiskami lub placami zabaw, np. Błonia i Bulwary Młodości.

Największym obiektem handlowym w Bielsku-Białej jest Galeria Sfera, w której mieści się ponad 150 punktów handlowych i usługowych. Poza tym znajdują się tu dwa duże centra handlowe: CH Gemini Park i CH Sarni Stok. Nie brakuje też powszechnie znanych marketów i dyskontów, jak Biedronka, Carrefour, Lidl, Tesco. Na terenie miasta działają również liczne prywatne sklepy ogólne i branżowe.

W mieście działa szereg instytucji kulturalnych, a najważniejsze z nich to Bielskie Centrum Kultury i kino Helios. Ponadto znajduje się tu dom kultury, galeria sztuki, teatr klasyczny, teatr lalek oraz posiadająca bogate zbiory Książnica Beskidzka.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Bielsku-Białej mogą wybierać z pośród 8 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 267 mieszkań i 5 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Bielsku-Białej wahają się od 5 423 do 6 765 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Bielsku-Białej

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bielska-Białej

Wykorzystać ukryty potencjał

,

Wykorzystać ukryty potencjał

Rynek mieszkaniowy aglomeracji katowickiej - choć przez lata znajdował się niejako w uśpieniu - w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczą o tym liczby rozpoczynanych inwestycji.

Czy opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem na Śląsku?

,

Czy opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem na Śląsku?

Inwestycja w "M" na wynajem jest najczęściej kojarzona z pewną i bezpieczną lokatą kapitału. Wysokość zysku różni się jednak w poszczególnych miastach.