małopolskie, tatrzański

Informacja na temat powiatu tatrzańskiego

Aktualnie w powiecie tatrzańskim dostępnych jest 51 ofert w 2 inwestycjach

małopolskie, tatrzański

Niewielki powiat tatrzański to bardzo specyficzna część województwa małopolskiego. Na jego terenie znajdują się najwyższe partie polskich gór. Stolicą powiatu tatrzańskiego jest Zakopane będące odrębna gmina miejską. W skład powiatu tatrzańskiego także wchodzą cztery gminy: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Biały Dunajec oraz Kościelisko. Zakopane już od wielu lat jest określane jako „zimowa stolica Polski”, jednakże ruch turystyczny występuje tam przez cały rok. Turystyka jest bardzo istotnym źródłem dochodów lokalnej ludności. Większość górali zdecydowało się na porzucenie pasterstwa czy uprawy roli na rzecz działalności agroturystycznej. Spowodowało to wzrost zamożności powiatu tatrzańskiego. Obecnie, wiele zamożnych osób, które regularnie odwiedzają region jest zainteresowanych zakupem własnego lokum na terenie Tatr. Odpowiedzią na ich potrzeby jest oferta małopolskich deweloperów. Architektura powstających budynków często jest wzorowana na tradycyjnych góralskich domostwach.

Informacja o lokalizacji

Powiat tatrzański cechuje się dobrą dostępnością publicznych placówek edukacyjnych. Na jego terenie funkcjonują 44 placówki wychowania przedszkolnego. W ujęciu statystycznym na każdą z nich przypadają 43 dzieci (dane GUS-u za rok szkolny 2011/2012). W powiecie tatrzańskim prócz 36 szkół podstawowych znajdują się również 23 gimnazja. Młodzież może wybierać spośród 29 szkół średnich.

Podstawową opiekę medyczną dla mieszkańców powiatu tatrzańskiego zapewnia 30 ośrodków zdrowia. Poważniejsze schorzenia są leczone na terenie Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego. W ramach tej zakopiańskiej placówki funkcjonuje 10 oddziałów.

Opisywany powiat to bardzo dobre miejsce dla osób, które chcą uprawiać sporty zimowe lub turystykę górską. Warto nadmienić, że na opisywanym terenie znajduje się 300 kilometrów oznakowanych szlaków. Rowerzyści mają do dyspozycji 22 górskie ścieżki. Pięć z nich znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać z dobrze utrzymanych tras i wyciągów. Warto nadmienić, że w Zakopanem znajduje się wiele obiektów, które pozwalają na uprawianie innych sportów (m.in. jazdy konnej oraz tenisa ziemnego).

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie tatrzańskim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 51 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie tatrzańskim wahają się od 11 159 do 21 000 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie tatrzańskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu tatrzańskiego

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

,

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Za nieruchomości mieszkaniowe w atrakcyjnym przyrodniczo otoczeniu zapłacimy zdecydowanie więcej, niż w przypadku „zwykłych” lokalizacji.

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

,

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

Mieszkania dla turystów - przyglądamy się tej formie inwestowania. Sprawdź na RynekPierwotny.pl!

Jak się mieszka w Zakopanem?

,

Jak się mieszka w Zakopanem?

Zakopane, często nazywane zimową stolicą Polski bije rekordy popularności. Przyciąga ogromną rzeszę turystów, liczoną nawet w milionach. A to dlatego, że o każdej porze roku czekają na nich liczne atrakcje. Miasto ma w sobie coś magicznego. Góry, otaczająca przyroda Tatrzańsk...

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

,

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

Ścisłe centra miast bądź rejony z nimi sąsiadujące, okolice terenów rekreacyjnych – parków, rzek, osiedla willowe – w takie lokalizacje „celują” firmy deweloperskie, budujące mieszkania o podwyższonym standardzie lub apartamenty. Właściciel mieszkaniowego luksusu musi poczuć ...

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

,

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

Sprawdź ranking warunków mieszkaniowych opracowany przez portal RynekPierwotny.pl i dowiedź się w których miastach żyje się najlepiej.