Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Przymorze Wielkie

-7 ofertw 1 inwestycji
 • Spektrum

  Inwestycja Spektrum znajduje się na Przymorzu Wielkim, ul. Obrońców Wybrzeża 5A (7,3 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Euro Styl S.A.. Inwestycja Spektrum jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 41 do 92 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Przymorze Wielkie, ul. Obrońców Wybrzeża 5A (7,3 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Spektrum
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 7
  • Powierzchnia: 41 - 92 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Euro Styl S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria

Przymorze Wielkie to dzielnica znajdująca się w północno-zachodnim obszarze Gdańska. Wchodzi w skład Przymorza wraz z Przymorzem Małym. Graniczy z takimi dzielnicami, jak: Brzeźno, Zaspa-Rozstaje, a także Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia oraz z Zatoką Gdańską. W jej skład wchodzi część plaży leżącej bezpośrednio nad zatoką. Przymorze Wielkie jest trzecią dzielnicą Gdańska pod względem liczby ludności oraz drugą pod kątem gęstości zaludnienia. Mniej więcej połowę obszaru zajmuje największy w Gdańsku park, a pozostały teren jest zabudowany. Ze względu na atrakcyjne położenie oraz wiele innych walorów coraz więcej osób szuka tu mieszkania. Przymorze Wielkie stanowi świetną alternatywę dla centrum ze względu na optymalne połączenie przyrody i infrastruktury miejskiej. Mimo odległego położenia od Śródmieścia popyt stale rośnie, a wraz z nim pojawia się także więcej nowoczesnych osiedli. Domeną Przymorza Wielkiego są wysokie budynki mieszkalne już od czasów PRL-u. Nie powinno zatem dziwić, że nowe inwestycje wpisują się w ten krajobraz i również stawiają na kilkunastopiętrowe bloki.

Mieszkania na Przymorzu Wielkim

Można je podzielić na dwa typy: nowoczesne oraz falowce wybudowane w większości w latach 70-80. Wśród tych drugich wyróżnia się zwłaszcza najdłuższy blok, mający ok. kilometra długości i 16 klatek, w którym mieszka ok. 4 000 ludzi. Stanowi on jedną z wielu atrakcji turystycznych. Powstaje także coraz więcej nowoczesnych osiedli, w których stawia się na kameralność i prywatność. Przede wszystkim są one wysokie - np. 16- czy 18-piętrowe, co pozwala na usytuowanie w nich wielu rozkładowych mieszkań. Przymorze Wielkie charakteryzuje się wysoką zabudową już od lat 70-tych XX wieku, więc nowe budynki wtapiają się w okoliczny krajobraz. Wiele z nich zawiera udogodnienia, takie jak kilkupiętrowe parkingi podziemne, wózkarnie, rowerownie, cichobieżne windy. Mieszkania na Przymorzu Wielkim to świetna alternatywa dla centrum. Budynki wyróżniają się ciekawym wyglądem, np. przeszkloną elewacją z kolorowymi elementami, oraz nietypowym kształtem. Dzięki temu okolica staje się ciekawsza i bardziej estetyczna. Nowoczesne budynki ożywiają krajobraz i stanowią świetną alternatywę dla szarych typowych bloków z lat 70-90.

Cena mieszkania na Przymorzu Wielkim

Mimo znacznej odległości od Śródmieścia, nie można się spodziewać tu niskich cen nieruchomości. Atrakcyjna lokalizacja i dobrze zaprojektowany rozkład rozwiniętej infrastruktury miejskiej, a także bliskość plaży, są przyczyną dość wysokich cen mieszkań. Przymorze Wielkie na tla innych dzielnic odległych od centrum wyróżnia się wyższymi kosztami zakupu nieruchomości. Średnia cena dla Gdańska to ok. 7 200 zł/mkw. Natomiast średnia wartość mieszkania na Przymorzu Wielkim to już ok. 10 000 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć oferty po ok. 7 500 zł/mkw., ale jest ich niewiele i szybko znikają z rynku. Najczęściej występują wartości typu ok. 8 500 zł/mkw. Dość wysoka cena nie odstrasza jednak inwestorów ani poszukujących własnego M. Ważniejsze niż koszty są zalety mieszkania na Przymorzu Wielkim wraz z prestiżowością tej okolicy. To świetna opcja dla osób chcących mieć blisko zarówno dużo przyrody: zieleni, plażę, morze, jak i rozbudowaną infrastrukturę miejską. Dzięki temu, że dzielnica składa się z powyższych mniej więcej w równej części, wzrasta jej atrakcyjność w oczach mieszkańców.

Mieszkania na sprzedaż i wynajem na Pomorzu Wielkim

Wyżej wymienione zalety znacznie wpływają na popyt. Nieruchomości w tej części Gdańska są bardzo często wykupywane, a następnie wynajmowane lub odsprzedawane. Z racji lokalizacji prężnie rozwija się tu zwłaszcza najem krótkoterminowy. Polega on na wynajmowaniu na krótki okres czasu lokalu turystom i biznesmenom, również z zagranicy. Taki sposób zarabiania na nieruchomości jest bardzo popularny na zachodzie, w Polsce również szybko zyskuje coraz większe grono fanów. Zaletą mieszkań na Przymorzu Wielkim dla turystów może być zwłaszcza bliskość ogromnego parku i plaży, a także dobra jakość komunikacji. Oprócz wynajmu turystom, można zdecydować się na najem długoterminowy. Średnia cena lokalu w tym obszarze to ok. 1 500 zł/mies. za kawalerkę i ok. 2 200/mies. za 2-pokoje. Mowa tu oczywiście o nowym budownictwie i średnim standardzie. Warto jednak zwrócić uwagę, że znaczną większość ogłoszeń stanowią oferty najmu wakacyjnego. Inwestowanie w mieszkania na Przymorzu Wielkim może odbywać się również na zasadzie kupna i sprzedaży. Można na tym zyskać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak dojechać nad morze i do centrum?

Przymorze Wielkie od Małego oddziela ul. Chłopska, która następnie zmienia się w Aleję Rzeczypospolitej. To jednocześnie jedna z głównych i najbardziej ruchliwych dróg w tej części miasta. Poza nią, istotne są również: Kołobrzeska, Obrońców Wybrzeża, Jagiellońska, Piastowska, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Czarny Dwór. Niedaleko przebiega również droga wojewódzka nr 468. Samochodem do centrum można dojechać już w 30 minut, a na Molo Brzeźno w 12 min. Z mieszkania na Przymorzu Wielkim jest bardzo blisko do słynnej plaży w Jelitkowie - zaledwie 7 min. jazdy samochodem lub rowerem, albo też 20 min. pieszej wędrówki. Do tego dochodzi dobra jakość transportu publicznego. Jeżdżą tu autobusy linii dziennych i nocnych. W pobliżu znajdują się również przystanki kolejowe Gdańsk Oliwa oraz Gdańsk Przymorze-Uniwersytet. Na tym pierwszym zatrzymują się m.in. pociągi EIP, IC, TLK i Kolei Regionalnych, na tym drugim SKM. Nieocenionym środkiem transportu pozostaje także rower. Wiele tras rowerowych pozwala szybciej dotrzeć w miejsca, takie jak plaża czy centra handlowe.

Przymorze Wielkie pełne atrakcji

Głównym centrum rekreacji jest oczywiście największy w Gdańsku park - Park Prezydenta Ronalda Reagana. Zajmuje on blisko 40 ha, znajdują się w nim m.in. droga rowerowa, wydmy, place zabaw, skatepark. To nie jedyny zielony obszar na Przymorzu Wielkim. Mieszkania okalają liczne skwery oraz place zabaw. W tej dzielnicy znajduje się także rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa, w tym Galeria Przymorze, liczne restauracje, puby i kawiarnie. Dużą atrakcję stanowi najdłuższy w kraju falowiec, o którym była mowa wcześniej. Atutem jest bliskość plaży, zarówno tej za parkiem Reagana, jak i w Jelitkowie. Obecne są obiekty kulturalne, np. biblioteka, i sportowe, np. Miejska Hala Sportowa, Atleta. Miejski Klub Sportowy. Na terenie Przymorza Wielkiego wiele firm ma swoje siedziby. Obecna tu infrastruktura obejmuje również placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola, szkoły. Dzięki temu wiele osób praktycznie nie odczuwa potrzeby wyjazdu do centrum. Na Przymorzu Wielkim znajduje się wszystko, czego potrzebują.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij