śląskie, Tychy

Informacja na temat Tych

Aktualnie w Tychach dostępnych jest 267 ofert w 7 inwestycjach

śląskie, Tychy

Tychy to ponad 134-tysięczne miasto powiatowe leżące w woj. śląskim, na Wyżynie Śląskiej i w Kotlinie Oświęcimskiej. Jego obszar wynosi 82 km2. Miasto z trzech stron otaczają Lasy Pszczyńskie. Z założenia Tychy miały stanowić zaplecze mieszkaniowe dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co zaowocowało wzniesieniem 21 osiedli. Mimo to zakłady powstające na terenie miasta sprawiły, że także ono samo rozwinęło się pod względem gospodarczym. W zabudowie mieszkaniowej dominują tu budynki wielorodzinne, choć na obrzeżach rozwija się budownictwo jednorodzinne. Wraz z rozbudową Tychów, tworzona była pełna infrastruktura społeczna. Dziś w mieście można znaleźć 24 szkoły podstawowe i 17 szkół gimnazjalnych, a także 7 liceów, 6 zespołów szkół i 22 szkoły policealne. Działają tu dwa szpitale i 31 przychodni lekarskich. Rozwinięte jest zaplecze kulturalne i sportowe, które tworzą m.in. kino, teatr, 10 galerii sztuki oraz stadion sportowy, lodowisko, 9 ścieżek rowerowych.

Informacja o lokalizacji

Tychy to miasto powiatowe o powierzchni 82 km2, w którym mieszka ok. 134 000 osób. Leży na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Kotliny Oświęcimskiej i z 3 stron otoczone jest lasami. Jako zaplecze mieszkaniowe dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, składa się głównie z budynków mieszkalnych. Rozwój miasta sprawił jednak, że poza 21 osiedlami, powstała tu infrastruktura społeczna, w tym ok. 80 szkół, dwa szpitale, 31 przychodni lekarskich, kino, teatr, stadion sportowy. W mieście trasa europejska E462 krzyżuje się z dwiema drogami krajowymi. Niedaleko Tychów leżą dwa porty lotnicze.

W Tychach rodzice mogą posłać dzieci do jednego z ok. 40 przedszkoli zarówno publicznych, jak i prywatnych. Ponadto działają tu 24 szkoły podstawowe, 17 gimnazjów, 7 liceów i 6 zespołów szkół, w których znajdują się m.in. szkoły techniczne i zasadnicze szkoły zawodowe. Działa tu też szkoła muzyczna i ponad 20 szkół policealnych, w tym wydział Politechniki Śląskiej.

W Tychach funkcjonują dwa szpitale, w tym Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Jest tu również 31 przychodni lekarskich. W nagłych sytuacjach można liczyć na pomoc pogotowia ratunkowego. Leki można nabyć w jednej z niemal 50 aptek. Cztery z nich działają całodobowo.

Działa tu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wśród najważniejszych obiektów sportowych wyróżnia się stadion, krytą pływalnię, całoroczne lodowisko. Na terenie miasta wyznaczonych jest 9 ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności. Jest tu też tor kartingowy, wodny plac zabaw, trzy centra zabaw dla dzieci i obszar do paintballa. Jest tu również lotnisko sportowe należące do tyskiego aeroklubu.

W Tychach funkcjonuje hipermarket Tesco oraz wiele sklepów wielobranżowych i specjalistycznych. Są to zarówno obiekty handlowe wielkopowierzchniowe, jak i mniejsze punkty. Wśród popularniejszych sklepów można wyróżnić Simply Market, Lewiatan, Żabkę.

W mieście znajduje się kino, teatr i prężnie działające Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Łącznie jest tu 16 bibliotek. Życie kulturalne miasta wzbogacają cztery muzea oraz 10 galerii sztuki. Znajdują się tu także trzy domy kultury i 7 klubów osiedlowych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Tychach mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 265 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Tychach wahają się od 5 425 do 8 000 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W Tychach mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Tychach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Tych

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

,

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Pierwsze samorządy podpisały porozumienia i listy intencyjne z BGK Nieruchomości zapowiadające przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Kluczowy projekt rządu ma umożliwić polskim rodzinom dostęp do tanich mieszkań na wynajem. Grunty pod budowę mają zapewnić samorządy.

Wykorzystać ukryty potencjał

,

Wykorzystać ukryty potencjał

Rynek mieszkaniowy aglomeracji katowickiej - choć przez lata znajdował się niejako w uśpieniu - w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczą o tym liczby rozpoczynanych inwestycji.

Nowy Park Wodny w Tychach już za dwa lata?

,

Nowy Park Wodny w Tychach już za dwa lata?

Mieszkańcy Tych już niebawem będą mogli korzystać z nowej atrakcji miasta. Tuż obok Lasów Kobiórskich, dokładnie przy ulicy Sikorskiego, powstanie Park Wodny. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, bowiem miasto liczące 120 tysięcy mieszkańców do tej pory obsługuje t...