pomorskie, gdański, Pruszcz Gdański

Informacja na temat Pruszcza Gdańskiego

Aktualnie w Pruszczu Gdańskim dostępnych jest 263 oferty w 7 inwestycjach

pomorskie, gdański, Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański to leżąca nad rzeką Radunią siedziba powiatu gdańskiego. Miasto liczy sobie ok. 27 000 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 16,5 km2. Zabudowa zasługuje tu na szczególną uwagę, ponieważ Pruszcz został nagrodzony za nowoczesne budownictwo mieszkaniowo-usługowe znajdujące się w centrum. Przemyślane odnowienie i ponowne zagospodarowanie zabytkowych nieruchomości nadało miastu wyjątkowego charakteru. W Pruszczu Gdańskim znajdują się szkoły wszystkich szczebli. Za zdrowie mieszkańców odpowiadają lekarze z 10 przychodni. Zadowalające jest zaplecze sportowe, na które składa się m.in. 6 boisk, basen, dwa skateparki i 16 placów zabaw. Odpocząć można np. na deptaku w centrum miasta. Rozrywki zazna się tu w Centrum Kultury i Sportu. Miasto ma także własną orkiestrę. Na zakupy można wybrać się do Tesco lub Biedronki albo szeregu mniejszych sklepów branżowych.

Informacja o lokalizacji

Pruszcz Gdański to siedziba powiatu gdańskiego, której powierzchnia wynosi 16,5 m2. Mieszka tu ok. 27 000 osób. Centrum miasta wyróżnia się ciekawą zabudową mieszkalno-usługową, które została doceniona przez ekspertów za świetne połączenie historycznych budowli z nowoczesnością. Miasto spełnia wszystkie oczekiwania mieszkańców związane z zapleczem oświatowym, medycznym, sportowym i kulturalnym. Znajduje się tu ponad 10 szkół, 10 przychodni lekarskich, 6 boisk, Centrum Kultury i Sportu. Miasto leży przy węźle komunikacyjnym, na który składa się droga krajowa nr 91 i autostrada A1.

Na najmłodszych w Pruszczu Gdańskim czekają 4 żłobki i 8 przedszkoli. Działają tu cztery szkoły podstawowe, trzy gimnazja i liceum ogólnokształcące. W mieście znajduje się również zespół niepublicznych szkół katolickich oraz zespół szkół ogrodniczych i ogólnokształcących.

W zakresie opieki medycznej Pruszcz Gdański daje swoim mieszkańcom dostęp do 10 przychodni lekarskich. Mieści się tu również 12 aptek.

W mieście jest 6 boisk, pływalnia, lodowisko, a także dwa skateparki, 16 placów zabaw, tor rowerowy BMX, a na terenie parków i placów zabaw mieszczą się trzy urządzenia fitness. Działa tu Centrum Kultury i Sportu, przy którym znajduje się plaża miejska. Tutejszy aeroklub ma własne lotnisko sportowe. Głównymi terenami rekreacyjnymi są deptak w centrum miasta, park miejski i trzy ścieżki spacerowe.

W Pruszczu Gdańskim można zrobić zakupy w Tesco czy Biedronce, ale dominują tu mniejsze sklepy branżowe, jak np. sklep spożywczy, muzyczny, meblowy, ogrodniczy.

W mieście funkcjonuje Centrum Kultury i Sportu, w ramach którego działa ognisko muzyczne i drużyna harcerska. Organizowane są tu także zajęcia artystyczne. Ponadto w Pruszczu znajduje się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Miasto ma również swoją orkiestrę.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Pruszczu Gdańskim mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 256 mieszkań i 7 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Pruszczu Gdańskim wahają się od 3 999 do 7 600 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Pruszczu Gdańskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pruszcza Gdańskiego

Nowa Galeria w Pruszczu Gdańskim już za dwa lata!

,

Nowa Galeria w Pruszczu Gdańskim już za dwa lata!

Pruszcz Gdański dzięki inwestycji gdańskiej grupy OPTI będzie miał pomniejszoną wersję Galerii Bałtyckiej – Galerię Bursztynową, która ma  powstać w rejonie ulic Chopina i Kossaka oraz stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i odwiedzanych punktów miasta.