Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Oliwa - 16 ofert w 3 inwestycjach

 • Polanki Apartamenty

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Oliwa, ul. Polanki 57, 58 (7.1 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Polanki Apartamenty
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 49 m2
  Liczba pokoi: 2
  Euro Styl S.A.
 • Oliwski Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Oliwa, ul. Opacka (8.7 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 17 500/m2
  Oliwski Park
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 130 m2
  Liczba pokoi: 2
  Moderna Holding
 • OLIVA KONCEPT
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Oliwa, ul. Spacerowa (9.2 km od centrum Gdańska)
  OLIVA KONCEPT
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 14
  Powierzchnia: 41 - 79 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 1 oferta
  Budner Inwestycje Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Młoda Oliwa

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Oliwa, ul. Macierzy Szkolnej (7 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Młoda Oliwa

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Hanza Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.
 • Kwartet Polanki

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Oliwa, ul. Polanki (7 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Kwartet Polanki

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  K&L Sp. z o.o.
 • Kamienica Pod Wrzosem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Wrzeszcz, ul. Wita Stwosza 81 (6.4 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Kamienica Pod Wrzosem

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Polnord S.A.

Oliwa jest jedną z 34 dzielnic Gdańska. Znajduje się na północnym zachodzie i graniczy bezpośrednio z Sopotem oraz jednostkami pomocniczymi: Osowa, Żabianka, Przymorze Małe, Zaspa-Młyniec, Strzyża, VII Dwór, Brętowo, Matarnia. Jej historia ściśle związana jest z opactwem cystersów, a także licznymi akcjami wojennymi, które odbywały się na tym terenie przez wiele stuleci. Podpisano tu m. in. pokój oliwski, kończący potop szwedzki. Największy rozwój miasta przypadł na XIX i XX wiek. Obecnie Oliwa to jedna z najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Pełna zabytków i zieleni co roku przyciąga wiele osób. Sporo z nich poszukuje tu mieszkania na sprzedaż.

Gdańsk Oliwa nie jest dzielnicą intensywnie rozbudowującą się. Powstaje tu niewiele inwestycji, a co za tym idzie - ich cena rośnie. Niemniej nie zniechęca to szukających własnego M w tym rejonie. Jednym z powodów wysokiego popytu jest atrakcyjna lokalizacja, a dokładniej sąsiedztwo Sopotu - letniej stolicy turystycznej Polski. Ceny są tu o wiele bardziej korzystne niż w Sopocie, a dzięki dobrej komunikacji można szybko dostać się w niemal każde miejsce, w Trójmieście.

Mieszkania na sprzedaż: Gdańsk, Oliwa

Nowoczesne osiedla budowane na terenie dzielnicy charakteryzują się nietypowym współczesnym designem oraz wieloma udogodnieniami dla mieszkańców. Na ich terenie zlokalizowane są często przestronne parkingi oraz części wspólne, jak wózkarnie, rowerownie, place zabaw, dziedzińce. Dzięki dbałości o ekologię, nowe mieszkania w Gdańsku na Oliwie ulokowane są wśród dużej ilości zieleni. O bezpieczeństwo dbają ogrodzenie, monitoring, domofony i ochrona. Lokale są wyposażone w ogródki, duże balkony lub tarasy. Każdy budynek ma windę, a osiedla budowane są z myślą o niepełnosprawnych i matkach z dziećmi. Co ważniejsze, nowe mieszkania na sprzedaż na Oliwie są bezczynszowe - zarządza nimi spółdzielnia mieszkaniowa wraz z prywatną firmą administracyjną. Daje to mieszkańcom znacznie większe możliwości wpływu chociażby na remonty, prace ogrodnicze czy konserwatorskie. Budowane osiedla są zazwyczaj niewielkie i nisko kondygnacyjne, co sprzyja integracji i poczuciu prywatności mieszkańców. Warto zaznaczyć, że w niektórych nowoczesnych osiedlach jest również miejsce na żłobek, siłownię czy basen dla mieszkańców.

Cena mieszkania: Gdańsk Oliwa

Z racji atrakcyjnej lokalizacji dzielnica ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców oraz przyjezdnych. To z kolei wpływa na wartość nieruchomości w tym rejonie. Średnia cena mieszkania w Gdańsku, na Oliwie wynosi ok. 7 200 zł/mkw. Rzadko kiedy można znaleźć tańszy lokal. W porównaniu do średniej ceny mieszkania w Gdańsku, która wynosi ok. 6 500 zł/mkw, jest to dość wysoka wartość. Jednak nadal o niemal połowę tańsza niż koszt nieruchomości w sąsiednim Sopocie - średnio ok. 14 000 zł/mkw. W dzielnicy tej powstaje niewiele inwestycji, co przekłada się nie tylko na ich wyższą cenę, ale również na szybkie znikanie z rynku. Wiele nieruchomości jest rezerwowanych lub wykupywanych zanim deweloper postawi kamień węgielny. Nowe inwestycje cieszą się tym większą popularnością, że posiadają garaże, które niwelują problem z miejscem parkingowym. Oprócz tego są one położone w dogodnej dla mieszkańców lokalizacji - blisko węzłów komunikacyjnych, centrów handlowych lub parków. Jako przykład można podać chociażby inwestycję Harmonia Oliwska dewelopera Inpro S.A., która mieści się w bliskiej odległości od gdańskiego zoo.

Mieszkania do wynajęcia: Gdańsk Oliwa

W tej części miasta opłaca się inwestować w nieruchomości. Zysk może przynieść zarówno kupno mieszkania do wynajęcia na Oliwie, jak i w celu dalszej odsprzedaży. Jeśli chodzi o ten pierwszy cel, czyli wynajem, lokalu lub pokoju poszukują tu cudzoziemcy, studenci oraz rodziny, czyli niemal wszyscy, nawet jeśli ta lokalizacja nie jest dla nich aż tak dogodna ze względu na wydłużony czas dojazdu do pracy. Wynajem długoterminowy może przynieść właścicielowi sporo zyku. Ceny mieszkania do wynajęcia w Gdańsku na Oliwie wahają się w zależności od standardu i dokładnej lokalizacji od 1 200 do nawet 3 000 zł/miesiąc, pokoju - od 500 do 1 200 zł/miesiąc. Najwięcej ofert można znaleźć w przedziale 2 000 - 2 500 zł/miesiąc. Właściciel może również zdecydować się na krótkoterminowe udostępnianie nieruchomości, oczywiście za opłatą. Z takiej oferty korzystają najczęściej oczywiście turyści i pracownicy sezonowi czy też biznesmeni. Pozwala ona na zachowanie większej prywatności, swobody, komfortu. Często też jest bardziej opłacalna niż wynajem pokoju w hotelu. Mieszkanie do wynajęcia w Gdańsku na Oliwie jest dobrą inwestycją.

Komunikacja

Przy zachodniej granicy dzielnicy przebiega droga krajowa nr 6, która prowadzi od granicy z Niemcami w Kołbaskowie, aż do okolic Pruszcza Gdańskiego. Jest ona główną arterią drogową na północnym zachodzie Polski. W Gdańsku na Oliwie dostępne są również drogi wojewódzkie nr 218 oraz nr 468 - ta ostatnia przebiega przez całe Trójmiasto, zapewniając jego mieszkańcom i turystom możliwość szybkiego przemieszczania się między miastami wchodzącymi w jego skład. Jednymi z ważniejszych ulic są: Józefa Czyżewskiego, Wita Stwosza, Polanki, Jana Bażyńskiego. Możliwości komunikacyjne nie wyczerpują się jednak tylko na transporcie samochodowym. Bez problemu można skorzystać z publicznych środków transportu - przede wszystkim kolei, przez którą przebiegają linie regionalne i krajowe. Oprócz niej, w Gdańsku na Oliwie znajdują się dworce autobusowe i pętla tramwajowa, w tym linie nocne. Ostatnim środkiem transportu, który można tu z powodzeniem wykorzystać, jest rower. Dzięki licznym ścieżkom rowerowym uda się uniknąć korków, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Atrakcje

Gdańsk Oliwa to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic pod kątem turystycznym oraz kulturalno-sportowym. Warta zwiedzenia jest przede wszystkim starsza część, czyli Stara Oliwa wraz z zespołem Potoku Oliwskiego. Ciekawą architekturą wyróżniają się: Archikatedra Oliwska (organizowane są tutaj Międzynarodowe Festiwale Muzyki Organowej), kościół św. Jakuba, kapliczka przydrożna z 1766 r., pałac Opatów, spichlerze, szafarnia, dom Bramny, zwany też Domem Zarazy, stajnia opacka, zabytkowa Kuźnia Wodna oraz młyny nad Potokiem Oliwskim, zabytkowe dwory i domy, Villa Martha z ogrodem, Ludolfino, willa Tannenheim z ogrodem, zespół dworu Przymorze, Dom Polski, Młyn IX przy Potoku Jelitkowskim, fabryka mydła. Dużą ilość zieleni zapewniają: park im. Adama Mickiewicza, ogród botaniczny z alpinarium i palmiarnią oraz Lasy Oliwskie, w których znajdują się: Gdański Ogród Zoologiczny, głazy narzutowe Diabelski Kamień i Kamienna Twarz, rezerwaty przyrody: Wąwóz Huzarów i Źródliska w Dolinie Ewy, wieża widokowa na górze Pachołek. Na terenie Oliwy funkcjonują oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Zabytkowa Kuźnia Wodna. Organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe, działa tu też wiele klubów i stowarzyszeń.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij