Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

4 marca 2019

Oddaj swój głos!

Rekord na poznańskim rynku mieszkaniowym

Spośród sześciu największych miast, to Poznań może poszczycić się najwyższym wzrostem liczby mieszkań w ofercie na koniec 2018 r. Sprawdź dlaczego!

Rekord na poznańskim rynku mieszkaniowym

Aktywność deweloperów w ostatnim roku świadczy o tym, że rynek jest w dobrej formie. Zdaniem ekspertów szczególnie dobrze sytuacja wygląda na rynku warszawskim i poznańskim. W Poznaniu tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku w sprzedaży pojawiło się ponad 1,9 tys. mieszkań, o 8% więcej od dotychczasowego rekordu z analogicznego okresu 2016 roku. W całym poprzednim roku liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży była o 66% większa niż w 2017 roku, co również zostało bardzo pozytywnie ocenione przez analityków rynku nieruchomości mieszkaniowych. Ponadto Poznań może poszczycić się najwyższym wzrostem liczby lokali w ofercie, która na koniec grudnia wyniosła 5,2 tys. lokali (wzrost o 31,6% w ujęciu rocznym)*.

 

Przedstawiciele poznańskich deweloperów mówią, że do wprowadzenia nowych lokali do sprzedaży zachęcają ich dobre wyniki sprzedażowe, wysoki popyt, a także większa liczba klientów inwestycyjnych. - Na rynku pojawiło się kilku nowych graczy, co wpłynęło na większą konkurencję i zwiększenie aktywności obecnych na rynku deweloperów – argumentuje Roma Peczyńska, marketing manager inwestycji Red Park na Dębcu, realizowanej przez RED Development.

RED Development to przykład firmy, która może pochwalić się dobrymi wynikami sprzedaży w ubiegłym roku oraz dużą aktywnością na poznańskim rynku. W wykańczanym właśnie trzecim budynku osiedla Red Park na koniec grudnia zostały tylko 43 z 137 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach pomieszczeń. Mieszkania zostaną oddane do użytku latem tego roku. Kupując teraz, klienci dostaną urządzenie łazienki gratis. Ceny mieszkań na tym chronionym i monitorowanym rodzinnym osiedlu zaczynają się od 6,2 tys. zł za mkw.

Red Park powiększa się także o kolejny, już ostatni 13-piętrowy budynek. Znajdzie się 137 mieszkań, a ich powierzchnia wahać się będzie między 34 a 98 mkw. We wszystkich zaplanowano ogródki (o pow. do 260 mkw.), loggie, balkony lub tarasy. Z mieszkań na ostatnich piętrach rozlega się panoramiczny widok na Poznań, park czy Lasek Dębiecki.
W trzecim budynku dostępnych jest ok 40. mieszkań, a zainteresowanie Red Parkiem wciąż jest duże, szczególnie mieszkaniami na najwyższych piętrach z nieograniczonymi widokami - informuje Roma Peczyńska. Przedsprzedaż mieszkań w ostatnim budynku ruszy na Międzynarodowych Targach Poznańskich 2 i 3 marca. Roma Peczyńska zachęca do jak najwcześniejszego zakupu z uwagi na największy wybór i najbardziej atrakcyjne ceny. Jej zdaniem to właśnie inwestycje położone w zielonych, spokojnych i dobrze skomunikowanych z centrum dzielnicach cieszą się największym zainteresowaniem poznaniaków. Szczególnie tych, którzy chcą kupić mieszkanie dla siebie i mieć w czym wybierać. O lokale w Red Parku coraz częściej pytają także inwestorzy.

Roma Peczyńska prognozuje optymistycznie:
- Możemy spodziewać się równie dobrych wyników sprzedażowych, ponieważ rynek zaakceptował wyższe ceny. Podwyżki cen były nieuniknione, a wywołane m.in. coraz wyższymi kosztami budowy. Deweloperzy jednocześnie wykorzystują dobrą passę i budują szybko przy jednoczesnym szybkim tempie sprzedaży. My również w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów wchodzimy z nową ofertą.

 
*REAS

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy