Najciekawsze blogi deweloperów [PRZEGLĄD]

Nowy Marketing
Nowy Marketing

Data publikacji: 17.05.2022, Data aktualizacji: 18.05.2022

Przegląd najciekawszych blogów deweloperów
Dobrej jakości treść i zdjęcia, przejrzysty design i łatwa narracja. Sprawdziliśmy, które blogi deweloperów charakteryzują się tymi cechami. Czytaj dalej!

Blogi firmowe są dobrym kanałem komunikacji z potencjalnymi klientami, a także pomagają budować wizerunek firmy. Nie dziwi więc to, że także w branży nieruchomości niektórzy deweloperzy postawili na to rozwiązanie. Które z tych blogów są prowadzone dobrze i atrakcyjne dla odbiorcy?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • dlaczego warto prowadzić bloga firmowego
 • jak powinien wyglądać taki blog
 • na jakich blogach warto się wzorować 

Content marketing pełni obecnie istotną rolę w działaniach marketingowych w praktycznie każdej branży, w tym w branży nieruchomości. Tworzone treści nie tylko mogą pomóc pozyskać większą liczbę klientów, ale także poprzez edukowanie zbudować wizerunek eksperta w danej dziedzinie i w efekcie wzbudzić zaufanie wśród konsumentów. Wpływają one także korzystnie na SEO strony. Idealnym narzędziem do publikowania własnych treści jest blog skierowany do potencjalnych klientów.

Dobry blog charakteryzuje się przede wszystkim dobrej jakości treścią, która powinna odpowiadać na pytania klientów i poruszać tematy dla nich interesujące i ważne. Content ten powinien być publikowany w miarę regularnie i nie zawierać nachalnych elementów promocyjnych i reklamowych. Blog powinien również mieć przejrzysty design i łatwą nawigację. Konkretne informacje, których szuka odbiorca powinny być łatwe dla niego do znalezienia. Materiały powinny zawierać zdjęcia i grafiki, które dodatkowo przyciągną uwagę odbiorcy.

Przyjrzeliśmy się pod tym kątem blogom prowadzonym przez deweloperów, aby sprawdzić, które z nich warto obserwować. Poniżej przedstawiamy wybrane przykłady ciekawych blogów z branży nieruchomości.

 1. Blog Archicom

Chyba największą zaletą bloga Archicomu jest wartość edukacyjna, jakiej dostarcza swoim odbiorcom. Publikacje zgłębiają poszczególne tematy związane z rynkiem nieruchomości, a także prezentują materiały poradnikowe przydatne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących mieszkania oraz domy. Treści te budują wizerunek dewelopera jako eksperta, który budzi zaufanie wśród potencjalnych klientów.

 1. Green living by Skanska

Blog ten wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjną oprawą graficzną, ciekawych designem z podziałem na sekcje, a także wartościowymi dla odbiorcy materiałami wysokiej jakości, publikowanymi cyklicznie. Przybliżają one tematykę zarówno dotyczącą nieruchomości, jak i bardziej lifestyle’ową czy w duchu eko.

 1. Blog budnex

W ramach bloga budnexu odbiorcy znajdą artykuły o przeróżnej tematyce związanej z nieruchomościami, w tym materiały edukacyjne, poradnikowe czy inspiracyjne. Wpisy co prawda są krótsze, ale poruszają ciekawe z perspektywy klienta tematy i są publikowane ze sporą częstotliwością.

 1. Blog Murapol

Bardzo dobrze ze swoim blogiem radzi sobie także Murapol. W jego ramach znajdziemy ciekawe wpisy i praktyczne porady dla właścicieli mieszkań i domów, dotyczące np. wykończenia i aranżacji wnętrz, czy też kwestii finansowych i prawnych związanych z obrotem nieruchomościami.

 1. Blog Nickel Development

Blog Nickel Development charakteryzuje się ładnym i czytelnym wyglądem strony i ciekawymi tematami, które prezentowane są w formie zarówno krótszych, jak i dłuższych wpisów. Strona jest wyjątkowo przejrzysta i przykuwa uwagę atrakcyjnymi zdjęciami i minimalistycznym layoutem.

 1. Blog Hossa

Podobnie blog dewelopera Hossa również przede wszystkim charakteryzuje się czytelnym i ładnym designem strony, a także zróżnicowanymi tematycznie dłuższymi wpisami.

 1. Magazyn YIT

YIT w ramach swojego internetowego magazynu w formie bloga postawił na różnorodne treści podzielone na kategorie. Publikowane w jego ramach posty są pełne świetnej jakości zdjęć, a tematy podawane w ciekawej formie. Zdecydowanie jeden z lepiej prowadzonych blogów.

 1. Blog Spravia

Warto zwrócić uwagę również na blog Spravia, na którym, chociaż z mniejszą częstotliwością, pojawiają się wpisy wysokiej jakości. Obok artykułów można znaleźć tam również porady dotyczące, chociażby wystroju wnętrza czy przeprowadzenia remontu. Jedynie warstwa wizualna bloga nie jest zbyt zachęcająca i mogłaby ulec poprawie.

 1. Pepper House

Co prawda nie jest to deweloper, a biuro nieruchomości zajmujące się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, ale jego blog można wskazać z pewnością jako jeden z lepiej prowadzonych. Publikowane są na nim informacje i komentarze ekspertów dotyczące rynku nieruchomości, przydatne zarówno z perspektywy klienta, jak i osób pracujących w branży.

 1. Blogi Redfin, Century 21 i Sotheby’s

Podobnie co Pepper House, Redfin, Century 21 i Sothesby’s International Realty są firmami pośredniczącymi w handlu nieruchomościami. Są to firmy zagraniczne, jednakże ich blogi są warte wymienienia ze względu na dobrej jakości interesujące treści, wysoką częstotliwość ich publikowania i za ogólną oprawę graficzną, która przyciąga odbiorcę i zachęca do zapoznania się z contentem.

Nowy Marketing
Nowy Marketing

Największy w Polsce portal opisujący zagadnienia marketingowe i sprzedażowe, który co miesiąc odwiedza ponad 200 tys. użytkowników. Należący do Antygrupy, w której skład wchodzą również portale AntyWeb.pl, MamStartup.pl, Sznyt.pl.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: