Literacka Skwer od Budnex

PR4You
PR4You

Data publikacji: 25.08.2020, Data aktualizacji: 25.08.2020

Średnia ocen 3/5 na podstawie 5 głosów

Literacka Skwer od Budnex
Firma Budnex rozpoczęła realizację nowej inwestycji w stolicy Wielkopolski. Literacka Skwer powstaje na poznańskim Strzeszynie. Sprawdź!

Gorzowski Budnex znany jest z kilku inwestycji realizowanych w Poznaniu i okolicach. Wśród nich są ukończone już Osiedle Zacisze w Swarzędzu, w którym powstało blisko 650 mieszkań, oraz  będąca jeszcze w budowie Starołęcka Dolina. Nowy projekt dewelopera powstaje na Strzeszynie słynącym z zieleni, spokoju oraz sąsiedztwa terenów rekreacyjnych.

Cała inwestycja została zaprojektowana w taki sposób, by optymalnie wykorzystać walory lokalizacji. Wkomponowaliśmy projektowane osiedle w istniejący już drzewostan, dzięki czemu jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się zielonym skwerem, na którym powstaną ścieżki i plac zabaw. Dodatkowo niska zabudowa i nowe nasadzenia nadadzą osiedlu dość kameralny charakter – mówi Damian Mirek, kierownik biura sprzedaży Budnex w PoznaniuLiteracka Skwer to projekt, który wpisuje się w oczekiwania osób poszukujących miejsca nie tylko do mieszkania ale i aktywnego wypoczynku. Sąsiedztwo lasów i jezior, a także ścieżek spacerowych i rowerowych, sprawia że nie musimy rezygnować z atutów jakie oferuje nam miasto, na rzecz bliskości przyrody – dodaje.

Prace przy realizacji inwestycji już trwają. Obecnie wykonywane są ławy fundamentowe pod halę garażową pierwszego etapu.

Autorem projektu Literacka Skwer jest gorzowska pracownia Akwadrat, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie Budnex. Deweloper przewiduje etapową realizację osiedla. Na początek powstanie 99 mieszkań o powierzchni od 35 do 72 m kw. Lokale będą dostępne w wersjach od kawalerek po cztery pokoje. Jednym ze znaków rozpoznawczych dewelopera jest możliwość łączenia kilku mieszkań, tak by uzyskać lokal zaaranżowany według indywidualnej koncepcji kupującego.

Przeważająca większość mieszkań na Osiedlu Literacka Skwer posiadać będzie balkony o powierzchni od 3 do 10 m kw. lub przynależne ogródki – w przypadku mieszkań położonych na parterze. Warto wspomnieć, że pod każdym z budynków powstanie hala garażowa, w której znajdą się również komórki lokatorskie. Dodatkowo klienci posiadający samochody elektryczne będą mogli wyposażyć swoje miejsca postojowe w punkt ładowania. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. Osiedle Literacka skwer to nie tylko nowoczesna architektura i funkcjonalne układy lokali. Deweloper przewidział również sporo udogodnień dla mieszkańców, w tym cichobieżne widny w budynkach trzypiętrowych, które obsługiwać będą również poziom hali garażowej. Same lokale wyposażone będą w wideomofony, światłowody oraz sieć telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej. Warto też dodać, że  inwestycja posiadać będzie system odzysku wód opadowych, co pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacyjnych wspólnoty i odpowiednie nawodnienie zielonych części osiedla. Inwestor nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstanie wielofunkcyjny plac zabaw.

Położone u zbiegu ulic Literackiej i Dworzeckiego osiedle sąsiadować będzie z niską zabudową wielorodzinną, a także domami jednorodzinnymi lub szeregowcami. Pełna zieleni lokalizacja inwestycji doskonale oddaje walory tej części miasta. W bliskim sąsiedztwie mamy bowiem rozległe kompleksy leśne oraz urokliwe jeziora - Strzeszyńskie i Rusałka. Ponadto przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do szerokiej oferty handlowo-usługowej, która już istnieje na terenie Strzeszyna.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: