Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe domy Bielsko-Biała

4 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 4 469 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Rodzinne
  4 kw. 2022
  Jedną z naszych nowych inwestycji jest osiedle Rodzinne w Bielsku-Białej.Do dyspozycji przyszłych mieszkańców oddane będą domy Kacper, Arek i Michał. To znakomite budynki dla wszystkich ceniących sobie prostotę i nowoczesność, nie rujnujące przy tym budżetu. Domy te przykryto dwuspadowym dachem, a ich funkcja została zaprojektowana dla rodziny 2+2 lub 2+3.Dom dla Każdego gwarantuje solidne wykonanie budynków. Za tym zapewnieniem stoi 30-letnie doświadczenie oraz niezwykła dbałość o procesy budowlane. Obsługa klienta pozostaje zawsze priorytetem, jak to zwykle bywa w rodzinnych firmach.Jeśli chciałbyś zamieszkać jednym z ciekawszych miast południowej Polski - zainteresuj się ofertą osiedla Rodzinnego. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

  Osiedle Rodzinne

  ul. Bestwińska , Bielsko-Biała(5.6 km od centrum)
  Dom dla Kazdego

Czy warto kupić dom w Bielsku-Białej?

 

Bielsko-Biała to główny ośrodek administracyjny, przemysłowy, akademicki, kulturalny i turystyczny Podbeskidzia. Jest to jedno z najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast w Polsce, a także ważny węzeł kolejowy i drogowy. Od czasów II wojny światowej spełniało funkcję największego ośrodka przemysłu samochodowego, włókienniczego i elektromaszynowego. Podobnie jak w przypadku większości miast przemysłowych, nowe domy w Bielsku-Białej powstawały w odpowiedzi na potrzeby pracowników fabryk. W latach 50-tych i 60-tych wybudowano socrealistyczne Osiedle Grunwaldzkie, a w późniejszym czasie powstały Złote Łany, Karpackie, Wojska Polskiego, Beskidzkie i Osiedle Polskich Skrzydeł. W związku z tym, że obecnie Bielsko-Biała i jej satelity stanowią jeden z najważniejszych obszarów gospodarczych Polski, rynek pracy również jest w dobrej formie. To z kolei oznacza migracje pracowników i rosnące zapotrzebowanie na budowę osiedli mieszkalnych. Jest to również miasto podatne na suburbanizację, tak więc szukając domu w Bielsku-Białej warto zajrzeć na przedmieścia.

 

Gdzie powstają nowe domy w Bielsku-Białej?

Prężny rozwój i wzrastająca liczba miejsc pracy to nie jedyny atut Bielska-Białej. Położenie u podnóża Beskidów, w niewielkiej odległości od granicy słowackiej i czeskiej to kolejny powód dla którego wiele osób decyduje się tutaj zamieszkać. Wymarzony dom w Bielsku-Białej można znaleźć w centrum i taka lokalizacja ma wiele plusów – jest korzystna ze względów komunikacyjnych i oferuje dobry dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej. Jednak w mieście przemysłowym wiąże się to również z zatłoczeniem i zgiełkiem, więc warto rozważyć dzielnice na obrzeżach, takie jak Stare Bielsko, Hałcnów, Wapienica, czy Straconka. Nowe domy w Bielsku-Białej powstają głównie w tych dwóch pierwszych, ale rozwinięta zabudowa jednorodzinna istnieje również na Straconce. Są to obszary atrakcyjne turystycznie, ale również zapewniają komunikację z innymi częściami miasta i niezbędne sklepy, punkty usługowe i placówki zdrowotne. Jest to ciekawa opcja dla osób chcących uniknąć chaosu i gwaru, a jednocześnie zależy im na dobrym dojeździe na pracy i dostępie do rozrywek miejskich.

 

Nowoczesna zabudowa u podnóża gór

Nowe domy w Bielsku-Białej powstają w oparciu o zróżnicowane projekty. Mają formę klasyczną ze spadzistym dachem albo modernistyczną geometryczną bryłę. Elewacje są najczęściej utrzymane w jasnej kolorystyce, a do wykończenia wykorzystane są naturalne materiały, takie jak kamień, czy drewno. Deweloperzy oferują domy piętrowe, a także parterowe z poddaszem użytkowym. Przeważają duże metraże, co sprawia, że taki dom będzie świetnym rozwiązaniem dla licznej rodziny, ale nada się również pod wynajem. Niektórzy deweloperzy instalują w swoich domach nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak na przykład ogniwa fotowoltaiczne, okna o potrójnych szybach, czy też ogrzewanie płytami na podczerwień. Można również zamówić kompleksowo wykończony dom w Bielsku-Białej, dopasowany dokładnie do potrzeb klienta. Można się pokusić o zakup domu energooszczędnego, wybudowanego w systemie szkieletowym. Powstają one szybko, niezależnie od warunków atmosferycznych i odpowiednio zaizolowane pozwalają utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu przez dłuższy czas.

 

Czy warto inwestować w nowe domy w Bielsku-Białej?

Pomimo tego, że Warszawa i Kraków należą do największych rynków najmu w Polsce, to kupując nieruchomość pod inwestycję warto się zainteresować obszarem województwa śląskiego. Mieszkanie lub dom pod wynajem można tu kupić taniej niż w stolicy, a poziom rentowności i zwrotu z inwestycji są bardziej atrakcyjne. Prym w tej kwestii wiodą oczywiście Katowice, ale Bielsko-Biała jest dla nich ciekawą alternatywą. Roczna stopa zwrotu z inwestycji wynosi tutaj ok. 4,0%, który to wynik plasuje się w pierwszej piątce w skali województwa. Zakup domu w Bielsku-Białej i przeznaczenie go na wynajem może przynieść korzyści również ze względu na położenie miasta – bliskość gór i granicy czeskiej stanowi niewątpliwy atut turystyczny. Już teraz wielu deweloperów bierze pod uwagę cele inwestycyjne klientów – oddawane do użytku nieruchomości są zaprojektowane tak aby stwarzały jak największe możliwości aranżacyjne i były maksymalnie funkcjonalne. W przypadku domu wolnostojącego opcji jest szczególnie dużo i są one zróżnicowane.

 

Jak kształtują się ceny nowych domów w Bielsku-Białej?

Ceny domów w aglomeracji śląskiej nie osiągają takiego poziomu jak w Warszawie, czy Krakowie, nie znaczy to jednak, że są bardzo niskie. Średnia cena za mkw. domu w Katowicach wynosi 4 tys. zł, ale trzeba pamiętać, że statystyki uwzględniają zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Koszty nowych domów w Bielsku-Białej mogą się zatem różnić między sobą w zależności od lokalizacji, standardu i metrażu. Średnia cena plasuje się tutaj na poziomie 3,3 tys. zł za mkw., ale przy dużej powierzchni ostateczny koszt i tak może być wysoki. Przy zakupie domu w Bielsku-Białej warto rozważyć, czy jesteśmy w stanie zrezygnować z dobrej lokalizacji i usług dodatkowych kosztem obniżenia ceny. Możemy także spróbować negocjacji z deweloperem – zdarza się, zwłaszcza przy zakupie więcej niż jednej nieruchomości, że firma zechce pójść nam na rękę. Dla niej także udzielenie rabatu może się okazać korzystne, bo oznacza, że być może szybciej uda się zamknąć inwestycję i rozpocząć realizację nowych planów.

 

Bielsko-Biała miastem z potencjałem

Bielsko-Biała przed laty określana była mianem śląskiego Manchesteru i z upływem czasu nie straciła na znaczeniu jako ośrodek przemysłowy. Prężnie rozwija się również handel i dystrybucja, a z roku na rok widać coraz większy udział nowoczesnych technologii z sektora IT. W 2017 r. miasto miało jeden z najwyższych wskaźników udziału osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, co dowodzi, że istnieje tu otoczenie przyjazne do rozwoju własnego biznesu. Ma ono także bardzo niską stopę bezrobocia – w 2018 r. Bielsko-Białą w tym rankingu wyprzedziły jedynie Katowice. Wszystko to sprawia, że miasto wydaje się dobrym miejscem do zamieszkania. Infrastruktura handlowo-usługowa plasuje się na wysokim poziomie – znajdują się tutaj trzy duże centra handlowe i planowana jest budowa dalszych. Oprócz tego obsługę handlową zapewniają liczne supermarkety i mniejsze sklepy. Za opiekę zdrowotną odpowiadają: pięć szpitali i placówki niepubliczne. Komunikację miejską tworzą połączenia autobusową, natomiast w planach jest zbudowanie linii kolei obsługiwanej przez szynobusy i przywrócenie ruchu tramwajowego.

Położenie Bielska-Białej jest bardzo atrakcyjne dla rozwoju turystyki. Znajduje się tutaj bardzo gęsta sieć szlaków turystycznych prowadzących na szczyty górskie. W Straconce również ma swój początek Mały Szlak Beskidzki. Przez miasto przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy  Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń, a w ostatnich latach powstaje też dużo lokalnych ścieżek rowerowych. W 2015 r. otwarto pierwsze cztery szlaki górskie Enduro Trails Bielsko-Biała – obecnie jest ich 12, oznaczonych w zależności od stopnia zaawansowania rowerzysty.  

Informacje o Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej dostępnych jest 19 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 4 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Bielsku-Białej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 40 do 74 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (9 mieszkań).
 • 4-pokojowe (5 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Bielsku-Białej dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 109 do 179 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Bielsku-Białej kosztuje 590 480 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 600 700 zł.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Bielsku-Białej

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: