pomorskie, wejherowski

Informacja na temat powiatu wejherowskiego

Aktualnie w powiecie wejherowskim dostępnych jest 671 ofert w 20 inwestycjach

pomorskie, wejherowski

Powiat wejherowski zajmuje 1285 kilometrów kwadratowych. Jest największym powiatem ziemskim w województwie pomorskim pod względem liczby ludności – mieszka w nim prawie 204 tysiące osób. W skład powiatu wchodzą gminy miejskie Reda, Rumia i Wejherowo (tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie) oraz gminy wiejskie Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo. W powiecie wejherowskim rozwijają się rolnictwo oraz mały i średni przemysł (w tym spożywczy, stoczniowy, meblowy). Turystów przyciągają lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, czysta woda rzeki Reda (spływy kajakowe), zabytki architektury (głównie w Wejherowie). Gmina Choczewo sąsiaduje z wodami Morza Bałtyckiego. Co ciekawe, dwie gminy – Szemud i Linia – są dwujęzyczne: znaczna część ludności posługuje się językiem kaszubskim. Po kaszubsku wydaje się czasopisma i prowadzi audycje radiowe.

Informacja o lokalizacji

W powiecie wejherowskim jest 60 szkół podstawowych, 30 gimnazjów, 49 szkół ponadgimnazjalnych. W Wejherowie można studiować w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Działają tutaj także dwie szkoły muzyczne: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina i prywatna Szkoła Muzyczna YAMAHA.

W powiecie wejherowskim jest 61 zakładów opieki zdrowotnej. Największy z nich to Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Przez powiat wejherowski przebiega kilka szlaków turystycznych (pieszych, samochodowych, rowerowych). Rzeka Reda nadaje się na spływy kajakowe. W Wejherowie są korty tenisowe, kryta pływalnia, lodowisko, stadion, sala widowiskowo-sportowa. We wsi Pętkowice jest pole golfowe. Najbardziej znanym klubem sportowym powiatu – i jednocześnie najstarszym w województwie pomorskim – jest WKS Gryf „Orlex” Wejherowo (piłka nożna).

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie wejherowskim mogą wybierać z pośród 20 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 591 mieszkań i 77 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie wejherowskim wahają się od 3 254 do 7 997 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie wejherowskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu wejherowskiego

Polnord notuje coraz lepszą sprzedaż

,

Polnord notuje coraz lepszą sprzedaż

Deweloper zakontraktował 833 lokale w pierwszej połowie 2015 roku.