Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Pucki, Hel

-44 ofertyw 1 inwestycji
 • Apartamenty Foka

  Inwestycja Apartamenty Foka znajduje się na Helu, ul. Steyera 16A (17 km od Gdyni), została zrealizowana przez dewelopera JHM DEVELOPMENT S.A.. Inwestycja Apartamenty Foka została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2012 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 106 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 17 do 58 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Pucki, Hel, ul. Steyera 16A (17 km od Gdyni)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Foka
  Apartament wakacyjny
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 44
  • Powierzchnia: 17 - 58 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 2
  JHM DEVELOPMENT S.A.
  Apartamenty spełniające kryteria

Hel jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości. Położony tuż nad Bałtykiem, w otoczeniu plaż, stanowi wspaniałą alternatywę dla dużych hałaśliwych miast. Jedni przyjeżdżają tu, by wygrzać się na plaży, inni uprawiają sporty wodne lub reperują swoje zdrowie. Hel przyciąga także miłośników rybołówstwa, pięknych krajobrazów i żeglugi. Dzięki temu miasto pozyskuje wiele środków finansowych, które może przeznaczyć na dalszy rozwój. Choć jest niewielkie, to jeden z najważniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce, w którym swoją rezydencję letniskową posiada prezydent Polski - korzystali z niej kolejno Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, i zwłaszcza ten drugi przyczynił się do zwiększenia popularności Helu. To z kolei powoduje, że opłacalne stało się kupno mieszkania w Helu pod wynajem turystom. Turystyczny charakter miasta przyciąga także inwestorów, którzy widzą w nim żyłę złota. Otwierają się tu więc nowe hotele, ośrodki sportu i rozrywki, a także obiekty handlowe. Na obecny rozkwit Helu niemały wpływ ma też sytuacja za granicą. W jej wyniku coraz więcej osób woli spędzić wakacje nad polskim bezpiecznym morzem. Jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości?

Mieszkania: Hel

Rynek nieruchomości w Helu jest niewielki. Większość inwestycji to hotele, hostele i schroniska, czyli lokale komercyjne, które można wynajmować turystom. W mieście powstaje niewiele osiedli mieszkaniowych. W związku z tym, mieszkania w Helu dość szybko znikają. W 2016 roku wszystkie one zostały przeznaczone na cele indywidualne. Lokali typowo mieszkalnych zaczyna brakować, co zachęca inwestorów do tworzenia tam nowych osiedli. Obecnie na naszym portalu znajduje się jedna inwestycja: Natural Hel zawierająca 24 nowe apartamenty. To ponad standardowa oferta, ponieważ skierowana jest do osób o wygórowanych wymaganiach. Mieszkania w Helu, w Natural Hel, zawierają panoramiczne okna i duże tarasy, z których widać piękny krajobraz zatoki puckiej i morza Bałtyckiego. Na dachu znajduje się basen, co dodatkowo uprzyjemnia czas mieszkańcom. Wiele nowych inwestycji powstających w tym turystycznym miasteczku właśnie tak wygląda. To odpowiedź na potrzeby rynku, który jest coraz bardziej wymagający, zwłaszcza w stosunku do kurortów.

Cena mieszkania w Helu

Jako, że miasteczko to jest oblegane przez turystów, nieruchomości tu usytuowane są dość drogie. Zwłaszcza, że wiele osób kupuje tu swój “drugi dom”, w którym spędza tylko wakacje. Dlatego średnia cena mieszkania w Helu wynosi ok. 11 700 zł/mkw. Ta niemała kwota to wynik kilku czynników. Po pierwsze w mieście powstaje wiele luksusowych apartamentów, których ceny oscylują nawet w okolicach 20 000 zł/mkw. Po drugie, mieszkań w Helu jest mało, szczególnie w średnim standardzie, co powoduje, że ich cena jest znacznie wyższa. Dodatkowo wartość nieruchomości zwiększa rosnący popyt oraz niewielka ilość gruntów (oraz co za tym idzie, ich koszt) możliwych do przeznaczenia pod inwestycje budowlane. Całość powoduje, że nie wszystkich będzie stać na kupno mieszkania w tym nadmorskim kurorcie. Oprócz tego warto zauważyć, że miasto zyskuje cały czas na popularności zwłaszcza wśród bogatszej warstwy społecznej, która chętniej kupuje i wynajmuje luksusowe apartamenty. I to oni są głównym targetem deweloperów.

Luksusowe nowe mieszkania w Helu

Wiele nowych inwestycji powstaje tu typowo pod turystów. Dzielą się oni głównie na dwa rodzaje: osoby przyjeżdżające krótkoterminowo oraz takie, które kupują domki czy apartamenty letniskowe. Dzięki temu coraz bardziej popularne staje się kupno mieszkania do wynajęcia. Hel pełen jest hoteli, które oferują nocleg za wygórowaną cenę, a także hosteli, w których z kolei warunki nie są komfortowe. To sprawia, że wiele osób poszukuje czegoś pośredniego. Lukę tę wypełniają właśnie mieszkania do wynajęcia w Helu, w których można kupić nocleg nawet za 100 zł/doba, przy czym spać może kilka osób. Dlatego inwestycja w tego typu przedsięwzięcie jest coraz bardziej opłacalna. Drugą ważną grupą są osoby zamożne, pragnące kupić własny apartament w celach wypoczynkowych. Do nich skierowana jest spora, jeśli nie większa, część ofert deweloperów w nowych inwestycjach. W tym wypadku mieszkania na sprzedaż w Helu stanowią właściwie apartamenty z wieloma udogodnieniami, np. basenem. Położone są także w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach z punktu widzenia turysty.

Hel - miasto z historią

Jako nadmorski kurort, miasto leży niemal w idealnym położeniu: tuż przy morzu Bałtyckim, otoczone wieloma wspaniałymi plażami. Jest pełne pozostałości po bogatej historii, w której stanowiło ważny punkt - przede wszystkim handlowy, związany z rybołówstwem, ale także strategiczny z punktu widzenia obrony terytorium kraju. Dlatego do dziś stacjonuje tam garnizon Marynarki Wojennej i znajduje się port wojenny. Oprócz tego ostatnio odkryto także wiele bunkrów. Można zobaczyć również zespół obiektów fortyfikacji rejonu umocnień „Hel” z 1931-1941. W mieście warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, którego siedziba znajduje się w byłym kościele poewangelickim pw. św. Piotra i Pawła z XV w. Oprócz tego, jeśli chodzi o obiekty sakralne, niemałe wrażenie robi kościół pw. Bożego Ciała. Z architektury typowo nadmorskiej nie może zabraknąć w tym zestawieniu latarni morskiej oraz ryglowych domków rybackich z przełomu XVIII/XIX w. Mniejsi turyści chętnie odwiedzą fokarium, z którego słynie Hel, a także Błękitną Wioskę czy Dom Morświna. Największą atrakcję stanowią jednak plaże i sporty wodne, takie jak kitesurfing, które w ostatnim czasie są bardzo popularne wśród Polaków. W porcie można wynająć żaglówki czy skutery wodne, a także zwyczajnie wyjść na spacer po piaszczystej plaży. Liczne kąpieliska są strzeżone przez ratowników, dzięki czemu można się czuć bezpiecznie. Miasto sąsiaduje z Juratą - kolejnym pięknym nadmorskim miastem, które jest mekką turystów. Oprócz tego, dzięki świetnej komunikacji można się szybko dostać do Trójmiasta: samochodem i pociągiem w ok. 2 godziny, a znacznie szybciej drogą morską.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij