Za nami konferencja z okazji Dnia Kobiet, czyli Top Woman Experience “Kobieca energia w biznesie”

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 14.03.2024, Data aktualizacji: 14.03.2024

4 minuty czytania
Za nami konferencja z okazji Dnia Kobiet, czyli Top Woman Experience “Kobieca energia w biznesie”
6 marca odbyła się konferencja Top Woman Experience - “Kobieca energia w biznesie”. Co działo się podczas tego wydarzenia? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

Promowanie równości, efektywne wykorzystanie atutów płynących z kobiecości, wzajemne wsparcie w rozwoju osobistym i zawodowym to przewodnie tematy tegorocznej konferencji Top Woman Experience - “Kobieca energia w biznesie”, która odbyła się 6 marca 2024 roku w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 600 osób. Znalazły się wśród nich otwarte na zmiany, ciekawe nowych trendów i nastawione na sukces kobiety, a także odpowiedzialne społecznie i wspierające ich rozwój firmy. Wśród gości nie mogło zabraknąć też panów.

Konferencja

- Kobieca pozytywna energia w biznesie, to nie tylko tytuł wydarzenia, ale też fakt, którego doświadczyliśmy. Konferencja ta była idealną okazją do świętowania walorów kobiecości, a także zachęcania pań do wykorzystywania swojego potencjału i stawiania sobie ambitnych celów. Jako Top Woman wspieramy kobiety nie tylko ze względu na nie same, ale też dlatego, że ich doświadczenie i ogromna energia potrzebna jest całemu środowisku biznesowemu - mówi Krystyna Swojak, organizatorka konferencji Top Woman Experience.

- Tego dnia w jednym miejscu zgromadziła się siła, pasja i determinacja kobiet, które każdego dnia kształtują oblicze branży nieruchomości. Dowód na to, że kiedy kobiety łączą siły, mogą przekształcić każdą branżę, wprowadzając do niej więcej empatii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju (...). I właśnie takie spotkania pokazują, jak wiele dobrej energii i wsparcia jest w świecie kobiet. To jeden z tych dni, którym przewodzi hasło „Kobieta Kobiecie Przyjacielem i Wsparciem”. Niezależnie od zajmowanego stanowiska. Wspierając koleżankę, budujemy też siebie i naszą siłę - zauważa Magdalena Bladek, Apsys. 

Podczas całodniowego wydarzenia uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w inspirujących prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz moderowanym networkingu. Konferencję otworzył występ artystyczny Waleriji Żurawlewy i Doroty Poliszak, po którym Maciej Orłoś oraz Paulina Koziejowska poprowadzili keynote speech, dyskutując o rolach kobiet i mężczyzn, wzajemnym wsparciu, ale też rywalizacji. O relacji i współzależności pomiędzy ciałem, umysłem i naszymi emocjami opowiadały w swoich prelekcjach psycholożka Joanna Flis oraz biolożka Urszula Dąbrowska.

TOP Woman

- Nie da się żyć i robić fantastycznych rzeczy, nie uwzględniając siebie. Jeżeli nie staniesz w prawdzie ze sobą i wobec siebie, to Twoje ciało będzie się buntować i twoja psyche też, bo ona jest mądrzejsza od Ciebie - podkreślała Joanna Flis.

Kolejnym bardzo interesującym wykładem było wystąpienie Niny Ambroziak, trenerki szybkiej mentalnej zmiany poprzez pracę z podświadomością. Ekspertka zwracała uwagę na wpływ przekonań z dzieciństwa na relacje z mężczyznami w biznesie. Poza prelekcjami publiczność miała możliwość wysłuchania kilku paneli dyskusyjnych. W debacie “Kobieta kobiecie wilkiem – prawda czy fałsz?” prowadzonej przez Karolinę Kaim udział wzięły Ewelina Kałużna, Agnieszka Gutowska, Dorota Steliga-Dmochowska oraz Marek Wikiera. Wspólnie rozmawiali o swoich doświadczeniach płynących z relacji z kobietami oraz zachęcali panie do odwagi i dawania sobie przyzwolenia na popełnianie błędów. W kolejnym panelu dyskusyjnym Malwina Faliszewska, Joanna Burnos, Anna Duchnowska, Sebastian Grzywacz, Magdalena Rutkowska oraz Łukasz Szymula debatowali nad kwestią dyskryminacji nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, rozmawiali też o aktualnych wyzwaniach w obszarze DEI.

Jak zauważyła Magdalena Rutkowska: - Z jednej strony nagradzamy wszelkie inicjatywy, które zmierzają do wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, a z drugiej strony istnieją w nas cały czas stereotypy powiązane z aktywnością płci, istnieją i myślę, że mają się dobrze. Dodała również, że przemiana trwa i wymaga zaangażowania każdej ze stron i pań, i panów.

Całość wydarzenia uświetnił stand-up Aleksandry Radomskiej, joga śmiechu prowadzona przez Elę Dąbrowską oraz występ artystyczny chóru SouLadies. Na koniec uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w moderowanym networkingu tzw. Business Speed Dating prowadzonym przez trenera Artura Sójkę.

TOP Woman

Pełna fotorelacja z konferencji znajduje się pod linkiem: https://www.topwoman.pl/gallery/konferencja-top-woman-experience-2024/

Partnerzy konferencji Top Woman Experience - Kobieca energia w biznesie:

Mecenat merytoryczny: Sodexo.

Mecenat wydarzenia: Accolade, Nhood Polska, Ellis oraz Atlas Ward.

Firmy wspierające projekty odpowiedzialne społecznie: ctp, AXI IMMO, DHL, Deloitte, Grupa EVER, SMAY, APSYS Poland, Cushman&Wakefield.

Wystawcy i Partnerzy loterii: Calm Benefits, D’Alchemy, Jaskółka, Teatr Capitol, Finansowa mama, Kod Emocji Anna Jabłońska, MT Biznes, Kwiaty dla Biura, The WITCH Cosmetics, Wino-Grono.art, Farma Bii, Wydawnictwo Agora, Love Skin Food, MERYtorycznie, Warda & Partners, Talaria Resort & SPA, Akademia Radosnego Życia, Kobido Natural Beauty, Voice by Margo,  Art Box Experience, Laabs Art Gallery, Restauracja Bliski Wschód, Restauracja Loft.

Organizacje wspierające: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Pro Progressio, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Prime Time PR, Polska Rada Facility Management.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Wysokie Obcasy, Real Estate Magazin, Strefa Nieruchomości, RynekPierwotny.pl, Architektura-murator, Architektura & Biznes, Real Estate Talks, ISB News, Investor Real Estate Expert, Polecany Biznes.pl, Focus on Business, Nieruchomosci.biz, Budowa.org, Budownictwo.org, Inwestorki.pl, Obcasy.pl, E-biurowce.pl, Kgm.pl, Glamstyle.pl, Iwoman.pl.

Organizatorzy: Top Woman in Real Estate, Stowarzyszenie Top Woman for women.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: