dolnośląskie, wrocławski, Wysoka

Informacja na temat Wysokiej

Aktualnie w Wysokiej dostępnych jest 5 ofert w 1 inwestycji

dolnośląskie, wrocławski, Wysoka

Wysoka to podmiejska miejscowość, która od strony południowej sąsiaduje z Wrocławiem oddalonym od niej o zaledwie 8 km. Miejscowość Wysoka należy do gminy Kobierzyce w powiecie wrocławskim, a na jej obszarze zamieszkuje 2367 osób. Wysoka graniczy bezpośrednio z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych, zaś przez jej zachodnie krańce przepływa rzeka Ślęża. Występuje tutaj zarówno wiejska, dawna zabudowa wraz z otaczającymi ją terenami rolnymi, jak i nowe osiedla domów jednorodzinnych i podmiejskie wille. Na rozwój architektury mieszkaniowej w tym rejonie wpływają zaciszne okolice, zielony pejzaż oraz lokalizacja w pobliżu Wrocławia. Niecałe 4 km od centrum handlowo-usługowego w Bielanach Wrocławskich, a w zaledwie 5 minut można dojechać z Wysokiej do Ślęzy, gdzie atrakcją jest Zamek Topacz wraz z Muzeum Motoryzacji i terenami rekreacyjnymi. W pobliżu przebiegają także: autostrada A4 i droga krajowa nr 5. Do Wrocławia kursują autobusy podmiejskie (2 linie) oraz busy PKS Polbus.

Informacja o lokalizacji

Miejscowość Wysoka należy do gminy Kobierzyce w województwie dolnośląskim. Ten niewielki obszar graniczy od południa z Wrocławiem, sąsiadując bezpośrednio z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych. Zamieszkuje ją ponad 2 tys. osób, a spokojne, zielone okolice jak: park przy dawnym pałacu myśliwskim czy tereny nad rzeką Ślężą, wpływają na rozwój budownictwa mieszkaniowego. Obok budynków wiejskich i obszarów rolnych powstają więc nowe osiedla domów jednorodzinnych. Atutem lokalizacji jest bliskość centrum handlowo-usługowego w Bielanach Wrocławskich oraz kompleksu zamkowego w Ślęzie.

W Wysokiej bogata jest oferta niepublicznych placówek przedszkolnych, wśród których znajdują się: 2 żłobki, Klub Dziecięcy Dzieci Świata, 3 punkty przedszkolne oraz przedszkole. Najbliższe przedszkole publiczne zlokalizowane jest w Ślęzie. Szkoła podstawowa oraz gimnazjum znajdują się w oddalonych o 2,5 km Bielanach Wrocławskich oraz w oddalonych o 12 km Kobierzycach. Dzięki niewielkiej odległości od Wrocławia oraz dogodnym warunkom dojazdu do miasta, dzieci i młodzież mogą korzystać z oferty tamtejszych szkół i uczelni wyższych.

Usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej dla mieszkańców wsi świadczone są w przychodni NZOZ Wysoka, a także w filiach NZOZ Twój Lekarz, które zlokalizowane są w Bielanach Wrocławskich i Ślęzie. Przy ośrodkach zdrowia w Bielanach i Ślęzie funkcjonują ponadto poradnie specjalistyczne. Najbliższe szpitale to oddalone o zaledwie 4 km placówki wrocławskie: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Mieszkańcy Wysokiej mogą korzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie jak: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, kompleks Arkalandia w Bielanach Wrocławskich z boiskami i skateparkiem oraz Matchpoint Tennis & Sports Club w Ślęzie, gdzie prócz kortów tenisowych znajdują się siłownie i sale do fitness czy szermierki. Nieco dalej, w oddalonych o 12 km Kobierzycach, mieści się Hala Sportowo-Widowiskowa i stadion piłkarski. Park przy dawnym pałacu myśliwskim czy znajdujący się we Wrocławiu – Park Południowy, to doskonałe miejsca do rekreacji i spacerów.

W Wysokiej funkcjonują drobne sklepy spożywcze, natomiast w pobliskich Bielanach Wrocławskich zlokalizowane jest duże centrum-handlowo usługowe wraz z wielkopowierzchniowymi sklepami jak: Ikea, Tesco, Castorama, Makro, Obi, a także sieciowymi restauracjami: McDonald's i KFC. Niewielka odległość oraz dogodny dojazd do Wrocławia umożliwiają również wyjazd na zakupy do znajdujących się w tym mieście galerii i centrów handlowych.

W siedzibie gminy – Kobierzycach, mieści się Gminne Centrum Kultury i Sportu, w którym odbywają się różnorodne zajęcia artystyczne, np. plastyczne, taneczne, instrumentalne, wokalne oraz zajęcia z robotyki. Mieszkańcy Wysokiej mogą także korzystać z księgozbioru biblioteki w Bielanach Wrocławskich i w Kobierzycach. Atrakcyjnymi miejscami rozrywki są w okolicy: teatr ATM Scena na Bielanach oraz Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie. Dzięki lokalizacji w pobliżu Wrocławia mieszkańcy Wysokiej mają łatwy dostęp do tamtejszych instytucji kultury: kin, teatrów, muzeów czy galerii.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Wysokiej mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 5 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Wysokiej plasują się na poziomie 6 600 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Wysokiej

Inwestycje polecane