pomorskie, Gdynia, Dąbrowa

Informacja na temat Dąbrowy

Aktualnie na Dąbrowie dostępnych jest 3 oferty w 1 inwestycji

pomorskie, Gdynia, Dąbrowa

Dąbrowa jest dzielnicą średniej wielkości: zajmuje 5,32 metra kwadratowego. Mieszka tutaj około 14 600 osób, a gęstość zaludnienia wynosi około 2750 osób na kilometr kwadratowy. Dąbrowa to typowa dzielnica mieszkaniowa. Dopiero w latach 90. ubiegłego wieku zaczęło w niej powstawać więcej budynków. Dziś są to przede wszystkim kilkupiętrowe bloki, szeregowce oraz mniejsze domy jednorodzinne. Największym sklepem w tej części miasta jest hipermarket Tesco. Dużą powierzchnię zajmują tereny rekreacyjne: lasy i małe zbiorniki wodne. Mieszkańcy chętnie spacerują po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, który otacza dzielnicę. Na górze Donas, leżącej w paśmie Wzgórz Chwaszczyńskich, znajdują się taras widokowy oraz najwyższy maszt antenowy w województwie pomorskim.

Informacja o lokalizacji

W Dąbrowie mieszczą się dwa zespoły placówek edukacyjnych: Zespół Wczesnej Edukacji nr 1 (z przedszkolem samorządowym i szkołą podstawową) przy ulicy Wiczlińskiej oraz Zespół Szkół nr 14 (ze szkołą podstawową i gimnazjum) przy ulicy Nagietkowej. Najbliższe szkoły średnie i wyższe znajdują się w innych dzielnicach Gdyni.

Największą placówką medyczną w dzielnicy jest Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka, które prowadzi przychodnię i klinikę. Pomocy udzielają lekarze w poradniach ogólnych, dziecięcej i specjalistycznych (między innymi pulmunologia, neurologia, rehabilitacja, laryngologia, poradnia genetyczna, endokrynologia, ginekologia, reumatologia).

Głównym terenem rekreacyjnym są Wzgórza Chwaszczyńskie – idealne miejsce do turystyki pieszej. Każdy dorosły mieszkaniec może brać udział w rozgrywkach amatorskiej ligi siatkarskiej. Klub sportowy GAP Dąbrowa bierze udział w rozgrywkach gdyńskiej ligi piłkarskiej. Cyklicznie odbywają się wyścigi rowerowe i biegi mikołajkowe.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Dąbrowie mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Dąbrowie wahają się od 6 300 do 6 350 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Dąbrowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Dąbrowy

Nowe, przepełnione zielenią osiedle EURO STYL w Gdyni

,

Nowe, przepełnione zielenią osiedle EURO STYL w Gdyni

Eurostyl wprowadza nową inwestycję w Gdyni - Osiedle Viridis, które posiada nawiązującą do modernizmu architekturę i przepięknie zaaranżowane przestrzenie wspólne.