Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Brzeźno - 588 ofert w 5 inwestycjach

 • Przystań Letnica - etap II
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.5 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 7 400 brutto/m2
  Przystań Letnica - etap II
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 143
  Powierzchnia: 43 - 94 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 59 ofert
  ATAL S.A.
 • Osiedle Latarników
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.3 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 7 650 brutto/m2
  Osiedle Latarników
  Termin oddania: 1 kw. 2023
  Liczba mieszkań: 114
  Powierzchnia: 31 - 110 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  Dla inwestora 3 oferty
  DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)
 • Przystań Letnica - etap III
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.5 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 7 400 brutto/m2
  Przystań Letnica - etap III
  Termin oddania: 4 kw. 2023
  Liczba mieszkań: 301
  Powierzchnia: 39 - 112 m2
  Liczba pokoi: 2 - 5
  Dla inwestora 144 oferty
  ATAL S.A.
 • Osiedle Porto
  Apartament wakacyjny

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Nowy Port, ul. Letnicka (5.6 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 8 990 brutto/m2
  Osiedle Porto
  Termin oddania: 3 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 23
  Powierzchnia: 34 - 94 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Robyg Grupa Deweloperska
 • Kobieli Park
  Apartament wakacyjny

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, ul. Kobieli 25 (5.6 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 11 500 brutto/m2
  Kobieli Park
  Termin oddania: 2 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 7
  Powierzchnia: 63 - 79 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  Interium Investment Sp. z o.o. Sp. k.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Navio

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, al. gen. Józefa Hallera 232 (6.1 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Navio

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Pomorskie Domy
 • Przystań Letnica etap I

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Letnica, ul. Letnicka (5.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Przystań Letnica etap I

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  ATAL S.A.
 • Nadmorze

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, ul. Krasickiego (6.1 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorze

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.
 • Nadmorskie Kamienice

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Brzeźno, ul. Iwo Galla (5.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorskie Kamienice

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Vesta Group Sp. z o.o. Sp. K.
 • Nadmorski Dwór

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Przymorze Wielkie, ul. Czarny Dwór (6.5 km od centrum Gdańska)
  Archiwalna
  Nadmorski Dwór

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.

Brzeźno to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Gdańska. Znajduje się na północy miasta, tuż przy Morzu Bałtyckim. Graniczy z dzielnicami: Nowy Port, Letnica, Wrzeszcz Dolny, Zaspa-Rozstaje i Przymorze Wielkie. Jest niewielka, zajmuje bowiem tylko 2,73 km2. Zameldowanych mieszkańców liczy ok. 12 500. Latem natomiast przybywa ich średnio drugie tyle w celach turystycznych.

Brzeźno pełne jest hoteli i kurortów, a największy rozkwit przeżywa w sezonie wakacyjnym. Atrakcyjne położenie dzielnicy jest wykorzystywane już od początku XIX wieku, kiedy to powstały tu pierwsze turystyczne kąpieliska.

Walory turystyczne to nie jedyne zalety tej dzielnicy. Jest jednym z najlepszych miejsc do mieszkania. Gdańsk Brzeźno zadowoli zwłaszcza osoby, którym zależy na bliskości plaży i morza, pięknych widokach z okna, a także rozbudowanej infrastrukturze miejskiej. Zimą jest tu cicho i spokojnie, latem za to dzielnica staje się towarzyskim i imprezowym rajem. Dlatego wiele osób kupuje tu apartamenty typowo wakacyjne.

Nowe mieszkania w Gdańsku: Brzeźno

W tej dzielnicy buduje się stosunkowo mało ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ale także wysokie ceny gruntów. Dlatego najczęściej powstają tu luksusowe inwestycje: apartamenty i lokale o podwyższonym standardzie. Część z nich poza parkingami podziemnymi czy szerokimi i przeszklonymi balkonami posiada również wiele innych udogodnień. Można się spotkać z siłowniami, saunami, salami klubowymi, bilardem… Najczęściej takie mieszkania wyróżniają się dużą powierzchnią i pięknym widokiem z okien. Inwestycje są monitorowane, zamknięte i dodatkowo chronione przez prywatną firmę ochroniarską. Ponadto nowoczesne, luksusowe osiedla charakteryzują się przemyślanymi projektami oraz nietypową elewacją.

Apartamenty, zwłaszcza te położone tuż nad morzem, cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i osób, szukających wakacyjnego mieszkania. Gdańsk Brzeźno to dla nich bardzo atrakcyjny teren ze względu na położenie - w dużym mieście, ale tuż przy Bałtyku. Mieszkańcy mogą cieszyć się morzem, jak również skorzystać z bogatej oferty wakacyjnych imprez w Gdańsku. Dlatego właśnie nowe inwestycje w tym rejonie cieszą się dużą popularnością i szybko znikają z ofert deweloperów.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie?

Nieruchomości w stolicy Pomorza są jednymi z najdroższych w Polsce. Na średni koszt, ok. 6 700 zł/m2, składają się jednak zarówno tanie lokale na obrzeżach, jak i luksusowe wille w centrum. Specyfika miasta powoduje, że niezwykle drogie są również inwestycje położone bezpośrednio nad morzem. Do nich właśnie zaliczają się mieszkania na sprzedaż na Brzeźnie, których średnia cena wynosi ok. 11 700 zł/m2. O ile w miarę standardowe są lokale w blokach z wielkiej płyty, o tyle nowe inwestycje to głównie apartamenty o wysokim standardzie, których ceny zaczynają się od ok. 10 000 zł/m2.

Atrakcyjna lokalizacja wpływa tutaj znacząco na wartość mieszkania na sprzedaż. W Gdańsku na Brzeźnie odsprzedawane lokale, nawet jeśli znajdują się w bloku z wielkiej płyty czy starej kamienicy, są często droższe niż w innych rejonach miasta. A ze względu na drogie grunty pod budowę i ich niewielką ilość cena nieruchomości tu usytuowanych będzie szybko rosła. Dlatego wartość mieszkań w stolicy Pomorza, zwłaszcza tych przy Bałtyku, można porównać z warszawskimi czy krakowskimi. Razem z nimi stoją na podium najdroższych w Polsce.

Gdańsk Brzeźno: mieszkania na sprzedaż

W zasadzie na rynku nieruchomości można się tu spotkać ze znaczącą przewagą ofert z rynku pierwotnego. Ta przewaga to jednak bardzo niewielka liczba ze względu na małą ilość wszystkich ofert. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie rzadko pojawiają się w ofercie rynku wtórnego, co pokazuje, jak bardzo opłaca się w nie inwestować. Z jednej strony wiele osób kupuje te nieruchomości dla siebie i swojej rodziny, najczęściej jako wakacyjne apartamenty. Z drugiej, istnieje coraz większa grupa ludzi zainteresowanych mieszkaniem do wynajęcia w Gdańsku na Brzeźnie. Mieszkania na sprzedaż stanowią zatem dla nich cel inwestycyjny, który ma przynieść zysk.

Wynajem wakacyjny to odpowiedź na potrzeby turystów, którzy szukają czegoś pośredniego między hotelem a prywatnym mieszkaniem. Decydującymi kwestiami są tu: większa prywatność, tańsza oferta (nawet jeśli nie noclegu, to gastronomiczna - możliwość samodzielnego gotowania), a także cisza i spokój. W Gdańsku na Brzeźnie mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego są często kupowane właśnie pod wynajem turystom. Ile można na tym zarobić? Od 4% do nawet 8% wartości nieruchomości, zależnie od ilości chętnych. To znacznie więcej niż na lokacie bankowej. A turystów szukających takiego lokum nie brakuje od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Brzeźno - dobre położenie i dobra komunikacja

Dzielnica jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią miasta, co wymusił ogromny ruch turystów w okresie wakacyjnym. W pobliżu Brzeźna przebiega droga krajowa nr 91, a także Aleja Macieja Płażyńskiego. Granice dzielnicy stanowią ulice Uczniowska i Czarny Dwór na południu, Morze Bałtyckie na północy, park im. Ronalda Reagana na zachodzie i tory kolejowe na wschodzie. Głównymi arteriami w dzielnicy są: Gdańska, Ignacego Krasickiego, Aleja Generała Józefa Hallera oraz Dworska. Dzięki nim na molo i plaże w Brzeźnie można się dostać dość szybko z dowolnej części miasta.

Komunikacja publiczna opiera się przede wszystkim na liniach autobusowych oraz tramwajowych, dziennych i nocnych. Zarządza nimi Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Dojazd z centrum na molo w Brzeźnie zajmuje ok. 40 minut. Jest to wartość standardowa, jeśli chodzi o duże miasta. Można również skorzystać z rozległej sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Do Brzeźna można dostać się również drogą morską, zwłaszcza motorówką.

Brzeźno - wakacyjne must be!

Dzielnica słynie przede wszystkim z walorów turystycznych. Na turystów czekają dwa kąpieliska: Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno i Molo Gdańsk Brzeźno, w których można się opalać, pływać, ale także skorzystać z wielu ofert nadmorskich lokali usługowych i wypożyczalni sprzętu pływackiego, motorówek i innych. Oprócz tego mogą oni zobaczyć wiele zabytków, do których należą m.in. stare budynki rybackie, Dom Zdrojowy z 1893 r., fortyfikacje (tzw. Bateria Plażowa), molo. Dodatkowo na terenie dzielnicy mieści się Park Brzeźnieński im. JJ Haffnera oraz wiele skwerów i terenów zielonych. Latem odbywają się tu imprezy oraz festiwale m.in. zawody w sportach wodnych, zjazdy motorówek i wiele innych. Poza tradycyjnym plażowaniem wiele atrakcji znajdą dla siebie rodziny, miłośnicy aktywnego wypoczynku i wielbiciele kawiarni oraz pubów.

Przez wzgląd na walory turystyczne miejsca, Brzeźno posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę miejską obejmującą lokale handlowe, usługowe, obiekty sportowe. Także mieszkańcy będą zadowoleni - funkcjonują tu szkoły i inne placówki edukacyjne, przychodnie, apteki. Znajduje się tu wiele domów studenckich Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Brzeźno to dzielnica niewątpliwie niezwykła na mapie Gdańska.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij