Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Zielony Dębiec

-144 ofertyw 3 inwestycjach
 • Przystań Warta

  Inwestycja Przystań Warta znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. Starołecka (4,4 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera Grupa Partner. Inwestycja Przystań Warta została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 8 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 67 do 166 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. Starołecka (4,4 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 5 900 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Przystań Warta
  Pod wynajem
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 4
  • Powierzchnia: 67 - 166 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  Grupa Partner
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Red Park etap III

  Inwestycja Red Park etap III znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera RED Real Estate Development Sp. z o.o.. Inwestycja Red Park etap III została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 137 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 50 do 51 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 14 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Red Park etap III
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 3
  • Powierzchnia: 50 - 51 m2
  • Liczba pokoi: 2
  RED Real Estate Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Red Park etap IV

  Inwestycja Red Park etap IV znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera RED Real Estate Development Sp. z o.o.. Inwestycja Red Park etap IV jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 137 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 99 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 14 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Red Park etap IV
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 137
  • Powierzchnia: 34 - 99 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 6
  RED Real Estate Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Zielonego Dębca

Więcej wiadomości
Większy wkład własny? To nie problem!

Większy wkład własny? To nie problem!

W poszukiwaniu nowych mieszkań w Poznaniu - Zielony Dębiec

 

Osiedle Zielony Dębiec powstało z połączenia osiedli Dębina i Dębiec w wyniku reformy funkcjonalnej jednostek pomocniczych w Poznaniu. Graniczy ze Świerczewem, Górczynem, Wildą i Osiedlem Starołęka-Minikowo-Marlewo. Zajmuje powierzchnię 4,12 km kw., a liczba mieszkańców wynosi 13777. Początki zabudowy mieszkalnej datują się na lata 40-te kiedy wybudowano tutaj osiedle dla pracowników Zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Była to poważna inwestycja, której realizacja trwała 20 lat. W rezultacie powstały pierwsze nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu. W latach 70-tych planowano stworzenie kolejnych dużych osiedli, ale przedsięwzięcie powiodło się jedynie częściowo z powodu braku pieniędzy i materiałów budowlanych. Jego kulminacyjnym punktem było powstanie Dębiny. Obecnie deweloperzy wracają w tę część miasta – potencjalni klienci poszukują mieszkań w Poznaniu na Dębcu zachęceni zielonym otoczeniem i rozwojem infrastruktury niezbędnej w codziennym życiu. Dla osób pracujących w centrum jest to oaza, do której mogą uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć.

 

Lokalizacja nowych mieszkań w Poznaniu na Zielonym Dębcu

Położony nad Wartą Dębiec w ponad połowie zajmują obszary zielone i z tego korzystają deweloperzy wybierając miejsca pod inwestycje. Bliskie sąsiedztwo rzeki i parków stwarza niepowtarzalne możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury, a dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej gwarantuje sprawne poruszanie w obrębie miasta i poza nim. Zmotoryzowani mieszkańcy mają do dyspozycji bezpośredni zjazd na autostradę A2, a poruszający się transportem publicznym – przystanki autobusowe położone w pobliżu osiedli. Nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu powstają głównie w pobliżu punktów ważnych w życiu mieszkańca – aptek, sklepów i punktów usługowych. Na terenie osiedla znajdują się przedszkola i szkoły, a także strefy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Większe zakupy można zrobić w Galerii Dębiec, a zdrową żywność nabyć na Ekorynku. Biznesowe otoczenie zapewnia Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy, oferujący przestrzeń biurową dla firm i pracowników i środowisko rozwoju przedsiębiorczości.

 

Standard mieszkań w Poznaniu na Dębcu

Deweloperzy w Poznaniu dbają o nowoczesny design swoich inwestycji. Architektura budynków współgra z otoczeniem i istniejącą już zabudową, a elewacje utrzymane są w modnej kolorystyce. W zależności od projektu osiedla tworzą wielokondygnacyjne wysokościowce albo niskie, maksymalnie trzypiętrowe bloki. Nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu mają różne metraże – dostępne są małe kawalerki, dwu- i trzypokojowe lokale oraz przestronne apartamenty, w których poczują się wygodnie nawet duże rodziny. Duże okna zapewniają odpowiednie doświetlenie, dzięki czemu pomieszczenia są jasne przez cały rok. Niektóre projekty przewidują przynależne do mieszkań balkony i loggie albo tarasy. Lokale parterowe mają często dostęp do ogródków. Mieszkania w Poznaniu na Dębcu są przestronne i funkcjonalne. Zdarza się także, że deweloperzy oferują możliwość łączenia lokali, przearanżowania ich na etapie budowy albo całościowego wykończenia. W otoczeniu osiedli powstają place zabaw, ścieżki rowerowe lub szlaki do biegania.

 

Inwestycja w nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu

Poznań, jak wiele innych dużych miast, jest dobrym miejscem na zakup nieruchomości do celów inwestycyjnych. Mają tu siedzibę firmy zatrudniające setki pracowników, a także liczne szkoły wyższe, publiczne i prywatne. Z tą myślą inwestorzy nabywają mieszkania w Poznaniu na Dębcu. Osiedle to oferuje spokój, bezpieczeństwo, kontakt z naturą, a także dobry dojazd do pracy albo na uczelnię. Zamysł ten podchwycili deweloperzy – w realizowanych inwestycjach coraz częściej pojawiają się mieszkania zaprojektowane z myślą o wynajmie – najczęściej są to ustawne kawalerki albo dla odmiany wielopokojowe lokale, w których może zamieszkać kilku lokatorów. Tylko w 2016 r. aż 90% mieszkań w Poznaniu zostało przeznaczonych na wynajem lub dalszą odsprzedaż, a boom inwestycyjny nadal trwa. W zależności od miasta zysk na wynajmowanym lokalu może być różny, ale w dalszym ciągu jest to jeden z lepszych pomysłów na budowanie dochodu biernego. W każdym razie amatorów nowych mieszkań w Poznaniu na Nowym Dębcu nie brakuje.

 

Mieszkania w Poznaniu nie należą do najtańszych

W ostatnim kwartale 2018 r. w Poznaniu sprzedało się więcej mieszkań niż w przeciągu całego 2017 r. Stało się tak mimo faktu, że ceny lokali podniosły się o 10%. W pierwszym kwartale tego roku na rynku pojawiło się kolejne 2,8 tys. mieszkań, a sprzedaż także jest rekordowa. Większość lokali oferowanych przez deweloperów zamyka się w przedziale ok. 6-7 tys. zł za mkw., ale są też takie które kosztują ok. 10 tys. zł. Średnia cena nowych mieszkań w Poznaniu na Zielonym Dębcu wynosi 6 tys. zł za mkw. – to o 1 tys. zł mniej niż na Starym Mieście, co w połączeniu z pozostałymi atutami Dębca czyni z tego osiedla opcję wartą rozważenia. Mieszkańcy zgłaszają duże zapotrzebowanie na kolejne inwestycje, co wymaga od deweloperów poszukiwania nowych lokalizacji, często z dala od centrum a bliżej terenów rekreacyjnych. Oddawane do użytku mieszkania w Poznaniu na Dębcu powstają najczęściej w ramach kolejnych etapów zrealizowanych już inwestycji.

 

Modernizacja Zielonego Dębca

Zielony Dębiec to cisza, spokój i bezpieczeństwo. To dobra komunikacja, ale także odpoczynek w otoczeniu zieleni. Okazuje się, że są to cechy, które cenią sobie mieszkańcy w różnym wieku – zarówno młode rodziny, jak i emerytowani poznaniacy. Kolejne inwestycje deweloperskie na Dębcu cieszą się ogromną popularnością i przyciągają nabywców, a wokół nich rośnie infrastruktura – przedszkola, żłobki, sklepy, ale także restauracje, kawiarnie i siłownie plenerowe. Rozwija się sieć połączeń autobusowych i ścieżek rowerowych. Jedną z planowanych inwestycji miejskich jest budowa węzła Dębiec, który ma stanowić miejsce przesiadkowe dla pasażerów komunikacji miejskiej i kolei. Przebudowa czeka także niektóre ulice – będą one poszerzone i wyposażone w nowe chodniki. Powstanie przy nich więcej miejsc parkingowych.

Władze osiedla mocno stawiają na zieleń i rozwój stref rekreacyjnych. Rozbudowa czeka Zieleniec Dębiec i Lasek Dębiecki - powstaną nowe alejki, ławki i place zabaw. Stworzenie przestrzeni sportowej pozwoli wszystkim mieszkańcom spędzić czas aktywnie i podnieść walory osiedla, jako miejsca w którym warto mieszkać. Prace renowacyjne przeprowadzone także zostaną w zabytkowym forcie IXa Witzleben – jednym z elementów Twierdzy Poznań i jedynym zachowanym forcie starego typu, w którym teraz odbywają się turnieje paintballa.

Zielony Dębiec zdecydowanie przeżywa rozkwit infrastrukturalny i społeczny. Na osiedlu prężnie rozwija się inicjatywa lokalna. W 2018 r. mieszkańcy utworzyli Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki w ramach którego realizowano cykl animacji dla dzieci i dorosłych. Ponadto na Dębcu organizowane są przedstawienia teatralne, warsztaty prozdrowotne, mecze, festyny i imprezy sezonowe, takie jak Lato na Dębcu, czy Kindernalia

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij