łódzkie, zgierski, Aleksandrów Łódzki

Informacja na temat Aleksandrowa Łódzkiego

Aktualnie w Aleksandrowie Łódzkim dostępnych jest 33 oferty w 3 inwestycjach

łódzkie, zgierski, Aleksandrów Łódzki

Aleksandrów Łódzki ma powierzchnię 13 km. kw. I populację 20 tys. mieszkańców. To miasto położone ok. 4 km. Od granic Łodzi i Zgierza, wchodzące w skład aglomeracji Łódzkiej. Dzięki temu można stąd szybko dojechać do drugiego pod względem wielkości miasta w Polsce i skorzystać z tamtejszych licznych uczelni wyższych. Główne arterie Aleksandrowa Łódzkiego to ul. Wierzbińska, 11-tego Listopada i Piotrkowska. Na zachód i południe od miasta rozciągają się trzy lasy umożliwiające aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Świetna komunikacja z Łodzią i sąsiednim Zgierzem umożliwia wizyty w tamtejszych centrach handlowych, kinach, teatrach i muzeach. Aleksandrów Łódzki posiada basen, kilka ciekawych zabytków z XIX wieku a do tego 3 państwowe i 2 prywatne przedszkola, 6 podstawówek, 3 gimnazja, 3 licea i 1 liceum prywatne.

Informacja o lokalizacji

Aleksandrów Łódzki to miasto położone na północny-zachód od Łodzi i świetnie z nią skomunikowane. Miasto otaczają lasy a dodatkowo można tu podziwiać ciekawe zabytki z XIX wieku i korzystać z basenu miejskiego Olimpijczyk. W Aleksandrowie Łódzkim są trzy supermarkety i 7 aptek, 5 przedszkoli, 6 szkół podstawowych, 3 gimnazja i 4 licea.

Znajduje się tu 3 państwowe i 2 prywatne przedszkola, 6 podstawówek, 3 gimnazja, 3 licea i 1 liceum prywatne. Najbliższe uniwersytety są w odległości ok. 10 km. To m.in. Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Wyższa Szkoła Telewizyjna i Filmowa w Łodzi.

W Aleksandrowie Łódzkim działa 7 aptek a najbliższa apteka całodobowa znajduje się w odległości ok. 3 km w Zgierzu. W Zgierzu znajduje się również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny a placówki medyczne innych specjalności można znaleźć w pobliskiej Łodzi. W Aleksandrowie Łódzkim działa natomiast przychodnia przy ul. Piotrkowskiej 4/6.

Działa tu towarzystwo sportowe Sokół-Sygunia, drużyna piłkarska MULKS Aleksandrów i drużyna siatkarek UKS Jedynka. Znajduje się tu też pływalnia Olimpijczyk i dwie hale sportowe. Na zachód i południe od miasta rozciągają się urokliwe lasy, które pozwalają na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. W sąsiednim Zgierzu znajdują się baseny, hale sportowe, korty tenisowe, korty do squasha i prywatne ośrodki sportowe. W Aleksandrowie Łódzkim można znaleźć 4 prywatne salony fitness i siłownie.

W Aleksandrowie Łódzkim znajdują się supermarkety Tesco, Intermarche i POLOmarket. W oddalonym o ok. 3 km Zgierzu znajdują się m.in. supermarkety Tesco, Biedronka, Lidl, Słoneczne Centrum czy Netto. Większe zakupy można zrobić w oddalonej o ok. 5 km Łodzi i tamtejszej Galerii Łódzkiej, Galerii Tulipan czy Galerii Manufaktura. W Zgierzu działa kilkadziesiąt osiedlowych sklepów i kilka sklepów nocnych.

Do miasta przyciągają kościół im. Św. Rafała i Michała Archaniołów i kościół ewangelicko-augsburski z początku XIX wieku, domy tkaczy i Miejski Ratusz wzniesiony w 1824 roku. Działa tu też Miejski Dom Kultury. Dzięki dobrej komunikacji z sąsiednią Łodzią mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego w ok. pół godziny mogą znaleźć się na kultowej ul. Piotrkowskiej czy w którejś z łódzkich galerii handlowych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Aleksandrowie Łódzkim mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 33 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Aleksandrowie Łódzkim wahają się od 3 900 do 4 900 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne. W Aleksandrowie Łódzkim mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Aleksandrowie Łódzkim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Aleksandrowa Łódzkiego

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

,

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki – tuż za granicą Łodzi można znaleźć kilka ciekawych nowości deweloperskich, zarówno mieszkań, jak i domów oraz apartamentowców. Warto porównać oferty i rozważyć kupno nieruchomości pod miastem.