Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania giżycki, Giżycko - 22 oferty w 3 inwestycjach

  • Stranda Residence

   Nowe mieszkania na sprzedaż giżycki, Giżycko, ul. Pierkunowo 36 (0.2 km od Giżycka)
   Stranda Residence
   Apartament wakacyjny
   Termin oddania: 1 kw. 2021
   Liczba mieszkań: 8
   Powierzchnia: 54 - 79 m2
   Liczba pokoi: 2 - 4
   Stranda Residence
  • Apartamenty Przystań

   Nowe mieszkania na sprzedaż giżycki, Giżycko, ul. Królowej Jadwigi 25 (1.2 km od centrum Giżycka)
   Apartamenty Przystań
   Termin oddania: 2 kw. 2020
   Liczba mieszkań: 2
   Powierzchnia: 63 - 89 m2
   Liczba pokoi: 3 - 4
   Rutkowski Development Sp. J.
  • Nautica Resort

   Nowe mieszkania na sprzedaż giżycki, Giżycko, ul. Moniuszki 23 (2.5 km od centrum Giżycka)
   Ceny od: 9 400/m2
   Nautica Resort
   Apartament wakacyjny
   Termin oddania: 4 kw. 2019
   Liczba mieszkań: 12
   Powierzchnia: 52 - 88 m2
   Liczba pokoi: 2 - 4
   Ascot Polska

Giżycko to stolica polskiego żeglarstwa ze względu na położenie wśród jezior. Na terenie miasta znajduje się ich aż 13! Z tego względu nie dziwi także ilość turystów, którzy rocznie odwiedzają Giżycko. Jego historia jest długa i w większości związana z Prusami. Niestety z powodu licznych najazdów, dżumy i wojny zachowało się tu niewiele zabytków. Za to miasto nadrabia ciekawą ofertą kulturalno-sportową, rozwojem gospodarczym i piękną architekturą. Dba się tutaj szczególnie o aspekty związane z regionalizmami. Giżycko to również ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy dla wszystkich tych, których pasją stały się sporty wodne. Wielu mieszkańców związało z jeziorami swoje życie zawodowe - parają się oni żeglarstwem, rybołówstwem czy naprawą żaglówek. Miejscowość szybko się rozwija, a dzięki położeniu przyciąga także inwestorów oraz deweloperów budujących mieszkania. Giżycko jest mazurską stolicą turystyczną i to właśnie na tej części gospodarki opiera się tu życie. Można to zauważyć chociażby po sezonowości - wiele sklepów i punktów usługowych jest otwartych latem. To przyciąga także sezonowych pracowników, głównie z okolicznych wsi i miasteczek.

Mieszkania: Giżycko

Ilość nowych inwestycji w mieście nie jest duża. Wpływa na to znacznie ograniczenie wynikające z możliwości terytorialnych. Otoczone jeziorami, miasto nie ma za bardzo gdzie się rozbudowywać. W 2016 roku oddano do użytku tylko 172 mieszkania w Giżycku, z czego 34,9% zostało przeznaczonych na cele indywidualne, a 23,8% od razu na sprzedaż lub wynajem. Reszta to lokale zakładowe lub spółdzielcze. Jeśli chodzi o mieszkania w Giżycku kupione przez osoby prywatne, niemal wszystkie przeznaczono na sprzedaż i wynajem. W 2015 roku oddano tylko jedną nieruchomość, natomiast w 2014 127 lokali. Jak widać, rynek jest tu dość niestabilny, a ilość lokali bardzo różna. Doliczając do tego ograniczenia terytorialne, trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami oraz szybkim znikaniem ofert. Kupno mieszkania w Giżycku często jest również traktowane jako inwestycja ze względu na rosnącą liczbę turystów. Stopniowo ilość nowych nieruchomości będzie się zmniejszać, chyba, że do miasta włączy się okoliczne miejscowości.

Cena mieszkania: Giżycko

Koszt zakupu nieruchomości w tym turystycznym mieście jest bardzo zróżnicowany. Zazwyczaj średnia cena mieszkania w Giżycku oscyluje wokół ok. 3 700 zł/mkw, jednak wiele zależy tu od ścisłej lokalizacji oraz standardu. Starsze lokale w blokach są znacznie tańsze niż te na nowych osiedlach. Z tego względu można znaleźć mieszkania w Giżycku zarówno za 2 800 zł/mkw, jak i za 5 000 zł/mkw. Nadal nie są to jednak wysokie ceny, jak na miasto tak turystyczne. Jeśli porównać je do kosztów kupna nieruchomości np. w Sopocie, Kołobrzegu czy nawet Łebie, okażą się niewygórowane. Warto zauważyć, że nowe lokale są budowane w o wiele wyższym standardzie. Są ulokowane często na strzeżonych ogrodzonych osiedlach. Ponadto znajdują się tu części wspólne, jak place zabaw, dziedzińce czy sale. Oprócz tego do mieszkań przynależą miejsca postojowe pod- lub naziemne. Każde mieszkanie zostało zaopatrzone w przestronny balkon lub taras. Osiedla w większości są bezczynszowe - nie przynależą do państwowej spółdzielni mieszkaniowej. Zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa.

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia: Giżycko

Stolica polskiego żeglarstwa może okazać się dobrym miejscem do inwestycji w nieruchomości mieszkaniowe. Po pierwsze, ze względu na rosnącą ilość turystów, którym lokale można wynajmować w sezonie, po drugie, ponieważ z roku na rok rośnie wartość mieszkania na sprzedaż. Giżycko to także rozwojowa miejscowość pod kątem wielu branż związanych nie tylko z żeglarstwem, ale również kulturą czy przemysłem. Popyt na wynajem stale wzrasta, co przyczynia się do zyskowności całego przedsięwzięcia. Mieszkania do wynajęcia w Giżycku nie są przesadnie tanie - najczęściej można się spotkać z ceną ok. 1 000 zł/miesiąc w przypadku kawalerki o średnim standardzie i ok. 1 500 zł/miesiąc za wysoki standard. Wzrasta także popularność wynajmu krótkoterminowego, głównie turystom, sportowcom czy pracownikom sezonowym. Ceny za dobę oscylują w przedziale 50-200 zł. Mieszkanie na wynajem w Giżycku, które skupia się na turystach, jest bardziej wymagające dla właściciela, ale jednocześnie może się też bardziej opłacać. Po kilku latach można zawsze taki lokal sprzedać, również z zyskiem. Ze względu na ograniczone możliwości powstawania nowych inwestycji, mieszkania na sprzedaż w Giżycku mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Komunikacja

Główną arterią komunikacyjną jest tu droga krajowa nr 59, która łączy Giżycko z Rozogami. Stanowi też część obwodnicy miasta. To właśnie ona jest najbardziej oblegana przez turystów, którzy chcą w Giżycku spędzić urlop. Drugą istotną drogą krajową jest nr 63 - jej obydwa końce znajdują się przy granicach z Rosją oraz Białorusią. Ważniejszymi ulicami są: Warszawaska, Białostocka, Suwalska, Aleja 1 Maja, a także drogi wojewódzkie 592. W pobliżu znajdują się również drogi wojewódzkie nr 643 oraz 655. Mieszkańcy mogą skorzystać z linii kolejowej, która bezpośrednio prowadzi do takich miast, jak Ełk, Korsze, Olsztyn czy Białystok. W mieście sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska autobusowa. Można wziąć pod uwagę transport wodny, ponieważ przez Giżycko przebiega szlak żeglugowy, funkcjonuje tu także przystań jachtowa. Ze względu na dość duże natężenie ruchu w okresie letnim, dobrze jest wybrać rower w celu pokonywania mniejszych odległości. W obrębie Giżycka znajdują się także lotnisko sanitarne oraz pas startowy dla prywatnych niewielkich samolotów.

Gospodarka i rynek pracy

Głównym filarem gospodarki jest oczywiście turystyka i wszelkie związane z nią usługi. Mowa tu np. o firmach zajmujących się naprawą i budową łodzi, szkolących na pilotów morskich, uczących żeglugi, a także hotelarskich czy gastronomicznych. Najwięcej osób, prawie 30% zatrudnionych, pracuje w sektorze rolniczym, który obejmuje m. in. rybołówstwo. Kolejnym istotnym segmentem gospodarki jest przemysł i budownictwo, reprezentowane m.in. przez firmy: POLAMP czy OSM Giżycko. Na terenie miasta znajdują się także liczne galerie handlowe, dyskonty i sklepy. Stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie ok. 13,5%. Największe ożywienie w gospodarce następuje oczywiście w sezonie letnim. Sezonowość ma duży wpływ m.in. na ilość otwartych sklepów czy zatrudnionych pracowników. Sporo z nich przyjeżdża do Giżycka tylko na sezon w celu dorobienia sobie. Stąd wielu sezonowych pracowników poszukuje mieszkania do wynajęcia w Giżycku tylko na okres letni. Najwięcej osób poszukuje się do firm specjalistycznych, np. stoczni naprawiającej żaglówki, oraz lokali usługowych: hoteli, restauracji itp.

Atrakcje

Największymi atrakcjami są oczywiście te zwIązane z żeglarstwem. Znajduje się tu aż 11 portów: Almatur – Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, COS – Centralny Ośrodek Sportu, Dalba, Ekomarina Giżycko - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych, Ośrodek Żeglarski LOK, Przystań Sailor Piękna Góra, Zamek, Stanica wodna Stranda, Port Tajty - Wilkasy nad jez. Tajty, Hotel Port Helena - Port Royal. Organizowane są tu liczne imprezy sportowe i kulturalne związane z obecnością jezior: Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku; Majówka żeglarska na Mazurach 2018; Mazury Challenge. Oprócz powyższych, szeroko rozwija się tu kultura związana z teatrem, sztuką, muzyką. Dba o to Giżyckie Centrum Kultury. Z ważniejszych imprez należy wymienić Przeglądu Zespołów Dancingowych i Mazury Hip-Hop Festiwal. Działa tutaj kino Fala oraz koncerty organowe. Do zabytków wartych zwiedzenia zaliczają się: kościół ewangelicki z 1827, most obrotowy na Kanale Łuczańskim, twierdza Boyen, cerkiew prawosławna, zamek krzyżacki, wieża ciśnień, kościół parafialny św. Brunona z lat 1936-1938, krzyż św. Brunona z 1909.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij