Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Brzeźno

Znaleziono 225 ofert w 2 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Porto

  Osiedle Porto

  Robyg

  Mieszkanie Nowy Port, Gdańsk
  ul. Letnicka
  5.6 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 31-101 m2
  • Mieszkań: 93
  • Pokoje: 1-4
 • Osiedle Latarników
  od: 9 700 zł/m2
  Pod wynajem

  Osiedle Latarników

  Develia

  Mieszkanie Letnica, Gdańsk
  ul. Letnicka
  5.3 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 40-96 m2
  • Mieszkań: 132
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Brzeźna:

Brzeźno to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Gdańska. Znajduje się na północy miasta, tuż przy Morzu Bałtyckim. Graniczy z dzielnicami: Nowy Port, Letnica, Wrzeszcz Dolny, Zaspa-Rozstaje i Przymorze Wielkie. Jest niewielka, zajmuje bowiem tylko 2,73 km2. Zameldowanych mieszkańców liczy ok. 12 500. Latem natomiast przybywa ich średnio drugie tyle w celach turystycznych.

Brzeźno pełne jest hoteli i kurortów, a największy rozkwit przeżywa w sezonie wakacyjnym. Atrakcyjne położenie dzielnicy jest wykorzystywane już od początku XIX wieku, kiedy to powstały tu pierwsze turystyczne kąpieliska.

Walory turystyczne to nie jedyne zalety tej dzielnicy. Jest jednym z najlepszych miejsc do mieszkania. Gdańsk Brzeźno zadowoli zwłaszcza osoby, którym zależy na bliskości plaży i morza, pięknych widokach z okna, a także rozbudowanej infrastrukturze miejskiej. Zimą jest tu cicho i spokojnie, latem za to dzielnica staje się towarzyskim i imprezowym rajem. Dlatego wiele osób kupuje tu apartamenty typowo wakacyjne.

Nowe mieszkania w Gdańsku: Brzeźno

W tej dzielnicy buduje się stosunkowo mało ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ale także wysokie ceny gruntów. Dlatego najczęściej powstają tu luksusowe inwestycje: apartamenty i lokale o podwyższonym standardzie. Część z nich poza parkingami podziemnymi czy szerokimi i przeszklonymi balkonami posiada również wiele innych udogodnień. Można się spotkać z siłowniami, saunami, salami klubowymi, bilardem… Najczęściej takie mieszkania wyróżniają się dużą powierzchnią i pięknym widokiem z okien. Inwestycje są monitorowane, zamknięte i dodatkowo chronione przez prywatną firmę ochroniarską. Ponadto nowoczesne, luksusowe osiedla charakteryzują się przemyślanymi projektami oraz nietypową elewacją.

Apartamenty, zwłaszcza te położone tuż nad morzem, cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i osób, szukających wakacyjnego mieszkania. Gdańsk Brzeźno to dla nich bardzo atrakcyjny teren ze względu na położenie - w dużym mieście, ale tuż przy Bałtyku. Mieszkańcy mogą cieszyć się morzem, jak również skorzystać z bogatej oferty wakacyjnych imprez w Gdańsku. Dlatego właśnie nowe inwestycje w tym rejonie cieszą się dużą popularnością i szybko znikają z ofert deweloperów.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie?

Nieruchomości w stolicy Pomorza są jednymi z najdroższych w Polsce. Na średni koszt, ok. 6 700 zł/m2, składają się jednak zarówno tanie lokale na obrzeżach, jak i luksusowe wille w centrum. Specyfika miasta powoduje, że niezwykle drogie są również inwestycje położone bezpośrednio nad morzem. Do nich właśnie zaliczają się mieszkania na sprzedaż na Brzeźnie, których średnia cena wynosi ok. 11 700 zł/m2. O ile w miarę standardowe są lokale w blokach z wielkiej płyty, o tyle nowe inwestycje to głównie apartamenty o wysokim standardzie, których ceny zaczynają się od ok. 10 000 zł/m2.

Atrakcyjna lokalizacja wpływa tutaj znacząco na wartość mieszkania na sprzedaż. W Gdańsku na Brzeźnie odsprzedawane lokale, nawet jeśli znajdują się w bloku z wielkiej płyty czy starej kamienicy, są często droższe niż w innych rejonach miasta. A ze względu na drogie grunty pod budowę i ich niewielką ilość cena nieruchomości tu usytuowanych będzie szybko rosła. Dlatego wartość mieszkań w stolicy Pomorza, zwłaszcza tych przy Bałtyku, można porównać z warszawskimi czy krakowskimi. Razem z nimi stoją na podium najdroższych w Polsce.

Gdańsk Brzeźno: mieszkania na sprzedaż

W zasadzie na rynku nieruchomości można się tu spotkać ze znaczącą przewagą ofert z rynku pierwotnego. Ta przewaga to jednak bardzo niewielka liczba ze względu na małą ilość wszystkich ofert. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Brzeźnie rzadko pojawiają się w ofercie rynku wtórnego, co pokazuje, jak bardzo opłaca się w nie inwestować. Z jednej strony wiele osób kupuje te nieruchomości dla siebie i swojej rodziny, najczęściej jako wakacyjne apartamenty. Z drugiej, istnieje coraz większa grupa ludzi zainteresowanych mieszkaniem do wynajęcia w Gdańsku na Brzeźnie. Mieszkania na sprzedaż stanowią zatem dla nich cel inwestycyjny, który ma przynieść zysk.

Wynajem wakacyjny to odpowiedź na potrzeby turystów, którzy szukają czegoś pośredniego między hotelem a prywatnym mieszkaniem. Decydującymi kwestiami są tu: większa prywatność, tańsza oferta (nawet jeśli nie noclegu, to gastronomiczna - możliwość samodzielnego gotowania), a także cisza i spokój. W Gdańsku na Brzeźnie mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego są często kupowane właśnie pod wynajem turystom. Ile można na tym zarobić? Od 4% do nawet 8% wartości nieruchomości, zależnie od ilości chętnych. To znacznie więcej niż na lokacie bankowej. A turystów szukających takiego lokum nie brakuje od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Brzeźno - dobre położenie i dobra komunikacja

Dzielnica jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią miasta, co wymusił ogromny ruch turystów w okresie wakacyjnym. W pobliżu Brzeźna przebiega droga krajowa nr 91, a także Aleja Macieja Płażyńskiego. Granice dzielnicy stanowią ulice Uczniowska i Czarny Dwór na południu, Morze Bałtyckie na północy, park im. Ronalda Reagana na zachodzie i tory kolejowe na wschodzie. Głównymi arteriami w dzielnicy są: Gdańska, Ignacego Krasickiego, Aleja Generała Józefa Hallera oraz Dworska. Dzięki nim na molo i plaże w Brzeźnie można się dostać dość szybko z dowolnej części miasta.

Komunikacja publiczna opiera się przede wszystkim na liniach autobusowych oraz tramwajowych, dziennych i nocnych. Zarządza nimi Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Dojazd z centrum na molo w Brzeźnie zajmuje ok. 40 minut. Jest to wartość standardowa, jeśli chodzi o duże miasta. Można również skorzystać z rozległej sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Do Brzeźna można dostać się również drogą morską, zwłaszcza motorówką.

Brzeźno - wakacyjne must be!

Dzielnica słynie przede wszystkim z walorów turystycznych. Na turystów czekają dwa kąpieliska: Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno i Molo Gdańsk Brzeźno, w których można się opalać, pływać, ale także skorzystać z wielu ofert nadmorskich lokali usługowych i wypożyczalni sprzętu pływackiego, motorówek i innych. Oprócz tego mogą oni zobaczyć wiele zabytków, do których należą m.in. stare budynki rybackie, Dom Zdrojowy z 1893 r., fortyfikacje (tzw. Bateria Plażowa), molo. Dodatkowo na terenie dzielnicy mieści się Park Brzeźnieński im. JJ Haffnera oraz wiele skwerów i terenów zielonych. Latem odbywają się tu imprezy oraz festiwale m.in. zawody w sportach wodnych, zjazdy motorówek i wiele innych. Poza tradycyjnym plażowaniem wiele atrakcji znajdą dla siebie rodziny, miłośnicy aktywnego wypoczynku i wielbiciele kawiarni oraz pubów.

Przez wzgląd na walory turystyczne miejsca, Brzeźno posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę miejską obejmującą lokale handlowe, usługowe, obiekty sportowe. Także mieszkańcy będą zadowoleni - funkcjonują tu szkoły i inne placówki edukacyjne, przychodnie, apteki. Znajduje się tu wiele domów studenckich Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Brzeźno to dzielnica niewątpliwie niezwykła na mapie Gdańska.

Informacje o Brzeźnie

Na Brzeźnie dostępnych jest 225 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Brzeźnie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 31 do 101 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (12 mieszkań).
 • 2-pokojowe (77 mieszkań).
 • 3-pokojowe (98 mieszkań).
 • 4-pokojowe (38 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Brzeźnie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Brzeźnie kosztuje 463 390 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: