Wiadomości mieszkaniowe

Agnieszka Janiszewska

Wiadomości - Łódź - Porady

8 lipca 2013

Oddaj swój głos!

Kaskadowe, strzeliste, przeszklone - czym wyróżniają się nowe inwestycje w Krakowie?

Szukający mieszkania w Krakowie mogą przebierać w ofertach, które są nie tylko korzystne cenowo, ale nieraz bardzo atrakcyjne pod względem architektury. Które krakowskie inwestycje deweloperskie są szczególnie oryginalne i godne uwagi?

Kaskadowe, strzeliste, przeszklone - czym wyróżniają się nowe inwestycje w Krakowie?

W domu jak w amfiteatrze


Wiślane Tarasy firmy Inter-Bud Developer to duży kompleks mieszkaniowy usytuowany tuż nad Wisłą. Architektura budynków jest ciekawa, gdyż ma układ amfiteatralny. Oznacza to, że dziedziniec z okrągłą fontanną i elementami roślinnymi otoczony jest przez układające się kaskadowo różno piętrowe budynki. Całości dopełniają liczne przeszklenia w elewacjach oraz przestronne tarasy widokowe, dodające budynkom lekkości. Efekt jest z pewnością oryginalny.

 

Osiedle położone jest w Dzielnicy II Grzegórzki. Lokalizacja jest tu niewątpliwym atutem – zaraz po wyjściu z domu można przespacerować się malowniczym bulwarem wiślanym lub wybrać się na wycieczkę rowerową wśród zieleni. Zachęcające do kupna mieszkania w tej inwestycji są też widoki z okna: na rzekę, Kazimierz, Stare Podgórze i Wawel.


Na osiedlu znajduje się 60 mieszkań od jedno- do trzypokojowych. Cena mkw. Wynosi od 7 600 do 10 800 zł.

 

Kaskada tarasów


Apartamenty Kaskada firmy Super Krak z pewnością urozmaicają z kolei architekturę Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Forma budynków jest niezwykle oryginalna i w niczym nie przypomina blokowych „klocków”. Budynki mają jasną elewację o miękkich liniach i półokrągłych kształtach. Obiekty wznoszą się kaskadowo w stronę północy. Wokół budynków zaprojektowano alejki, plac zabaw oraz zieleń.


W ramach inwestycji dostępne będzie 197 mieszkań dwu- i trzypokojowych. Ceny wahają się od 6 536 do 7 724 zł za mkw.

 


Oryginalne wieżowce


Inwestycja o intrygującej nazwie Rua Bonita to dwa strzeliste budynki o bardzo nowoczesnej architekturze. Ze względu na wysokość mogą nieco przypominać tradycyjne wieżowce, jednak elewacja jest tu nowoczesna i oryginalna, a otoczenie ciekawie zaprojektowane. Budynki utrzymane są w jasnej kolorystyce i ozdobione zostały elementami drewna, szkła oraz kamienia naturalnego. Kamienna elewacja parteru, drewniane żaluzje na balkonach oraz szklane balustrady tworzą ciekawe zestawienie. Wewnątrz ogrodzonego osiedla znajdują się atria z drewnianymi podestami i otoczonymi zielenią ławkami. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw.


W pierwszym etapie inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny budynek w kształcie litery U, gdzie pomieści się 206 mieszkań. Ceny za mkw. wynoszą od 5 400 do 7 301 zł.


Rua Bonita jest położona w pobliżu centrum Krakowa, w okolicy, gdzie dominuje wysoka zabudowa mieszkalna. Równocześnie miejsce jest spokojne i pełne zieleni, co sprzyja rekreacji.

 

Detale z drewna i szkła


Architektura Villi Galicja firmy UBM Polska jest nieco podobna do poprzednio opisywanej inwestycji: jasna elewacja ozdobiona będzie drewnianymi i szklanymi elementami. Stolarka okienna, drzwi balkonowe, okiennice są z drewna, a balustrady tarasów nad najwyższą kondygnacją ze szkła. Budynki Villi Galicja są jednak niższe (trzypiętrowe) i mają bardziej kameralny charakter. Inwestycja obejmuje 72 mieszkania od jedno- do trzypokojowych. Na ostatniej kondygnacji można nabyć mieszkanie z antresolą. Lokale mają obszerne balkony, a te parterowe własne ogródki. Przewidziano miejsca postojowe przed budynkami oraz 40 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw.


Villa Galicja usytuowana jest w Dzielnicy III Prądnik Czerwony w okolicy malowniczego Parku Zaczarowanej Dorożki.


Jak widać, deweloperzy starają się przyciągnąć krakowskich klientów nie tylko ceną, ale też oryginalną architekturą. Nowe inwestycją są nieszablonowe, eleganckie, przez co przyciągają wzrok. Wprawdzie kolor i forma elewacji nie powinny być najistotniejszymi argumentami przy kupnie mieszkania, jednak gdy pozostałe warunki (takie jak cena, lokalizacja i metraż) nam odpowiadają, ciekawa architektura może być dodatkowym atutem.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy