Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Ogólnopolska konferencja "Miasta i Deweloperzy" już za pasem

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 10.04.2024, Data aktualizacji: 10.04.2024

2 minuty czytania
Ogólnopolska konferencja "Miasta i Deweloperzy" już za pasem
Przed nami najważniejsza konferencja mieszkaniowa w tym roku! Jak wygląda program konferencji "Miasta i Deweloperzy"? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

Już 18 kwietnia br. odbędzie się konferencja mieszkaniowa – „Miasta i Deweloperzy” – dedykowana zarządom, menedżerom i właścicielom firm deweloperskich. Stanie się ona polem dyskusji na najbardziej palące tematy związane z rynkiem nieruchomości. Nie zabraknie wątku dotyczącego cen mieszkań, programu „Kredyt na start” czy planowania przestrzennego. Wydarzenie organizuje portal RynekPierwotny.pl we współpracy z Urzędem Miasta Łódź.  

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • kto wystąpi na konferencji „Miasta i Deweloperzy”,
 • jakie panele dyskusyjne zostały przewidziane w programie,
 • jakiego tematu będzie dostyczył wykład inauguracyjny. 

Portal RynekPierwotny.pl już po raz trzeci organizuje konferencję mieszkaniową w stolicy województwa łódzkiego. Poprzednie dwie edycje zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem, a łącznie wzięło w nich udział blisko pół tysiąca osób. Konferencje organizowane w 2022 i 2023 roku były wydarzeniami regionalnymi. Natomiast skala i znaczenie tegorocznego spotkania zdecydowanie przekraczają lokalne ramy, czyniąc je punktem centralnym dla całego sektora nieruchomości w Polsce. Będzie to jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju w 2024 roku. 

Rozmowy o rynku mieszkaniowym

Dynamika zmian na rynku mieszkaniowym skłania do bieżącego reagowania na zachodzące trendy, wydarzenia czy nowelizacje przepisów. Dostrzegając potrzebę dialogu, a nawet konieczność wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń organizatorzy konferencji zaplanowali aż cztery panele dyskusyjne. 

W ramach pierwszego panelu zaprezentowany zostanie najnowszy raport przygotowany przez Marka Wielgo, eksperta portalu RynekPierwotny.pl, posiadającego ponad 30-letnie doświadczenie w branży. Ekspert opowie o aktualnej sytuacji na siedmiu największych rynkach mieszkaniowych. To kluczowy punkt programu. Omawiane dane pochodzić będą z pierwszej, ogólnopolskiej platformy do monitoringu i samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego dla profesjonalistów BIG DATA RynekPierwotny.pl. 

Drugi panel dotyczyć będzie zagadnień związanych z rozwojem miast w kontekście nowych terenów miastotwórczych. Podsumowane zostanie również 5-lecie funkcjonowania tzw. specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. W dyskusji wezmą udział prezydenci i wiceprezydenci polskich miast, a także prezes jednej z firm deweloperskich oraz wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD). 

Trzeci panel będzie poświęcony planowaniu przestrzennemu w kontekście nowych regulacji prawnych. Dyskusja obejmie m.in. zmiany w warunkach technicznych, do jakich muszą dostosować się deweloperzy. Na koniec odbędzie się panel ekspercki związany m.in. z nowym programem wsparcia „Kredyt na start”, a także działaniami pro podażowymi mającymi na celu ustabilizowanie relacji popytu do podaży mieszkań. Organizatorzy liczą, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Co ważne, podczas każdego z paneli, głos w dyskusji zabiorą eksperci z branży nieruchomości, deweloperzy, architekci czy samorządowcy. Możliwa będzie konfrontacja różnych punktów widzenia, odmiennych potrzeb i pomysłów na rozwój rynku mieszkaniowego. 

Na słuchaczy czekać będzie także prelekcja I Wiceprezydenta Urzędu Miasta Łodzi Adama Pustelnika, a także wykład inauguracyjny dotyczący wpływu nowych technologii na biznes, społeczeństwo, edukację i rynek pracy. Poprowadzi go Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University, Singularity Group Warsaw Chapter Ambassador. Wykład zakończy się dyskusją o znaczeniu innowacyjności i technologii w świecie i ich wpływie na motorykę zachodzących zmian. 

Baner

Odliczanie do konferencji

Konferencja odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w Hotelu Andel’s, mieszczącym się przy ul. Ogrodowej 17 w Łodzi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.30 od rejestracji uczestników i porannej kawy. Natomiast oficjalna część nastąpi o godzinie 9.00. 

Współorganizatorem i  partnerem strategicznym wydarzenia jest Miasto Łódź. Partnerem merytorycznym została firma OKAM Capital. Partnerem finansowym jest spółka mFinanse. Partnerem technologicznym z kolei został Kompas Inwestycji. Wiodącym patronem medialnym jest portal Wyborcza.biz. Partnerem wydarzenia jest również PZFD Łódź. 

Patronami medialnymi konferencji są: Investor Real Estate Expert, Real Estate Magazine, FXMAG, Strefa Nieruchomości, Property Insider, Business Magazine, Comparic, ForumBiznesu.pl, Focus on Business, Eurobuild Central & Eastern Europe, TUŁÓDŹ.PL, Łódź.pl, TVP 3 Łódź, NowaWarszawa.pl. 

Szczegóły i bilety

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023