Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Front Park
  Oferta archiwalna

  Front Park

  Moderna Holding

  Mieszkanie Śródmieście, Gdańsk
  ul. Sadowa
  1.8 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Olszynki:

Gdańsk to jedno z najpopularniejszych nadmorskich kurortów i największe z miast aglomeracji trójmiejskiej. Położony jest nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Zajmuje powierzchnię ponad 263 km², a niecałe 8 km² z tego pokrywa administracyjna dzielnica Olszynka. Jak wyglądają nowe mieszkania w Gdańsku? Czy warto zamieszkać na Olszynce?

Gdańsk - miasto przyciągające turystów

Ośrodek aglomeracji trójmiejskiej to miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów. Przyciąga ich bliskość Zatoki Gdańskiej, a także wyjątkowa architektura Głównego i Starego Miasta. Zabytki, które można podziwiać to przede wszystkim Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw, Wielki i Mały Młyn, a także cała ulica Mariacka. W Gdańsku odbywają się też największe na świecie targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif. Popularny jest także organizowany co roku ma gdańskim Głównym Mieście - Jarmark św. Dominika. 

Gdańsk jest dobrze skomunikowany. Posiada dwie obwodnice - Obwodnicę Trójmiasta oraz Południową obwodnicę Gdańska. Dzięki temu można ominąć centrum miasta i dotrzeć szybciej i sprawniej między innymi do pobliskiej Gdyni. W Gdańsku krzyżują się też droga krajowa nr 7 oraz drogi ekspresowe S6 i S7.
Ze stacji kolejowej Gdańsk Główny odjeżdżają pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, a także składy dalekobieżne. Dojedziemy stąd do Warszawy, Rzeszowa, Gliwic, Wrocławia czy Olsztyna. Po terenie miasta kursują 73 linie autobusowe dzienne oraz 11 linii tramwajowych. W okresie wakacyjnym działa również tramwaj wodny. 

Nieruchomości Gdańsk - jakie mieszkania są na Olszynce?

Gdańsk to miasto o zróżnicowanym budownictwie. Znajdują się tutaj nowoczesne osiedla, klimatyczne kamienice, wysokie wieżowce i przytulne domy jednorodzinne. W zależności od dzielnicy, tempo życia i atmosfera otoczenia są zupełnie inne. Olszynka to spokojna dzielnica z przewagą niskiej zabudowy jednorodzinnej. Położona jest w południowo-wschodniej części miasta, skąd blisko do Martwej Wisły i Wyspy Sobieszewskiej. Od wschodu graniczy z Rudnikami, od północy ze Śródmieściem, a od zachodu z dzielnicą Orunia-Św.Wojciech-Lipce. Południowy kraniec dzielnicy jest granicą Gdańska z gminą Pruszcz Gdański. Na obszarze Olszynki znajdują się liczne ogrody działkowe oraz gospodarstwa ogrodnicze.

Deweloperzy stawiając tutaj nowe inwestycje, absolutnie wpisują się w istniejący już styl. Nowe osiedla to przede wszystkim kameralne osiedla w zabudowie szeregowej. Lokalizacja sprawia, że mieszkańcy mogą liczyć na ciszę i spokój, jednocześnie mając bliski dostęp do sklepów i punktów usługowych. Poprzez sąsiedztwo z gdańskim Śródmieściem, nie brakuje w okolicy restauracji czy kawiarni.

Dla kogo mieszkanie na Olszynce w Gdańsku?

Spokojna okolica może być szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Na plus jest przede wszystkim bliska odległość do centrum miasta. Dojazd na stację kolejową Gdańsk Główny zajmie autem zaledwie kilkanaście minut. Dojazd do Gdańskiej Szkoły Wyższej - jeszcze mniej. Co więcej, ceny nieruchomości na Olszynce są przy tym duże niższe, niż w centrum miasta, od którego przecież dzieli dzielnicę jedynie kilka kilometrów.

Choć na Olszynce przeważają domy jednorodzinne, coraz częściej pojawia się właśnie zabudowa szeregowa, gdzie można kupić pojedyncze mieszkanie. Może się więc okazać, że gdańskie dzielnica to wybór tak dobry dla młodych rodzin, jak i na przykład studentów.

 

 

Jeżeli poszukując wymarzonego mieszkania nie wykluczasz rynku wtórnego, sprawdź nasze oferty: mieszkania na sprzedaż Gdańsk Olszynka.

Osobom szukającym mieszkania do wynajęcia w dzielnicy polecamy: mieszkania do wynajęcia Gdańsk Olszynka.

Informacje o Olszynce

Gdańsk to miasto o powierzchni 261 km. kw. Z liczbą ludności 462 tysiące mieszkańców, położone na północy Polski w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska). Ok 100 m. dzieli granice Gdańska od Pruszcza Gdańskiego, 30 km od Elbląga, 7 km od Sopotu i 12 km od Gdyni. Panorama Gdańska to zarówno przedwojenne zabytki jak i kamienice odbudowane po wojnie, bloki i domki jednorodzinne. Gdańsk składa się z dzielnic Żabia, Oliwa, Zaspa, Brzeźno, Nowy Port, Ujeścisko i Wyspa Sobieszewska. To ważny ośrodek naukowy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Za kulturę odpowiada m.in. Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski, Muzeum Narodowe a ofertę kulturalną uzupełniają zabytki od średniowiecznych po te najnowsze (Stocznia Gdańska).

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: