30-lecie działalności Agrobexu

Mission Public Relations
Mission Public Relations

Data publikacji: 07.06.2019, Data aktualizacji: 20.03.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

30-lecie działalności Agrobexu
Agrobex - jeden z najdłużej działających deweloperów w Poznaniu obchodził uroczyście 30-lecie działalności. Sprawdź!

Agrobex to jedna z najcenniejszych marek w Wielkopolsce, mająca ogromny wkład w pejzaż miasta Poznania i Wielkopolski. Firma powstała w 1988 roku. W 1991 roku rozpoczęła świadczenie usług budowlanych, koncentrując się na wykonywaniu zleceń spółdzielni mieszkaniowych. Prowadziła także działalność handlową związaną z materiałami budowlanymi, a później stworzyła spółkę informatyczną. Od 1997 roku rozpoczęła samodzielną działalność deweloperską, z której obecnie jest najbardziej znana.

- Gdy cofniemy się pamięcią o trzydzieści lat, do listopada 1988 roku, gdy Agrobex rozpoczynał działalność pamiętamy, że choć wtedy jeszcze nic się nie zdarzyło czuło się już w powietrzu nadchodzącą zmianę. Kilka osób postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i tak oto spotykamy się dziś. - mówił w czasie imprezy jubileuszowej Krzysztof Kruszona, prezes Agrobexu. Uroczystość, co oczywiste, była okazją do podsumowań i wspomnień. Gościom zaprezentowano m.in. film, który przedstawiał obiekty zbudowane przez Agrobex. Trzeba przyznać, że spółka ma się czym pochwalić. Jest to blisko 40 zrealizowanych inwestycji deweloperskich i 6000 wybudowanych mieszkań. Są to zarówno projekty deweloperskie w Poznaniu (m.in. Osiedle Ułańskie, Wilczak 20, Wille Sołackie) oraz na terenie powiatu i Wielkopolski (projekty w Swarzędzu, Pobiedziskach, Zalasewie czy Szamotułach).

Co istotne, poza kompleksowością w obszarze budownictwa mieszkaniowego, Agrobex dużą aktywność wykazuje również w realizacji obiektów użyteczności publicznej, biurowych, handlowych, a także hotelowych i zabytkowych. To już ponad 100 zrealizowanych inwestycji zleconych. Wśród najbardziej znaczących i prestiżowych znajdują się budowa Bramy Poznania ICHOT, szpitala we Wrześni i Obornikach, Szkoły Podstawowej w Zalasewie czy Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UE w Poznaniu.

- Sukces nie zbudujemy w krótkim okresie czasu. To tak nie działa. Można krótko funkcjonować i się wybić, ale potem pada pytanie co dalej. Jeśli chodzi o nieruchomości, gdzie cykl budowlany trwa kilka lat, na markę, na ten sukces trzeba zaczekać i zapracować - mówi Krzysztof Kruszona, prezes Agrobexu. Podsumowaniem 30-letniej, pełnej sukcesów działalności spółki Agrobex są liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród nich warto wymienić: Diamenty Forbesa, Dobre bo Polskie, Gazele Biznesu (dwukrotnie), Najwyższa jakość w budownictwie (2007 i 2010), Perły Polskiej Gospodarki (2009, 2010, 2011), Kryształowy Deweloper, Solidna Firma, Rzetelna Firma, Medal Europejski przyznany przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Złote Ville (2014, 2016 i 2017), Deweloper Roku (2017) czy w końcu Firma Roku w kategorii usług budowlanych w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Agrobex od wielu lat angażuje się także w projekty niemające charakteru biznesowego, ale wynikające z zasad CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Jest także pomysłodawcą wydarzeń sportowych czy kulturalnych na rzecz społeczności lokalnych.  - Kluczowe jest, by pomagać i dać radość jak największej liczbie osób. Co za tym idzie jesteśmy otwarci na wszelkie działania charytatywne, które z powodzeniem kreujemy od wielu lat. Te zadania realizujemy bardzo dobrze, bo umiemy i lubimy to robić. - mówi Lucyna Jarczyńska. dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki Agrobex. Wśród takich działań warto wymienić wsparcie dla Misterium Męki Pańskiej, Nocy Muzeów, przedstawienia dla chorych dzieci z poznańskich szpitali pod nazwą Teatr za Jeden Uśmiech, rokroczny udział w akcji "Deweloperzy Dzieciom". Miłośnicy aktywności fizycznej cenią udział Agrobexu w organizacji imprez siatkarskich takich jak Amica Cup Szamotuły czy Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Ogromną popularnością cieszy się także cykl biegów 5x5. W ostatnim czasie firma „wzięła” pod opieką Diunę - nosorożca z poznańskiego zoo. Tego typu działań jest znacznie więcej.

Uroczystość jubileuszu 30-lecia Agrobexu uświetnił spektakl teatru IMKA pt:"Ludzie inteligentni". W sztuce Marca Fayeta wystąpili Renata Dancewicz, Maria Seweryn, Paulina Holtz, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski i Bartłomiej Topa. Galę poprowadził Zbigniew Grochal.

 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: