Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Brzeźno - 26 ofert w 2 inwestycjach

 • Osiedle Latarników
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.3 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 7 200 brutto/m2
  Osiedle Latarników
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 25
  Powierzchnia: 41 - 84 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 5 ofert
  DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)
 • Navio

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, al. gen. Józefa Hallera 232 (6.1 km od centrum Gdańska)
  Navio
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 60 m2
  Liczba pokoi: 3
  Pomorskie Domy
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Przystań Letnica etap I

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Przystań Letnica etap I

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  ATAL S.A.
 • Nadmorze

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, ul. Krasickiego (6.1 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorze

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.
 • Nadmorskie Kamienice

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, ul. Iwo Galla (5.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorskie Kamienice

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Vesta Group Sp. z o.o. Sp. K.
 • Nadmorski Dwór

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Przymorze Wielkie, ul. Czarny Dwór (6.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorski Dwór

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.

Brzeźno to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Gdańska. Znajduje się na północy miasta, tuż przy Morzu Bałtyckim. Graniczy z dzielnicami: Nowy Port, Letnica, Wrzeszcz Dolny, Zaspa-Rozstaje i Przymorze Wielkie. Jest niewielka, zajmuje bowiem tylko 2,73 km2. Zameldowanych mieszkańców liczy ok. 12 500. Latem natomiast przybywa ich średnio drugie tyle w celach turystyczny. Brzeźno pełne jest hoteli i kurortów, a największy rozkwit przeżywa w sezonie wakacyjnym. Atrakcyjne położenie dzielnicy jest wykorzystywane już od początku XIX wieku, kiedy to powstały tu pierwsze turystyczne kąpieliska. Walory turystyczne to nie jedyne zalety tej dzielnicy. Jest jednym z najlepszych miejsc do mieszkania. Gdańsk Brzeźno zadowoli zwłaszcza osoby, którym zależy na bliskości plaży i morza, pięknych widokach z okna, a także rozbudowanej infrastrukturze miejskiej. Zimą jest tu cicho i spokojnie, latem za to dzielnica staje się towarzyskim i imprezowym rajem. Dlatego wiele osób kupuje tu apartamenty typowo wakacyjne.

Nowe mieszkania w Gdańsku: Brzeźno

W tej dzielnicy buduje się stosunkowo mało ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ale także wysokie ceny gruntów. Dlatego najczęściej powstają tu luksusowe inwestycje: apartamenty i lokale o podwyższonym standardzie. Część z nich poza parkingami podziemnymi czy szerokimi i przeszklonymi balkonami posiada również wiele innych udogodnień. Można się spotkać z siłowniami, saunami, salami klubowymi, bilardem… Najczęściej takie mieszkania w Gdańsku na Brzeźnie wyróżniają się dużą powierzchnią i pięknym widokiem z okien. Inwestycje są monitorowane, zamknięte i dodatkowo chronione przez prywatną firmę ochroniarską. Ponadto nowoczesne luksusowe osiedla charakteryzują się przemyślanymi projektami oraz nietypową elewacją.

Apartamenty, zwłaszcza te położone tuż nad morzem, **cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i osób, szukających wakacyjnego mieszkania. Gdańsk Brzeźno to dla nich bardzo atrakcyjny teren ze względu na położenie - w dużym mieście, ale tuż przy Bałtyku. Mieszkańcy mogą cieszyć się morzem, jak również skorzystać z bogatej oferty wakacyjnych imprez w Gdańsku. Dlatego właśnie nowe inwestycje w tym rejonie cieszą się dużą popularnością i szybko znikają z ofert deweloperów.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie?

Nieruchomości w stolicy Pomorza są jednymi z najdroższych w Polsce. Na średni koszt, ok. 6 700 zł/mkw., składają się jednak zarówno tanie lokale na obrzeżach, jak i luksusowe wille w centrum. Specyfika miasta powoduje, że niezwykle drogie są również inwestycje położone bezpośrednio nad morzem. Do nich właśnie zaliczają się mieszkania w Gdańsku na Brzeźnie, których średnia cena wynosi ok. 11 700 zł/mkw. O ile bowiem w miarę standardowe są lokale w blokach z wielkiej płyty, o tyle nowe inwestycje to głównie apartamenty o wysokim standardzie, których ceny zaczynają się od ok. 10 000 zł/mkw.

Atrakcyjna lokalizacja wpływa tutaj znacząco na wartość mieszkania na sprzedaż. W Gdańsku na Brzeźnie odsprzedawane lokale, nawet jeśli znajdują się w bloku z wielkiej płyty czy starej kamienicy, są często droższe niż w innych rejonach miasta. A ze względu na drogie grunty pod budowę i ich niewielką ilość cena nieruchomości tu usytuowanych będzie szybko rosła. Dlatego wartość mieszkań w stolicy Pomorza, zwłaszcza tych przy Bałtyku, można porównać z warszawskimi czy krakowskimi. Razem z nimi stoją na podium najdroższych w Polsce.

Gdańsk Brzeźno: mieszkania na sprzedaż

W zasadzie na rynku nieruchomości można się tu spotkać ze znaczącą przewagą ofert z rynku pierwotnego. Ta znaczna przewaga to jednak bardzo niewielka liczba ze względu na małą ilość wszystkich ofert. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie rzadko pojawiają się w ofercie rynku wtórnego, co pokazuje, jak bardzo opłaca się w nie inwestować. Z jednej strony wiele osób kupuje te nieruchomości dla siebie i swojej rodziny, najczęściej jako wakacyjne apartamenty. Z drugiej, istnieje coraz większa grupa ludzi zainteresowanych wynajmem krótkoterminowym w Gdańsku na Brzeźnie. Mieszkania na sprzedaż stanowią zatem dla nich cel inwestycyjny, który ma przynieść zysk.

Wynajem wakacyjny to odpowiedź na potrzeby turystów, którzy szukają czegoś pośredniego między hotelem a prywatnym mieszkaniem. Decydującymi kwestiami są tu: większa prywatność, tańsza oferta (nawet jeśli nie noclegu, to gastronomiczna - możliwość samodzielnego gotowania), a także cisza i spokój. W Gdańsku na Brzeźnie mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego są często kupowane właśnie pod wynajem turystom. Ile można na tym zarobić? Od 4% do nawet 8% wartości nieruchomości, zależnie od ilości chętnych. To znacznie więcej niż na lokacie bankowej. A turystów szukających takiego lokum nie brakuje od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Brzeźno - dobre położenie i dobra komunikacja

Dzielnica jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią miasta, co wymusił ogromny ruch turystów w okresie wakacyjnym. W pobliżu Brzeźna przebiega droga krajowa nr 91, a także Aleja Macieja Płażyńskiego. Granice dzielnicy stanowią ulice Uczniowska i Czarny Dwór na południu, Morze Bałtyckie na północy, park im. Ronalda Reagana na zachodzie i tory kolejowe na wschodzie. Głównymi arteriami w dzielnicy są: Gdańska, Ignacego Krasickiego, Aleja Generała Józefa Hallera oraz Dworska. Dzięki nim na molo i plaże w Brzeźnie można się dostać dość szybko z dowolnej części miasta.

Komunikacja publiczna opiera się przede wszystkim na liniach autobusowych oraz tramwajowych, dziennych i nocnych. Zarządza nimi Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Dojazd z centrum na molo w Brzeźnie zajmuje ok. 40 minut. Jest to wartość standardowa, jeśli chodzi o duże miasta. Można również skorzystać z rozległej sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Do Brzeźna można dostać się również drogą morską, zwłaszcza motorówką.

Brzeźno - wakacyjne must be!

Dzielnica słynie przede wszystkim z walorów turystycznych. Na turystów czekają dwa kąpieliska: Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno i Molo Gdańsk Brzeźno, w których można się opalać, pływać, ale także skorzystać z wielu ofert nadmorskich lokali usługowych i wypożyczalni sprzętu pływackiego, motorówek i innych. Oprócz tego mogą oni zobaczyć wiele zabytków, do których należą m.in. stare budynki rybackie, Dom Zdrojowy z 1893 r., fortyfikacje (tzw. Bateria Plażowa), molo. Dodatkowo na terenie dzielnicy mieści się Park Brzeźnieński im. JJ Haffnera oraz wiele skwerów i terenów zielonych. Latem odbywają się tu imprezy oraz festiwale m.in. zawody w sportach wodnych, zjazdy motorówek i wiele innych. Poza tradycyjnym plażowaniem wiele atrakcji znajdą dla siebie rodziny, miłośnicy aktywnego wypoczynku i wielbiciele kawiarni oraz pubów.

Przez wzgląd na walory turystyczne miejsca, Brzeźno posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę miejską obejmującą lokale handlowe, usługowe, obiekty sportowe. Także mieszkańcy będą zadowoleni - funkcjonują tu szkoły i inne placówki edukacyjne, przychodnie, apteki. Znajduje się tu wiele domów studenckich Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Brzeźno to dzielnica niewątpliwie niezwykła na mapie Gdańska.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij