Wiadomości mieszkaniowe

Bartosz Moch

Bartosz Moch

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosów

Wrocławskie apartamenty – coraz większy wybór dla inwestorów

W ostatnich latach rynek nieruchomości w całym kraju, w tym w stolicy Dolnego Śląska, intensywnie się rozwija. Nie inaczej jest w przypadku mieszkań z segmentu premium.

Wrocławskie apartamenty – coraz większy wybór dla inwestorów

Luksusowe apartamenty w dużych miastach cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Wynika to m.in. z bogacącego się polskiego społeczeństwa – coraz więcej Polaków stać na zakup nieruchomości z „wyższej półki”. Z roku na rok wyniki sprzedaży segmentu premium rosną, gdyż inwestorzy uważają inwestycję w nieruchomości, w tym te luksusowe, za jedną z najpewniejszych i najlepszych form lokaty kapitału. Trend ten wyczuwają deweloperzy, którzy coraz częściej decydują się na realizację swoich projektów o wyższym standardzie w nietuzinkowych lokalizacjach.

W stolicy Dolnego Śląska – podobnie jak w innych aglomeracjach w kraju – na rynek apartamentowy składają się zarówno nowoczesne inwestycje deweloperskie, jak i gruntownie odrestaurowywane i rewitalizowane zabytkowe kamienice oraz obiekty o historycznej wartości w ścisłym centrum.

 

Zyndrama, 6B47 Poland

Trendy we Wrocławiu

– Warto pamiętać, ze w  stolicy Dolnego Śląska, inaczej niż choćby w Warszawie, jako luksusowe postrzegane są ponad 80-metrowe apartamenty w cenie nawet od kilkunastu tysięcy złotych za mkw. – przypomina Marta Mikulska z JOT-BE Nieruchomości.

Wśród luksusowych adresów we Wrocławiu wyróżniają się przede wszystkim: jedyny wrocławski drapacz chmur, czyli Sky Tower, Ovo przy pl. Dominikańskim oraz powstająca w nurcie Odry Marina III. Ta ostatnia oferuje m.in. apartamenty z bezpośrednim widokiem na niepowtarzalny gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ovo to także lokalizacja w sąsiedztwie Rynku oraz architektura łącząca tradycję z nowoczesnością. Sky Tower „dysponuje” natomiast apartamentami z piękną panoramą Wrocławia. We wspomnianych inwestycjach ceny za mkw. wahają się w okolicach 20 tysięcy złotych.

Wymagający wrocławscy klienci coraz częściej poszukują także ofert zadbanych i wyposażonych we współczesne udogodnienia przedwojennych willi, zlokalizowanych w obrębie najbardziej prestiżowych osiedli: np. na Krzykach czy na Biskupinie. Kolejnym trendem we wrocławskim segmencie premium jest odwracanie się miasta ku Odrze. W związku z tym wiele nowych inwestycji powstaje w ciągu waterfrontów.

Bulwary Książęce, Księcia Witolda 43, Zyndrama, Jagiełły 6, kompleks Bulwar Staromiejski czy Atal Towers. To tylko niektóre z inwestycji powstających w okolicy Kępy Mieszczańskiej czy szerzej pojętego Nadodrza, które w ostatnich latach stały się popularnym adresem wśród zamożnych wrocławian, m.in. ze względu na lokalizację w ścisłym centrum czy sąsiedztwo Odry – wymienia Marta Mikulska.

Bulwary Książęce, BPI Real Estate Poland sp. z o.o.

Coraz popularniejsze adresy premium

Luksusowe nieruchomości we Wrocławiu systematycznie zyskują na popularności. Wśród nich jest m.in. inwestycja Księcia Witolda 43 - kameralny budynek apartamentowy w centrum. Wyróżnia go taras na dachu z widokiem na wrocławską starówkę, ogród od wewnętrznej strony budynku, dwupoziomowy parking podziemny, czy wreszcie aż trzymetrowa wysokość wszystkich pomieszczeń. Na dachu - nad poziomem parteru - znajduje się zielona przestrzeń oraz place zabaw.

Duża popularnością z segmentu premium wśród wrocławian cieszą się także inwestycje: Zyndrama oraz Lofty przy fosie na terenie Bulwaru Staromiejskiego. Pierwszą cechuje przede wszystkim odważna i nowoczesna architektura, lokalizacja nad brzegiem Odry oraz wewnętrzny dziedziniec. Inwestorzy mogą wybierać zarówno pomiędzy kameralnymi apartamentami, jak również penthouse'ami o powierzchni ponad 150 mkw. Wszystkie posiadają balkon lub loggię z widokiem na Odrę lub dziedziniec.

Lofty przy fosie przy głównym węźle komunikacyjnym miasta – pl. Jana Pawła II – mieszczą się w neogotyckim budynku powstałym w XX wieku. Na uwagę zasługuje fakt, iż odrestaurowane zostały historyczne, bogato zdobione wnętrza części wspólnych, a ceglana elewacja ozdobiona balkonami.
W pobliżu mieszkańcy mogą skorzystać m.in. z plaży miejskiej usytuowanej po drugiej stronie budynku.

Lofty przy fosie, i2 DEVELOPMENT S.A.

Zabytkowe obiekty ciągle w cenie

We Wrocławiu wśród inwestycji luksusowych coraz częściej dochodzi również do odświeżania historycznej zabudowy i łączenia jej z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i technologicznymi. Potencjalni inwestorzy z segmentu premium mają tutaj do wyboru m.in. Stawową City na Starym Mieście, Apartamenty Marcinkowskiego przy Placu Grunwaldzkim czy Browary Wrocławskie na Ołbinie. Wszystkie one bazują na odrestaurowaniu historycznych kamienic i obiektów, co przekłada się na prestiż inwestycji. Coraz mniejszym zainteresowaniem we Wrocławiu cieszą się natomiast luksusowe mieszkania na obrzeżach miasta.

W najbliższym czasie wrocławski rynek apartamentowców powinien dalej stopniowo się rozwijać. Obok kolejnych etapów już powstających lub zrealizowanych inwestycji, deweloperzy z pewnością postawią na budowę nowoczesnych apartamentów oraz dalszą rewitalizację zabytkowych obiektów, wykorzystując tym samym trend, jakim są rosnące zarobki i zamożność Polaków oraz dynamiczny wzrost całej aglomeracji wrocławskiej.

Bez zmian powinny pozostać również ostatnie trendy w segmencie premium. Luksus „po wrocławsku” to bowiem przede wszystkim lokalizacja w centrum lub na prestiżowych Krzykach, bezpośrednie sąsiedztwo Odry, widok na panoramę miasta czy ceny w okolicach kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Browary Wrocławskie, Archicom S.A.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy