Wiadomości mieszkaniowe

Echo Investment S.A.

Regionalne - Wiadomości - Wrocław

6 listopada 2018

Oddaj swój głos!

Echo Investment odnowi XIX-wieczny pałacyk w centrum Wrocławia

Echo Investment zrewitalizuje pałacyk fundacji Heimannów z XIX wieku we Wrocławiu, a w jego sąsiedztwie wybuduje nowoczesne apartamenty zgodnie z trendami smart leaving.

Echo Investment odnowi XIX-wieczny pałacyk w centrum Wrocławia

Za projekt architektoniczny Ogrodów Graua odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Ruszyła sprzedaż nowej części - ceny rozpoczynają się od 11 tys. zł/mkw.

Ogrody Graua to nowy projekt Echo Investment. Znajduje się przy ul. Gdańskiej 2, w pobliżu placu Grunwaldzkiego. To nie tylko inwestycja mieszkaniowa, ale również rewitalizacja pałacyku z 1884 roku, który był jednym z najważniejszych miejsc ówczesnego Wrocławia - figurował na planach miasta z 1920 roku, a także około 30 lat wstecz.

- Z wielką dbałością przywrócimy świetności pałacykowi fundacji Heimannów, którego historia sięga XIX wieku. To niezwykłe miejsce zyska również ciąg dalszy - w sąsiedztwie zrewitalizowanej architektury wybudujemy nowoczesne apartamenty. W sumie powstanie 57 lokali - 8 w pałacyku i 49 w nowej części. Wszystkie zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Będzie to pierwszy wrocławski projekt Echo Investment, w którym mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart. Deweloper zadba również o otoczenie inwestycji - wokół budynków powstanie park, plac zabaw z historyczną piaskownicą, stacja ładowania samochodów czy stanowiska rowerowe. Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Lokalizacja w bliskim sąsiedztwie centrum Wrocławia to mocny atut inwestycji. Mieszkańcy szybko trafią stąd do szkół, uczelni, biur, lokalnych sklepów, restauracji, galerii handlowej czy nad brzeg Odry. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2020 roku. Ceny za metr kwadratowy rozpoczynają się od 11 tys. zł.

Sprawdź ofertę mieszkań Wrocław Śródmieście.

Budynek ma ciekawą historię. Powstał na zlecenie Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca - znanego bankiera Ernesta Heimanna - założył w nim fundacje. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje leczniczo-wychowawcze.

 

Ogrody Graua to miejsce z piękną historią, ale przede wszystkim nowoczesny zamysł architektoniczny. Projekt zakłada przywrócenie świetności zabytkowemu pałacykowi Heimannów, którego historia sięga XIX wieku, i harmonijne połączenie go ze współczesnym kompleksem mieszkaniowym. W efekcie powstanie 57 apartamentów - 8 w pałacyku i 49 w nowych budynkach. Niewątpliwymi zaletami tego miejsca będzie doskonała lokalizacja, innowacyjne rozwiązania oraz najwyższa jakość wykonania. Obiekt jest inwestycją Echo Investment - największego polskiego dewelopera. Autorem projektu jest Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2020 roku.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy