małopolskie

Informacja na temat woj. małopolskiego

Aktualnie w woj. małopolskim dostępnych jest 6 356 ofert w 228 inwestycjach

małopolskie

Województwo Małopolskie obecny kształt posiada od 1999 roku. Zajmuje teren o powierzchni 15 182 kilometrów kwadratowych i zajmuje dwunaste miejsce pod względem wielkości województw w kraju. Zamieszkuje je duża liczba osób, co daje Małopolsce czwarte miejsce pod względem liczby mieszkańców. Województwo, jako posiada w swoim herbie białego orła w koronie, z głową zwróconą w prawą stronę, na czerwonym tle i jest jedynym depozytariuszem tego symbolu.

Informacja o lokalizacji

Województwo zajmuje trzecie miejsce pod względem ilości studentów. W Krakowie mieści się najstarsza, a zarazem jedna z najlepszych polskich szkół wyższych - Uniwersytet Jagielloński. Do ważniejszych małopolskich uczelni należą: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie im. Stanisława Staszica, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. małopolskim mogą wybierać z pośród 228 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 6 006 mieszkań i 278 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. małopolskim wahają się od 2 968 do 25 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 11 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 18 ofert promocyjnych. W woj. małopolskim mamy także 5 mieszkań w ofercie last minute oraz 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w woj. małopolskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat woj. małopolskiego

Najem krótko i długoterminowy – podobieństwa i różnice

,

Najem krótko i długoterminowy – podobieństwa i różnice

Polacy, gdy słyszą o zarabianiu na nieruchomościach, myślą zazwyczaj o zakupie mieszkania i wynajęciu go komuś, kto w nim zamieszka. Wciąż zdecydowanie mniej popularny jest najem krótkoterminowy, choć wysokie zyski, którymi kusi, sprawiają, że jest o nim coraz głośniej. Czym ...

Cele dewelopera Archicom na 2019 rok

,

Cele dewelopera Archicom na 2019 rok

Grupa Archicom planuje osiągnąć w 2019 r. wynik sprzedaży na poziomie 1300-1600 mieszkań i przekazać swoim klientom 1500-1600 lokali.

Czy można będzie odrobić mieszkaniowe straty?

,

Czy można będzie odrobić mieszkaniowe straty?

Kolejne doniesienia dotyczące wzrostu cen mieszkań, z pewnością nie stanowią dobrej wiadomości dla wszystkich osób planujących zakup „M”.

Deweloperzy biją się o grunty

,

Deweloperzy biją się o grunty

Mieszkaniówka jest rozgrzana do czerwoności. Polacy cały czas kupują nowe mieszkania, a deweloperzy nie nadążają z budową kolejnych inwestycji.

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku. Systematyczne wzrosty cen metrażu powinny wywierać wpływ na koszty wynajmu lokali (m.in. dlatego, że najem sta...