RONSON Development rozwija przedmieścia Szczecina

PR Advisors

Data publikacji: 19.07.2021,

Data aktualizacji: 19.07.2021

3 minuty czytania
Średnia ocen 4/5 na podstawie 6 głosów
Podszczecińskie Nowe Warzymice RONSONA rozbudowują się
RONSON Development zakończył budowę I etapu projektu Nowe Warzymice pod Szczecinem. Co wyróżnia ten projekt? Czytaj dalej!

RONSON Development zakończył budowę I etapu projektu Nowe Warzymice w gminie Kołbaskowo pod Szczecinem, a intensywne prace budowlane trwają na kolejnych etapach – II oraz III. Realizowana na przedmieściach Szczecina, zaprojektowana na kilka etapów inwestycja, stanowi kontynuację obecności dewelopera w Szczecinie i jego okolicach. 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • dlaczego warto zamieszkać w Nowych Warzymicach
 • co wyróżnia tę inwestycję
 • jakie ekologiczne rozwiązania zastosowano w tym projekcie deweloperskim 

Na ponad 8-hektarowym terenie inwestycyjnym budowane jest wieloetapowe osiedle, gdzie łącznie powstanie ponad 460 lokali w niskiej zabudowie wielorodzinnej.

Razem z projektem Nowe Warzymice będziemy obecni w gminie Kołbaskowo dobrych kilka lat, bo skala inwestycji jest naprawdę duża – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. I dodaje – Ta inwestycja jest skrojona na miarę naszych czasów. Budujemy duże osiedle, w którym chcemy oddać przyszłym mieszkańcom kameralne budynki, w niskiej zabudowie, w zielonej, cichej okolicy

NOWE WARZYMICE – DAJEMY WIĘCEJ NIŻ INNI

Projekt Nowe Warzymice ma wiele do zaoferowania. Oprócz standardowych mieszkań, przewidziano także dostępność apartamentów dwupoziomowych. Powstaną także mieszkania z tarasami, balkonami oraz ogrodami. W inwestycji, podobnie jak w innych projektach dewelopera, duży nacisk został położony na otaczającą zieleń.

Bardzo zależy nam, aby roślinność wpisana w każdy z naszych projektów była bujna, co ważne ze względu na komfort życia naszych przyszłych mieszkańców, ale też estetyczna, dlatego powstają m.in. piękne drewniane pergole dla roślin – mówi Karolina Bronszewska. – W czwartym etapie inwestycji, zgodnie z naszym ekologicznym zobowiązaniem, planujemy wykonać instalację fotowoltaiczną na potrzeby zasilania części wspólnych oraz tzw. „zieloną ścianę” na jednej z elewacji. Takie rozwiązanie, zastosowane już w naszej warszawskiej inwestycji Ursus Centralny, pozwala na znaczące obniżenie emisji CO2 w powietrzu

Nowe Warzymice

Na terenie inwestycji stanęły już domki dla owadów – efekt zaangażowania RONSON w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej. W II i III etapie deweloper planuje stworzenie zbiorników na wodę opadową, która posłuży do podlewania zielonych części wspólnych. Na tych dwóch etapach powstaną także łąki kwietne, które zastąpią trawniki, zapewniając tym samym większą bioróżnorodność i stanowiąc schronienie dla wielu gatunków owadów.

Zaproponowane w inwestycji rozwiązanie jest ekologiczną i bardzo estetyczną alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Co ważne, zmniejsza koszty zużycia wody, bo łąki kwietne nie wymagają tak intensywnego podlewania jak trawa. Mniejsze są także nakłady na koszenie, nawożenie i pielęgnację – mówi Paweł Krawczyk, Kierownik Projektu Nowe Warzymice.

W III etapie powstanie też zewnętrzna wiata rowerowa

RONSON Development zakończył już budowę I etapu inwestycji, a intensywne prace budowlane trwają na etapach II oraz III. Wszystkie trzy etapy są obecnie w sprzedaży. W pierwszym etapie zostały ostatnie mieszkania 4-pokojowe z tarasami, o powierzchni od 80 m2. – Doskonale znamy szczeciński rynek, czujemy potrzeby mieszkańców, a nasze inwestycje cieszą się tam dużą popularnością. W Nowych Warzymicach sprzedaliśmy już 100 mieszkań, co pozwala na w pełni uzasadnione nazywanie tej inwestycji jednym z naszych hitów sprzedażowych – mówi Karolina Bronszewska

Szczeciński rynek jest jednym z czterech – obok Warszawy, Wrocławia i Poznania – na którym chcemy wyraźnie zaznaczyć naszą deweloperską obecność. Po sukcesie inwestycji Panoramika, zrobiliśmy zwrot w kierunku przedmieść Szczecina. Ta decyzja wpisała się zresztą w nowy trend poszukiwania mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu zieleni, a jednocześnie blisko centrum – mówi Boaz Haim, Prezes RONSON Development. – Takie są właśnie Nowe Warzymice. Zielone, spokojne, ale przez swoją lokalizację bardzo prestiżowe.

W bliskiej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe, dzięki czemu w kwadrans można dostać się do Placu Kościuszki w centrum Szczecina oraz stacja kolejowa PKP Szczecin Gumieńce, która daje możliwość podróży pociągiem do Berlina. Nowe Warzymice są także blisko drogi dojazdowej do Berlina, skąd sama podróż zajmie niecałe 2 godziny. W okolicy osiedla znajduje się też bogata baza handlowo-usługowa i edukacyjna. 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: