dolnośląskie, wrocławski, Siechnice

Informacja na temat Siechnic

Aktualnie w Siechnicach dostępnych jest 45 ofert w 2 inwestycjach

dolnośląskie, wrocławski, Siechnice

Siechnice to niewielkie miasto nad rzeką Oławą w powiecie wrocławskim. Na obszarze o powierzchni ponad 15,5 km2 zamieszkuje prawie 6 tys. osób, a bazę mieszkaniową stanowią nowe budynki: czteropiętrowe bloki oraz domy jedno- i wielorodzinne. W Siechnicach zlokalizowana jest największa w Europie szklarnia ogrodnicza, a do zakładów produkcyjnych należą: Parker Hannifin oraz Deceuninck NV. Wewnątrz miasta znajdują się 2 parki, zaś na okoliczne walory przyrodnicze i rekreacyjne składają się: lasy siechnicko-kotowickie, doliny rzek oraz jeziora: Panieńskie, Dziewicze i Czarna Łacha z zapleczem biwakowym. W Siechnicach funkcjonują: Centrum Kultury, Biblioteka Miejska oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępnia hale i boiska sportowe.

Informacja o lokalizacji

W mieście Siechnice należącym do województwa dolnośląskiego mieszka prawie 6 tys osób. Zabudowę mieszkaniową na obszarze o powierzchni ok. 15,6 km2 tworzą niskie bloki oraz domy jedno- i wielorodzinne. Siechnice leżą nad rzeką Oławą, a na okoliczny pejzaż składają się: lasy siechnicko-kotowickie, doliny rzek i jeziora: Dziewicze, Panieńskie i Czarna Łacha. W mieście znajduje się największa w Europie szklarnia ogrodnicza, zaś w pobliskich Kotowicach – unikatowa Wieża Widokowa o wysokości 40 m. Funkcjonują tutaj ponadto 2 duże fabryki: Parker Hannifin i Deceuninck NV.

Na bazę placówek wychowawczo-oświatowych w Siechnicach składają się: Żłobek Publiczny, publiczne przedszkole pięciooddziałowe, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika oraz Gminne Gimnazjum im. Ks. Anny z Przemyślidów. Mieszkańcy mogą korzystać także z 10 liceów ogólnokształcących, 2 szkół technicznych oraz 3 – zawodowych, które zlokalizowane są w poszczególnych miejscowościach powiatu. Popularnością i renomą cieszą się wrocławskie szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie, do których można łatwo dojechać w czasie ok. 15 minut.

Mieszkańcy Siechnic mogą korzystać z nieodpłatnych usług medycznych oferowanych przez zlokalizowany w mieście ośrodek zdrowia, który jest oddziałem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie. Ośrodek oferuje podstawową opiekę zdrowotną, jak i możliwość skorzystania z poradni specjalistycznych, np. okulistycznej, dermatologicznej, laryngologicznej, ortopedycznej. W mieście zlokalizowane są również 2 prywatne przychodnie stomatologiczne, a w pobliskiej Świętej Katarzynie – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siechnicach udostępnia mieszkańcom kompleks obiektów: halę sportową z trybunami, ściankę wspinaczkową, siłownię, salę fitness, korty tenisowe oraz boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Do dyspozycji mieszkańców pozostają również boiska Orlik, 2 parki przystosowane do rekreacji, a także 2 ośrodki jeździeckie. Okoliczne jeziora nadają się do wypoczynku lub wędkowania, zaś leśne trasy służą do spacerów i rowerowych wycieczek.

W Siechnicach znajduje się wiele drobnych sklepów spożywczych i wielobranżowych oraz hipermarket Biedronka, zaś w trakcie realizacji jest projekt budowy nowoczesnego targowiska w centrum miasta. Mieszkańcy mogą także w zaledwie 15 minut dojechać pociągiem do centrum Wrocławia i zrobić zakupy w tamtejszych centrach handlowych.

Centrum Kultury w Siechnicach organizuje różnorodne zajęcia artystyczne oraz widowiska kulturalne jak: koncerty, spektakle czy wystawy. W miasteczku zlokalizowana jest również Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej. Dzięki niewielkiej odległości, jaka dzieli Siechnice od Wrocławia, mieszkańcy mają łatwy dostęp do zlokalizowanych tam instytucji kultury, np. Muzeum Narodowego, Muzeum Architektury, Muzeum Sztuki Współczesnej, Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego, opery czy filharmonii.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Siechnicach mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 37 mieszkań i 8 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Siechnicach wahają się od 5 315 do 8 179 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Siechnicach

Inwestycje polecane