Pomorskie, Gdańsk, Brętowo

Informacja na temat Brętowa

Aktualnie na Brętowie dostępnych jest 35 ofert w 2 inwestycjach

Pomorskie, Gdańsk, Brętowo

Brętowo to dzielnica Gdańska o charakterze głównie mieszkaniowym. Jego nazwa pochodzi od dawnej miejscowości Brętowo. Aktualnie jest rzadko stosowana. Wypierają ją nazwy osiedli składowych tj. Niedźwiednik i Matemblewo. Dzielnica znajduje się na wzgórzach morenowych, które w większości są zalesione - lasy te stanowią aktualnie część Trójmiejskiego Parku Narodowego. W obrębie Brętowa zlokalizowany jest także Rezerwat przyrody Wąwóz Huzarów. W dzielnicy znajduje się również niewysokie wzniesienie Cieniawa (110 m.n.p.m.).

Informacja o lokalizacji

Idealnym miejscem do rekreacji w Brętowie są trzy szlaki turystyczne PTTK: Szlak Skarszewski- ciągnący się przez Sopot, Kamienny Potok i Skarszewy, Szlak Kartuski - biegnący przez Sopot, Kamienny Potok, Kartuzy oraz Szlak Trójmiejski, Który początek ma w miejsku Gdańsku Dworcu PKS, a koniec w Gdyni Głównej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Brętowie mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 35 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Brętowie wahają się od 8 091 do 8 095 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Brętowie

Inwestycje polecane