Murapol Mateczniq

Mieszkania na sprzedaż ul. Rydlówka, oferowane bezpośrednio przez

Murapol S.A.

Kraków, Podgórze, ul. Rydlówka

Murapol Mateczniq

8 zdjęć

Murapol Mateczniq
Murapol Mateczniq
Murapol Mateczniq
Murapol Mateczniq

Termin oddania

3 kw. 2024

Powierzchnie

27 - 63/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

5

Budynki

3

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Kraków Bonarka - 1340 m

Przystanek Tramwajowy - 430 m

Przystanek Autobusowy - 470 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

17 placówek medycznych, 39 placówek edukacyjnych, 42 kawiarnie i restauracje, 52 sklepy, 30 obiektów sportowych, 28 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • inteligentny dom
 • miejsce do ładowania samochodów elektrycznych

Rekreacja

 • plac zabaw

Przyroda w okolicy

 • 4 parki w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2023 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 187 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 250 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

balkon, taras, ogródek

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 108 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 27 do 63 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Zacisze w sercu Krakowa

Murapol Mateczniq to ponad 200 kompaktowych mieszkań zaprojektowanych tuż nad kojącą szumem Wilgą w Starym Podgórzu. Za oknem jawi się malowniczy krajobraz miasta, uchodząca rzeka oraz ukryte pośród zieleni Bagry Ludwinowskie. Inwestycja jest położona w pobliżu dawnego zakładu uzdrowiskowego Antoniego Matecznego, którego dziedzictwo przetrwało do dziś w formie Krakowskiej Pijalni Zdrojowej oraz pięknego Parku Zdrojowego.

W ramach inwestycji powstaną cztery kilkupiętrowe budynki wraz z podziemnymi halami garażowymi. U szczytu obiektów przewidziano zielone dachy, w tym ogólnodostępny ogród na jednym z budynków, z którego rozpościerać się będzie urzekający widok na całą okolicę.

W ofercie dostępne są zróżnicowane układy od jedno- do nawet czteropokojowych mieszkań, przeznaczone zarówno dla singli, rodzin z dziećmi, jak i seniorów poszukujących enklawy w centrum Krakowa. Wybór Murapol Mateczniq to także wyjątkowa szansa inwestycyjna dla osób poszukujących bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z parametrami oferty mieszkań dają szansę na interesującą stopę zwrotu z wynajmu lokalu.

Murapol Mateczniq – zielona enklawa z ogrodem na dachu

• Home Management System pozwala mieszkańcom stosować urządzenia typu smart home, zarówno przy użyciu aplikacji mobilnej, jak i przycisków funkcji hotelowej. Funkcjonalność systemu obejmuje sterowanie oświetleniem, temperaturą czy zaworami wody.

• Mieszkania są wyposażone w filtry antysmogowe zapewniające stały dopływ czystego powietrza, wolnego od zanieczyszczeń, alergenów czy nawet owadów.

• Przestrzenie wspólne, w tym klatki schodowe zostały zaprojektowane w sposób harmonijny, wykorzystując trwałe gresy o delikatnym i stonowanym wzornictwie, panele meblowe w naturalnym, złotym kolorze oraz wysokiej jakości tynk mozaikowy. Dodatkowo, w holu wejściowym umieszczono duże lustro i estetyczne skrzynki pocztowe.

• Części wspólne w budynkach wykorzystują oświetlenie LED, dzięki czemu wspólnota mieszkaniowa zaoszczędzi na rachunkach za prąd.

• Ciche i szybkie windy wewnątrz budynku pozwolą sprawnie poruszać się między piętrami.

• Do mieszkań na piętrach przynależą nawet dwa przestronne balkony z przejrzystymi, szklanymi lub stalowymi balustradami. Wykonanie balkonów w technologii Isokorb zapobiega utracie ciepła z mieszkania i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

• Mieszkania na parterze mają dodatkową powierzchnię w postaci zielonych ogródków oraz tarasów wybrukowanych kostką.

• Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych zaprojektowano stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla miłośników jednośladów.

• Na jednym z budynków zaprojektowano ogólnodostępny ogród dla mieszkańców inwestycji z pięknym widokiem na okoliczne walory przyrodnicze.

• Teren zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury, a dla najmłodszych lokatorów zaprojektowano plac zabaw.

Inwestycja Murapol Mateczniq znajduje się na Podgórzu, ul. Rydlówka (3.3 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez Murapol S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 187 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Murapol Mateczniq w sprzedaży jest 108 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do 63 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców Murapol S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

Dzielnica Podgórze znajduje się w centrum Krakowa i jest zamieszkiwana przez 34 045 osób. Dzielnicę można podzielić na 3 podregiony, z których każdy cechuje się odmiennym typem zabudowy. Stare Podgórze pełne jest zabytków i budynków wzniesionych w XIX i na początku XXw., w Płaszowie dominują czterokondygnacyjne budynki z lat 90-tych XXw. oraz domy jednorodzinne, natomiast na Rybitwach domy jednorodzinne mieszają się z nieruchomościami przemysłowymi.

Dzielnica rozwija się w szybkim tempie i może pochwalić się dobrze rozbudowaną infrastrukturą, czego przykładem jest niemal 20 szkół, 2 galerie, 2 muzea, Kino Teatr „Wrzos”, domy kultury. Odpocząć można tu na Plantach im. F. Nowackiego lub w Parku im. W. Bednarskiego. Dodatkowo Podgórze ma dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami Krakowa, a dojazdy ułatwiają przechodzące przez dzielnicę drogi: krajowa nr 7 i wojewódzka nr 776.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Murapol Mateczniq?

Podgórze przecina droga wojewódzka nr 776 oraz droga krajowa nr 7. Dzielnica leżąca w centralnej części miasta ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z jego pozostałymi rejonami. Kursuje tu ok. 20 linii autobusów miejskich i tramwajów.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Murapol Mateczniq mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1340 metrów od inwestycji Murapol Mateczniq znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Bonarka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Murapol Mateczniq znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Murapol Mateczniq znajduje się 39 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w odległości 260 m, szkoła w odległości 300 m, Niepubliczne przedszkole i żłobek "Krasnal" w odległości 340 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Murapol Mateczniq jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Intermed w odległości 90 m, Dental Arts Studio w odległości 250 m, ComplexDent w odległości 420 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Murapol Mateczniq składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 230 m znajduje się Sklep spożywczy "Delikatesy", w odległości 300 m znajduje się Żabka, w odległości 430 m znajduje się GoJump.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Murapol Mateczniq w odległości 160 m znajduje się Centrum Wspinaczkowe Forteca, w odległości 170 m znajduje się boisko / kort, w odległości 170 m znajduje się RKS Garbarnia.

Data publikacji: 15.05.2023
Data aktualizacji: 04.12.2023
Murapol S.A. logo

Murapol S.A.

Adres biura sprzedaży:

ul. H. Pachońskiego 7B, 31-223 Kraków

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 18:00
 • Wtorek: 09:00 - 18:00
 • Środa: 09:00 - 18:00
 • Czwartek: 09:00 - 18:00
 • Piątek: 09:00 - 18:00
 • Sobota: 09:00 - 14:00

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: