Informacja na temat Przemyśla

Aktualnie w Przemyślu dostępnych jest 1 oferta w 1 inwestycji

podkarpackie, Przemyśl

Przemyśl to miasto w południowo-wschodniej części Podkarpacia, znajdujące się w odległości ok. 15 km od granicy z Ukrainą. Jedna z najlepiej rozwiniętych miejscowości w tej części Polski. Dominuje tu zabudowa zabytkowa i sakralna. Częściej można spotkać domki i wille niż bloki, których znajduje się niewiele w Przemyślu. Miasto słynie z dużej ilości zabytków, górzystego terenu i pięknych krajobrazów. Dzięki położeniu, blisko stąd w Bieszczady. Znajduje się tu ok. 5 parków, a także wiele obiektów kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Środkiem miasta płynie rzeka San. Przez Przemyśl przebiegają 2 drogi krajowe, 2 wojewódzkie, a wokół funkcjonuje obwodnica, którą odbywa się tranzyt. W odległości ok. 17 km znajduje się autostrada A4, którą można dojechać m.in. do Rzeszowa. Miasto posiada rozbudowaną komunikację międzymiastową. Na terenie Przemyśla działa Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN oraz wiele przedsiębiorstw. Jest to jedno z nielicznych miast, w którym działa ośrodek tradycyjnych rzemiosł. W 2016 roku było zameldowanych 62 154 osób.

Informacja o lokalizacji

W mieście działa 13 przedszkoli publicznych, 11 publicznych szkół podstawowych, 8 placówek ponadgimnazjalnych, 5 szkół wyższych oraz wiele placówek prywatnych.

W Przemyślu funkcjonują 2 szpitale publiczne: Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, a także szpital miejski. Oprócz tego dla mieszkańców dostępnych jest wiele publicznych i prywatnych przychodni zdrowia i specjalistycznych.

Działa tu ok. 23 klubów i stowarzyszeń sportowych oraz ok. 13 obiektów, w tym boiska do piłki nożnej, lodowisko, basen, stok narciarski, strzelnica i wiele innych.

W Przemyślu funkcjonuje CH Galeria Sanowa, CH Echo, Blue Park oraz szereg niezliczonych sklepów wielkopowierzchniowych czy lokalnych. Dodatkowo rozbudowana jest infrastruktura usługowa w postaci lokali gastronomicznych, kosmetycznych, turystycznych i innych.

Znajduje się tu 5 dużych ośrodków kultury, 2 teatry, 2 kina, 6 galerii sztuki, 5 muzeów, 3 biblioteki. W Przemyślu odbywa się wiele imprez cyklicznych związanych z teatrem, literaturą, kinem czy piosenką.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Przemyślu mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 mieszkanie. Ceny nowych lokali dostępnych w Przemyślu plasują się na poziomie 4 250 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Przemyślu

Inwestycje polecane