Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Solna 6

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Solna, oferowane bezpośrednio przez

OKRE Development Sp. z o.o.

Poznań, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, ul. Solna 6

Solna 6Solna 6

12 zdjęć

Solna 6
Solna 6
Solna 6
Solna 6
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

3 kw. 2024

Powierzchnie

49 - 123/m2

Przedział pokoi

2 - 4

Kondygnacje

4 - 5

Budynki

2

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Poznań Garbary - 638 m

Przystanek Tramwajowy - 286 m

Przystanek Autobusowy - 107 m

Dojazd do centrum: pokaż

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

14 placówek medycznych, 42 placówki edukacyjne, 356 kawiarni i restauracji, 78 sklepów, 65 obiektów sportowych, 27 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • usługi concierge
 • recepcja
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • 14 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 4 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 90 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 310 do 380 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (82)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (100 miejsc)

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 20 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 49 do 123 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Solna 6 powstaje na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu, w części dawnego klasztornego ogrodu, na południe od Bazyliki Św. Józefa. Od strony śródmieścia sąsiadują z nią pracownie Uniwersytetu Artystycznego. Forma urbanistyczna i architektoniczna projektu została podporządkowana przyrodzie. Główną oś założenia wyznaczył szpaler rosnących na działce wiekowych jesionów i dębów, a charakterystyczne plisowane elewacje budynków meandrują tu pomiędzy parkową zielenią. To gra cieni w klasztornym parku zainspirowała architektów z pracowni JEMS Architekci do stworzenia koncepcji domów z charakterystycznie łamaną fasadą. Falujące mury skupiają uwagę̨ patrzącego precyzyjnie na tym fragmencie, który wyłania się̨ z kulis światłocienia. Połamane płaszczyzny, oprócz walorów estetycznych, zapewniają też dużo prywatności i optymalne doświetlenie wnętrz 90 apartamentów.

Wszystkie apartamenty przy Solnej 6 mają ponad 3 metry wysokości (od 3,10m do niemal 3,80m), a ich wnętrza doświetlone są licznymi wysokimi oknami typu porte-fenêtre, rytmicznie porządkującymi wszystkie elewacje. Projekt obfituje w zróżnicowane układy i powierzchnie, przy czym przeważają duże metraże, sięgające aż 190m2. Wszystkie apartamenty otwierają się na prywatne, wyłożone drewnianą posadzką loggie. Przeszklone ściany loggii sprawiają, że stają się one integralną częścią wnętrz.

Oba domy zostały zaprojektowane w tradycyjnej technice wykorzystującej wyłącznie naturalne materiały. Ich niemal 60-centymetrowe mury zapewnią naturalną izolację bez użycia materiałów syntetycznych takich jak wełna mineralna czy styropian. Nawiązująca do najlepszych tradycji i osiągnięć dziewiętnastowiecznego mieszczańskiego budownictwa technologia zapewni mieszkańcom komfort cieplny zarówno zimą, jak i latem. Ściany zewnętrzne budynków pokryje gruby, strukturalny tynk wapienny.

Zabudowa intencjonalnie wtapia się w projekcie Solnej 6 w otaczającą zieleń. Istniejący ogród zostanie uzupełniony roślinnymi kompozycjami, odwzorowującymi staroangielskie parkowo-leśne założenia. Ogród przenika tu również do wnętrz. Reprezentacyjne lobby obu budynków ozdobią dzieła Tomasza i Moniki Trzupków - w serii obrazów pt. „Hortus conclusus” artyści przedstawią autorską interpretację idei ogrodu w architekturze.

Autorem projektu Solna 6 jest pracownia JEMS Architekci – zespół wielokrotnie nagradzanych i utytułowanych architektów, autorów tak ikonicznych projektów, jak siedziba Agory w Warszawie, rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, słynnej 19 Dzielnicy czy zwycięskiej koncepcji Ambasady Polskiej w Berlinie.

Inwestycja Solna 6 znajduje się na Starym Mieście, ul. Solna 6 (0.8 km od centrum Poznania), jest realizowana przez OKRE Development Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 90 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 4 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Solna 6 w sprzedaży jest 20 nowych mieszkań o powierzchni od 49 do 123 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców OKRE Development Sp. z o.o. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne (100 miejsc)

W inwestycji znajdują się 82 komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Stare Miasto to część Poznania zajmująca powierzchnię 3,8 km kw. W jej obrębie znajdują się takie jednostki administracyjne jak: Chwaliszewo, Dzielnica Cesarska, Garbary, Grobla, Piaski, Piekary, Przepadek, Rybaki, Stare Miasto, Święty Marcin, Święty Wojciech. Łącznie mieszka tu ok. 30 tys. osób. Z zachodu na wschód obszar ten przecina droga nr 92. Od wschodu ograniczony jest rzeką Wartą, od zachodu ul. Obornicką, od południa ul. królowej Jadwigi a od północy Lasem Moralskim. Przy ul. Dworcowej znajduje się dworzec Poznań Główny, jeden z największych w Polsce. Stanowiący serce Poznania rynek Starego Miasta nadal pełni ważne funkcje handlowe i kulturalne. Zabytkowa zabudowa z niepowtarzalnym renesansowym ratuszem na czele, nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Zainteresowani mogą tu odwiedzić Muzeum Rogalowe, Archeologiczne i Muzeum Historii Miasta Poznania. Znajduje się tu 8 uniwersytetów, w tym Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Logistyki oraz Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania. Największe centra handlowe to Avenida, Stary Browar i Kupiec Poznański. Na Starym Mieście znajdują się też liczne szpitale i przychodnie, m.in. Wielkopolskie Centrum Onkologii, Szpital Miejski im. Z. Strusia, Szpital Prywatny Med Polonia i Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Solna 6?

W dzielnicy doskonale działa transport miejski złożony z autobusów i tramwajów. Do tego znajduje się tu dworzec Poznań Główny a z zachodu na wschód dzielnicę przedziela droga krajowa nr 92. Port lotniczy Poznań-Ławica mieści się w odległości ok. 3 km na zachód od granic dzielnicy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Solna 6 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 107 metrów od inwestycji Solna 6 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Solna.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Solna 6 znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Solna 6 znajdują się 42 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w odległości 26 m, Wyższe Seminarium Duchowne Karmelitów Bosych w odległości 102 m, Poznańskie Ogólnokształcące Szkoły Muzyczne I i II st. w odległości 104 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Solna 6 jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w odległości 287 m, WIA-DENT w odległości 632 m, Marinadent w odległości 656 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Solna 6 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 214 m znajduje się Sklep Spożywczy S. Czajkowska, w odległości 226 m znajduje się Społem, w odległości 237 m znajduje się Społem.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Solna 6 w odległości 70 m znajduje się Siłownia plenerowa, w odległości 80 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 02.08.2023
Data aktualizacji: 26.06.2024
OKRE Development Sp. z o.o. logo

OKRE Development Sp. z o.o.

Adres biura sprzedaży:

ul. Paderewskiego 7, 61-770 Poznań

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023