Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Naramowice

-640 ofertw 8 inwestycjach
 • Harmonia + Karpia 27

  Inwestycja Harmonia + Karpia 27 znajduje się na Naramowicach, ul. Karpia 27 (4,8 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Grupa Inwest. Inwestycja Harmonia + Karpia 27 jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 261 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 38 do 87 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Karpia 27 (4,8 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 5 500 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Harmonia + Karpia 27
  Pod wynajem
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 122
  • Powierzchnia: 38 - 87 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Grupa Inwest
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Karpia 22 - Etap 2

  Inwestycja Karpia 22 - Etap 2 znajduje się na Naramowicach, ul. Karpia 22 (4,6 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Red Co.. Inwestycja Karpia 22 - Etap 2 jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 136 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 32 do 76 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Karpia 22 (4,6 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Karpia 22 - Etap 2
  • Termin oddania: 3 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 105
  • Powierzchnia: 32 - 76 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Red Co.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Hawelańska II Etap

  Inwestycja Hawelańska II Etap znajduje się na Starych Winogradach, ul. Hawelańska (4 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera GGW Development. Inwestycja Hawelańska II Etap została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 230 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 32 do 81 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Stare Winogrady, ul. Hawelańska (4 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 7 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Hawelańska II Etap
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 97
  • Powierzchnia: 32 - 81 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  GGW Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Karpia 22

  Inwestycja Karpia 22 znajduje się na Naramowicach, ul. Karpia 22 (4,6 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Red Co.. Inwestycja Karpia 22 jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 215 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 40 do 64 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Karpia 22 (4,6 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Karpia 22
  Pod wynajem
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 41
  • Powierzchnia: 40 - 64 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Red Co.
  Apartamentów spełniające kryteria
 • Karpia 25

  Inwestycja Karpia 25 znajduje się na Naramowicach, ul. Karpia 25 (4,6 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera Pekabud-Morasko Inwestycje Sp. z o.o.. Inwestycja Karpia 25 została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 9 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 90 do 105 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Karpia 25 (4,6 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 5 600 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Karpia 25
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 90 - 105 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Pekabud-Morasko Inwestycje Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nove Olendry

  Inwestycja Nove Olendry znajduje się na Naramowicach, ul. Czarnucha (5,3 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Novaform Polska Sp. z.o.o.. Inwestycja Nove Olendry jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 103 lokale mieszkalne o powierzchniach od 31 do 84 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Czarnucha (5,3 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Nove Olendry
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 103
  • Powierzchnia: 31 - 84 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Novaform Polska Sp. z.o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Murapol Nowy Poznań

  Inwestycja Murapol Nowy Poznań znajduje się na Naramowicach, ul. Karpia 21 (4,7 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Murapol S.A.. Inwestycja Murapol Nowy Poznań jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 189 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 44 do 61 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Karpia 21 (4,7 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Murapol Nowy Poznań
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 21
  • Powierzchnia: 44 - 61 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Murapol S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nowa Hawelańska

  Inwestycja Nowa Hawelańska znajduje się na Starych Winogradach, ul. Hawelańska 9 (3,8 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Terra Haus. Inwestycja Nowa Hawelańska jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 149 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 124 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Stare Miasto, Stare Winogrady, ul. Hawelańska 9 (3,8 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 7 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Nowa Hawelańska
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 149
  • Powierzchnia: 29 - 124 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Terra Haus
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Naramowic

Więcej wiadomości
Nowe inwestycje mieszkaniowe Echo w Poznaniu: Osiedle Perspektywa i III etap Osiedla Jaśminowego

Nowe inwestycje mieszkaniowe Echo w Poznaniu: Osiedle Perspektywa i III etap Osiedla Jaśminowego

Naramowice - przyjemne do zamieszkania

Naramowice to dość duża dzielnica znajdująca się w północnej części Poznania. Sąsiaduje z Piątkowem, Umultowem, Różanym Potokiem i Winogradami. W jej skład wchodzą takie obszary, jak Wilczy Młyn i Osiedle Władysława Łokietka. Naramowice znajdują się na obrzeżu miasta, co przeważa o ich “sypialnianym” charakterze. Osiedle to przekształciło się z obszarów rolniczych w handlowo-przemysłowe, a następnie typowo mieszkaniowe. Obecnie ostatnia funkcja jest najbardziej widoczna. Stopniowo następuje aktywizacja mieszkańców i pobudzenie osiedla poprzez rozmaite wydarzenia kulturalno-społeczne. Mieszkania na Naramowicach kupują zazwyczaj rodziny z dziećmi lub osoby pracujące. Dlatego też oferta tworzących się instytucji jest przeznaczona głównie dla nich. Jakość mieszkania na Naramowicach stale się zwiększa. Obecnie planowana jest budowa tramwaju - zakończenie ma nastąpić w 2022 roku. Powstaje tu coraz więcej lokali gastronomicznych, ale także mieszkań. Naramowice słyną też z ogromnych korków, których niestety na ten moment nie da się wyeliminować. To jednak nie stanowi problemu dla coraz liczniejszej grupy mieszkańców tego osiedla.

Mieszkania: Naramowice coraz większe

Obecnie powstaje duża ilość nieruchomości z rynku pierwotnego na Naramowicach. Mieszkania mają różny standard oraz ceny, a popyt na nie rośnie. Jest to jedno z najszybciej rozbudowujących się osiedli w Poznaniu. Co sprawia, że tak wiele osób wybiera mieszkania na Naramowicach? W licznych wypowiedziach obecni mieszkańcy wskazują na wiele zalet związanych z nowym budownictwem. Należą do nich zwłaszcza ciekawa architektura, np. Małych Naramowic budowanych w stylu holenderskim. Dobrą opinią cieszy się przemyślana koncepcja, bardziej jednolita zabudowa osiedla czy duża ilość zieleni w nowych inwestycjach. Do tego warto zwrócić uwagę na liczne udogodnienia, jakie oferują deweloperzy.

Mieszkania na Naramowicach położone są zazwyczaj w nisko kondygnacyjnych blokach, posiadają też dużą ilość okien, co oznacza lepszy dopływ światła dziennego. Do każdego z nich można dokupić komórkę lokatorską lub miejsce parkingowe. Do tego w każdym budynku znajduje się cichobieżna winda. Niektóre nowe inwestycje wyróżniają się także monitoringiem. Powstaje wiele osiedli zamkniętych, na których budowane są place zabaw, tworzone miejsca do rekreacji i wypoczynku, co zachęca do wybrania mieszkania na Naramowicach. Ponadto warto zwrócić uwagę na stosunkowo niską cenę nieruchomości na tym osiedlu.

Koszt zakupu mieszkania na Naramowicach

Niewątpliwie jest jednym z najniższych w Poznaniu. Średnia cena zakupu metra kwadratowego mieszkania na Naramowicach wynosi ok. 6 000 zł, ale wiele nieruchomości na rynku pierwotnym można kupić już za ok. 4 800 zł/mkw. To jeden z najważniejszych powodów, by kupić lokal właśnie tutaj. W porównaniu do Jeżyc czy Piątkowa cena wydaje się naprawdę bardzo atrakcyjna. Warto pamiętać o tym, że obecnie Naramowice znajdują się w fazie rozwoju, co wpływa na koszt nieruchomości. Mimo wszystko jednak można dostać tu własne M o wiele taniej niż w bardzo rozbudowanych częściach Poznania. Oprócz samej ceny mieszkania na Naramowicach, warto zwrócić uwagę również na koszty życia - są tu one również znacznie niższe.

Zakup nieruchomości w tej części Poznania może okazać się dobrym pomysłem zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, którym zależy na licznych udogodnieniach i przestrzeni do zabawy. Równie istotną kwestią jest bezpieczeństwo - większość nowych osiedli jest monitorowana i zamknięta oraz zarządzana przez wspólnoty mieszkaniowe, co nie pozostaje bez wpływu na koszty mieszkania na Naramowicach. Zwykle utrzymanie tradycyjnych spółdzielni mieszkaniowych kosztuje więcej niż wspólnot.

Komunikacja - problem mieszkania na Naramowicach

Jak każde osiedle, tak i Naramowice mają swoje wady. Największą z nich jest niewątpliwie brak rozbudowanej infrastruktury drogowej. W godzinach szczytu przejazd ul. Naramowicką - główną arterią osiedla - jest bardzo utrudniony przez ogromne korki. Podobna sytuacja pojawia się na ul. Łużyckiej i Umultowskiej. Niestety poza nimi, nie ma żadnych większych dróg prowadzących do centrum Poznania. Problemy te znacząco obniżają jakość mieszkania na Naramowicach w przypadku osób pracujących czy uczących się w centralnych dzielnicach miasta. Niestety dotyczy to zarówno samochodów, jak i autobusów.

Komunikacja miejska funkcjonuje tu w postaci autobusów. Na Naramowicach kursują linie o numerach: 44, 46, 47, 51, 67, 69, 911, w tym ostatnia z nich jeździ od Ronda Śródka do Biedruska - podpoznańskiej miejscowości. Również prywatni przewoźnicy przejeżdżają przez Naramowice, łącząc je z miasteczkami pod Poznaniem. Nadzieją dla mieszkańców jest budowa linii tramwajowej, która ma zakończyć się w 2022 roku. Wydaje się ona dużą szansą dla szybko rozrastającego się osiedla. Szansą na poprawę jakości mieszkania na Naramowicach poprzez odciążenie głównych arterii i zmniejszenie ilości korków.

Naramowice - mieszkania pod inwestycję

Zakup nieruchomości pod wynajem długo- lub krótkoterminowy wydaje się dobrym pomysłem. Wiele osób szuka alternatywy dla przeludnionych i głośnych dzielnic, w których czynsz jest bardzo wysoki. Na tym tle mieszkanie na Naramowicach oznacza spokój, ciszę, dużą ilość zieleni, wiele przestrzeni, a także niskie opłaty wynajmu. Przyciąga to zwłaszcza osoby młode, pracujące, ale także rodziny. Dlatego dla właścicieli nieruchomości wynajem może się okazać bardzo opłacalnym interesem. Koszt czynszu za miesiąc dla najemcy plasuje się między ok. 1 200 zł za kawalerkę a 2 000 zł za 3-pokojowe M. Dokładna cena zależy od standardu oraz lokalizacji, niemniej i tak są to koszty niższe niż na Jeżycach czy nawet Piątkowie. Na “czysto” w kieszeni właściciela zostaje od 800 do nawet 1 500 zł. Ponadto warto zwrócić uwagę na budownictwo - mieszkania na Naramowicach są stosunkowo nowe, wybudowane w większości po 2000 roku, natomiast w innych dzielnicach Poznania, zwłaszcza centralnych, dominują kamienice oraz bloki z wielkiej płyty.

Co można robić na Naramowicach?

Mimo że jest to dopiero co rozwijająca się dzielnica, stopniowo z inicjatywy mieszkańców powstaje tu wiele atrakcji. Do jednej z nich należała budowa multimedialnej filii Biblioteki im. Raczyńskich. Niedaleko znajduje się Poznański Park Naukowo-Technologiczny, a także obiekt rekreacyjno-sportowy fairPlayce, w których odbywa się wiele zajęć dla dzieci i dorosłych. Latem można przyjść na jeden z wielu seansów kina pod chmurką, a także przejechać się rowerem do rezerwatu Żurawiniec czy do Dziewiczej Góry w Owińskach. Obecnych jest wiele obiektów gastronomicznych - kawiarnia Motylarnia, restauracje i bary szybkiej obsługi. Do jednej ze słynnych społecznych akcji należało sadzenie kwiatów na Naramowicach wzdłuż drogi do Żurawińca, do innej piknik z książką. Odbywają się tu znane warsztaty taneczne Dancing fairPlayce. Historię Naramowic można częściowo zobaczyć w niedawno odrestaurowanym Domu Sarmackim. Stopniowo pojawia się coraz więcej infrastruktury handlowo-usługowej, a ponadto coraz więcej inicjatyw społecznych i pomysłów na zagospodarowania przestrzeni w taki sposób, by służyła ona mieszkańcom.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij