zachodniopomorskie, kamieński, Międzyzdroje

Informacja na temat Międzyzdrojów

Aktualnie w Międzyzdrojach dostępnych jest 427 ofert w 5 inwestycjach

zachodniopomorskie, kamieński, Międzyzdroje

Międzyzdroje to jedna z popularniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Leży na wyspie Wolin w powiecie kamieńskim na Pomorzu Zachodnim i bezpośrednio sąsiaduje z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz z Bałtykiem. Powierzchnia miasta to ok. 4,0 km2, a mieszka tu ok. 5400 osób. Od strony nadmorskiej zabudowa ma charakter historyczno-turystyczny, znajdują się tu główne atrakcje miejscowości. Pozostała część to obszar mieszkalny przeplatany budynkami usługowymi i najważniejszymi instytucjami. W Międzyzdrojach znajdują się dwa zakłady opieki zdrowotne. Dzieci i młodzież mają dostęp do trzech placówek oświatowych. Jest tu ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy z boiskami i kortami tenisowymi. Działa kino, salon gier i planetarium.

Informacja o lokalizacji

Międzyzdroje to leżące na wyspie Wolin miasto o powierzchni ok. 4,0 km2, graniczące z Wolińskim Parkiem Narodowym i z linią brzegową Bałtyku. Mieszka tu ok. 5400 osób. Infrastruktura dopasowana jest do ich potrzeb. Działają tu trzy szkoły i dwa zakłady opieki zdrowotnej. Jest tu kino, planetarium, rozwija się życie sportowe. Zabudowa od strony morza ma charakter historyczno-turystyczny, a typowo zurbanizowane tereny leżą w centralnej i wschodniej części miasta. Przez Międzyzdroje biegnie droga krajowa nr 3 i droga wojewódzka nr 102. Rozwinięty jest tu transport kolejowy i wodny.

W Międzyzdrojach znajduje się przedszkole oraz szkoła podstawowa i szkoła gimnazjalna. Naukę można kontynuować w technikum o profilu hotelarskim.

Mieszkańcy Międzyzdrojów mogą korzystać z opieki medycznej lekarzy pracujących w dwóch niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. W miejscowości działa również filia wojewódzkiego stacji pogotowia ratunkowego.

Mieści się ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy, obok którego znajdują się m.in. boiska i korty tenisowe. Można tu również grać w golfa. W miasteczku regularnie organizowane są zawody sportowe, zwykle związane z dyscyplinami wodnymi. Odpocząć można w Parku Zdrojowym, a najlepsza na spacery jest Promenada.

W Międzyzdrojach znajdują się popularne sklepy sieciowe, jak Biedronka, Netto czy Żabka. Obok licznych sklepów z pamiątkami, działają tu również prywatne sklepy wielobranżowe i specjalistyczne, w tym sklep zoologiczny, odzieżowy, obuwniczy i meblowy.

W Międzyzdrojach znajduje się kino, a obok niego mieści się Gabinet Figur Woskowych. Jest tu również Planetarium i salon gier. W mieście funkcjonuje także Międzynarodowy Dom kultury, w ramach którego działają dwa zespoły artystyczne i amfiteatr. Znajduje się tu również Miejska Biblioteka Publiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Międzyzdrojach mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 427 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Międzyzdrojach wahają się od 8 000 do 22 000 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Międzyzdrojach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Międzyzdrojów

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

,

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

Ścisłe centra miast bądź rejony z nimi sąsiadujące, okolice terenów rekreacyjnych – parków, rzek, osiedla willowe – w takie lokalizacje „celują” firmy deweloperskie, budujące mieszkania o podwyższonym standardzie lub apartamenty. Właściciel mieszkaniowego luksusu musi poczuć ...

Aparthotel Bel Mare ruszy szybciej niż zakładano?

,

Aparthotel Bel Mare ruszy szybciej niż zakładano?

Prace nad usytuowanym przy ul. Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach kompleksem budynków przebiegają szybciej niż zakładano. Niewykluczone, że zostanie on oddany do użytku jeszcze przed startem kolejnego sezonu.

Apartamenty wakacyjne – czy to się opłaca

,

Apartamenty wakacyjne – czy to się opłaca

Czy zakup mieszkania nad Bałtykiem i udostępnianie go turystom to dobra inwestycja? Komu się to opłaci i o czym należy pamiętać, by wymarzony „drugi dom” nad morzem nie okazał się dla nas kulą u nogi?

Polacy z Niemiec inwestują w aparthotele. Czy obcokrajowcy pójdą w ich ślady?

,

Polacy z Niemiec inwestują w aparthotele. Czy obcokrajowcy pójdą w ich ślady?

W 2016 roku cudzoziemcy kupili w Polsce 6395 mieszkań i apartamentów. Jak wynika z danych MSWiA to o 24% więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie na polskich plażach wypoczywało ponad milion turystów z zagranicy, głównie z Niemiec. Czy można spodziewać się, że wykupią oni...

Lukratywny najem mieszkań w Trójmieście

,

Lukratywny najem mieszkań w Trójmieście

Polski Bałtyk przeżywa istne oblężenie. Prawdopodobnie bieżący rok będzie najbardziej dochodowym okresem dla polskiej turystyki od czasu II wojny światowej.