Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocławski, Iwiny

-90 ofertw 2 inwestycjach
 • Bieńkowice

  Inwestycja Bieńkowice znajduje się na Brochowie, ul. Boiskowe (7,4 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera i2 DEVELOPMENT S.A.. Inwestycja Bieńkowice jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 96 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 47 do 79 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Brochów, ul. Boiskowe (7,4 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 950 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Bieńkowice
  Pod wynajem
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 28
  • Powierzchnia: 47 - 79 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  i2 DEVELOPMENT S.A.
  Apartamentów spełniające kryteria
 • Nowe Jagodno

  Inwestycja Nowe Jagodno znajduje się na Jagodnie, ul. Buforowa (6,5 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera Triada Dom Sp.j.. Inwestycja Nowe Jagodno została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 6 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 275 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 67 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Krzyki, Jagodno, ul. Buforowa (6,5 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 590 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Nowe Jagodno
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 62
  • Powierzchnia: 34 - 67 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Triada Dom Sp.j.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Iwin

Więcej wiadomości
Rafin Developer na Targach mieszkaniowych 9-10 kwietnia

Rafin Developer na Targach mieszkaniowych 9-10 kwietnia

Iwiny - przyjemna alternatywa dla Wrocławia

Iwiny to niewielka wieś w województwie dolnośląskim, która od północy sąsiaduje z Wrocławiem, a dokładnie z Jagodnem i Bieńkowicami. Najbardziej kojarzona jest z kopalnią miedzi, która funkcjonowała tu aż do odzyskania przez Polskę niepodległości po okresie komunizmu. Obecnie kopalnia jest zamknięta, a wieś coraz bardziej przypomina podmiejskie osiedle. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę atrakcyjne koszty mieszkania w Iwinach, w porównaniu z tymi wrocławskimi. Dzięki tanim terenom budowlanym swoje inwestycje rozpoczynają tu również deweloperzy. Od czasu do czasu można więc zakupić mieszkanie w bardzo atrakcyjnej cenie, z dobrym dojazdem do Wrocławia. Warto zwrócić również uwagę na przyjemne otoczenie pełne zieleni, a także stały rozwój infrastruktury w na tym obszarze. Jakość mieszkania w Iwinach staje się coraz wyższa, co przyciąga uwagę wielu osób z Wrocławia i okolicy. Dlatego z decyzją, czy zakupić tu nieruchomość, nie warto zwlekać. Inwestycje wyprzedają się bardzo szybko, podczas gdy na kolejne trzeba długo czekać.

 

Mieszkania w Iwinach coraz ładniejsze

Iwiny mają status wsi, jednak biorąc pod uwagę obecny ich charakter, trudno tu o tej wsi mówić. Obszar ten przypomina już raczej osiedle podmiejskie niż typową wieś, a to z powodu powstania wielu nowoczesnych nieruchomości. W 2017 roku oddano tu do użytku ok. 40 nieruchomości. W kolejnych latach również powstało wiele inwestycji. Osoby szukające ucieczki z dużego miasta, jakim jest Wrocław, z pewnością będą miały duży wybór w Iwinach. A co można napisać o samych nieruchomościach?

Mieszkania w Iwinach powstają według nowoczesnych projektów, które wyglądem i jakością wcale nie odbiegają od tego, co można znaleźć we Wrocławiu. Przede wszystkim wyróżnikiem jest tu rozkładowość mieszkań, a także kameralność inwestycji. Zważywszy na to, że we Wrocławiu buduje się często ogromne osiedla, na których jest mało zieleni, w Iwinach przyjął się nieco inny model budownictwa. Przede wszystkim stawia się tu na jakość, a także potrzeby mieszkańców. W tym właśnie niewielkie osiedla pełne zieleni. Mieszkania w Iwinach mają bardziej charakter rodzinny niż typowo wielkomiejski. Można zauważyć, że istotne są relacje między ludźmi oraz ich poczucie bezpieczeństwa. Stąd na wielu osiedlach montuje się ogrodzenia i monitoring. Bardzo ważna jest wspomniana wygoda mieszkańców. Tu wielu deweloperów proponuje standardowe już rozwiązania, jak np. parkingi podziemne czy place zabaw. Dostosowanie osiedla do potrzeb rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych stoi tu na wysokim poziomie.

 

Cena mieszkania w Iwinach

Mimo iż jest to wieś, nie należy spodziewać się praktycznie zerowych kosztów nabycia nieruchomości. Ze względu na dużą ilość zalet mieszkania w Iwinach mają średnią cenę ok. 6 000 zł/mkw. Jednak łatwo można znaleźć wiele znacznie tańszych lokali, np. za 4 000 zł/mkw. A to już bardzo konkurencyjna cena w porównaniu z Wrocławiem, gdzie koszty nieruchomości, np. w Jagodnie, oscylują wokół kwot typu 6 500 zł/mkw. Dzięki temu osoby poszukujące własnego M mogą w tej samej cenie wybrać większy lokal w Iwinach, często wybudowany również w lepszej jakości. Zatem w porównaniu do stolicy Dolnego Śląska opisywana tu wieś jest tańsza. Ceny nieruchomości są zbliżone do tych, jakie można znaleźć w okolicznych wsiach i miejscowościach. Iwiny wyróżnia jednak bardzo dobra infrastruktura, a także stopniowy rozwój.

Cena zakupu mieszkania w Iwinach stopniowo rośnie, wraz z atrakcyjnością terenów wokół Wrocławia. Z tego względu osoby, które szukają nieruchomości pod stolicą Dolnego Śląska, nie powinny zwlekać z podjęciem swojej decyzji. Dodatkowo warto pamiętać, że na ten moment inwestycji w Iwinach nie buduje się zbyt wiele. To kolejny argument za szybkim podjęciem decyzji. Innym jest stały rozwój miejscowości.

 

W 15 minut do Wrocławia

Pociągiem z Iwin można obecnie właśnie tak szybko dojechać na dworzec główny stolicy Dolnego Śląska. Pociąg stanowi obecnie główny i najlepszy środek komunikacji publicznej w Iwinach. Można również skorzystać z kilku linii autobusowych, które jadą m.in. z przystanków obok Galerii Dominikańskiej czy sklepu Auchan. Dostępny jest nawet autobus nocny. Dzięki takim rozwiązaniom nie trzeba martwić się o dowóz dzieci do szkoły czy problem z nocnym powrotem z Wrocławia. Świetną opcją wydaje się również dojazd rowerem lub samochodem. Obecnie największymi drogami wokół Iwin są drogi: wojewódzka nr 395, krajowa nr 94, autostrada A4. Istnieje oczywiście również wiele dróg lokalnych, z których można skorzystać.

Największymi zaletami Iwin wydają się cisza i spokój oraz właśnie małomiasteczkowość. W mniejszej miejscowości nieraz szybciej można załatwić swoje sprawy w urzędach czy choćby zrobić zakupy. Pojawia się mniejszy problem z miejscami w żłobkach i przedszkolach. Duża ilość zieleni otaczającej miejscowość stanowi świetny argument do spędzania czasu na dworze. Szukając mieszkania w Iwinach, warto zwrócić uwagę również na stopniowy rozwój miejscowości - budowę obwodnicy, pojawianie się atrakcji kulturalnych czy sportowych.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij