Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Warszawie

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 15.04.2024, Data aktualizacji: 22.04.2024

4 minuty czytania
Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Warszawie
Już niebawem odbędą się Targi Mieszkań i Domów w Warszawie. Dlaczego warto tam być? Sprawdź na RynekPierwotny.pl.

Zapraszamy na pierwszą w tym roku, wiosenną edycję Targów Mieszkań i Domów na terenie EXPOXXI w Warszawie. 20 i 21 kwietnia będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie. 

Ubiegły rok na rynku mieszkaniowym był nieprzewidywalny. Po niepokojącym spowolnieniu w 2022 zmiany zapoczątkowało złagodzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zapisów Rekomendacji S – co znacznie poprawiło zdolność kredytową wielu potencjalnych nabywców. Potem temperatura już tylko rosła: zapowiedź nowego rządowego programu preferencyjnych kredytów hipotecznych przyspieszyła decyzje zakupowe inwestorów indywidualnych i osób, które już wyliczyły, że w obostrzeniach nowego projektu się nie zmieszczą. Słusznie przewidując, że start programu 1 lipca wydrenuje z oferty najciekawsze lokale, masowo ruszyli do biur sprzedaży.

W bankach tymczasem ustawiły się dawno niewidziane kolejki po kredyty. Szybko okazało się, że autorzy programu Bezpieczny Kredyt 2% sami nie spodziewali się takiego nim zainteresowania: optymistycznie założyli i zabezpieczyli środki na 50 000 kredytów do końca 2024 roku. Tymczasem tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy (do końca 2023) kredytów udzielono 56 000 – i tym samym wykorzystano wszystkie zabezpieczone w budżecie środki. Tak ogromny popyt przełożył się znacząco na ceny mieszkań, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. W zależności od lokalizacji, za metr kwadratowy zapłacić dziś trzeba od 14 do nawet 25% więcej niż jeszcze rok temu.

Tymczasem nowy rząd zapowiada nowy program wsparcia kredytobiorców. Mieszkanie na Start 2024 zapewne znów nakręci popyt. Obostrzeń dla ubiegających się o wsparcie w ramach nowego programu ma być co prawda więcej, ale nie zmienia to faktu, że znów umocni on przewagę popytu nad podażą. Rząd przeprowadził szeroko zakrojone konsultacje z analitykami, przedstawicielami środowiska deweloperów, ekonomistami – zapowiadając, że wsparcie kredytobiorców to tylko jedna z części kompleksowego planu poprawy sytuacji w polskim mieszkalnictwie. Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków jest więc stopniowo przesuwany. Niezależnie jednak od tego, kiedy program nareszcie wystartuje, analitycy i doradcy są zgodni, że wobec tak przebranej po zeszłym roku oferty i niskiej podaży nowych inwestycji rynek na ponowne podsycanie popytu znów zareaguje podniesieniem cen. Czy warto zatem czekać z decyzją o zakupie? 

Na pewno warto szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych  i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na wiosennych Targach Mieszkań i Domów. 

Targi

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą deweloperów i agencji nieruchomości, także tych oferujących inwestycje zagraniczne. Wśród wystawców znajdą się też firmy oferujące lub budujące domy. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. ANG Odpowiedzialne Finanse, Lubelski Bank Spółdzielczy i Phinance. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy. 

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż 2 sale seminaryjne: Strefa Zakupu oraz Strefa Finansów i Inwestycji. W pierwszej z nich eksperci podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, jak je wykończyć i wyposażyć. Ciekawie zapowiada się prelekcja przygotowana we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl. Znany i ceniony ekspert portalu- Marek Wielgo, podejmie próbę odpowiedzi na pytanie co dalej z cenami mieszkań w Warszawie i czy nadal będą rosnąć? W Strefie Zakupu odbędzie się także premiera raportu „Problemy przy wykończeniu mieszkania – perspektywa Polaków” przygotowanego przez RynekPierwotny.pl (partnera merytorycznego Targów) oraz firmę Decoroom.

W Strefie Finansów i Inwestycji przedstawiciele instytucji finansowych, doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej zapowiadanemu rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców. Strefa dedykowana jest też wszystkim tym, którzy myślą o tym, aby zacząć inwestować w polskie i zagraniczne nieruchomości i na nich zarabiać. 

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate, dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.

Na terenie imprezy, przez obydwa targowe dni funkcjonować będzie także Strefa Porad a w niej architekt wnętrz Krzysztof Ziółkowski podzieli się swoją wiedzą o tematyce związanej z projektowaniem i aranżacją wnętrz. Podpowie też, jak prawidłowo zaaranżować przestrzeń mieszkalną lub usługową. Natomiast eksperci Just Like Home podpowiedzą, co zrobić, żeby wynająć swoje mieszkanie z większym zyskiem, jak zabezpieczyć interesy wynajmującego,  na co zwrócić uwagę przy doborze najemcy itp.

Wstęp na targi jest bezpłatny! 

Szczegóły i program targowych prelekcji na stronie https://warszawa.targimieszkan.pl/ 

 

Targi Mieszkań i Domów

20-21 kwietnia 2024 r.

sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–17:00

EXPO XXI

Ul. Prądzyńskiego 12/14 Warszawa

Szczegóły na temat Targów

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023