Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w PKO BP: kalkulator, status wniosku i możliwości bez wkładu własnego

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Data publikacji: 11.06.2024, Data aktualizacji: 11.06.2024

21 minut czytania
Kredyt hipoteczny w PKO BP: kalkulator, status wniosku i możliwości bez wkładu własnego
Kredyt hipoteczny PKO Bank Polski - co warto wiedzieć? Na jakich warunkach można uzyskać kredyt hipoteczny w PKO BP? Jak złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy Własny Kąt w PKO Banku Polskim? Sprawdź!

Poszukujesz finansowania na zakup własnej nieruchomości? Być może odpowiednim miejscem będzie bank PKO BP. Kredyt hipoteczny od tej instytucji należy do najpopularniejszych na rynku. Bank ma wieloletnią tradycję i wzbudza zaufanie. Uznaniem cieszą się też oferowane przez kredyt hipoteczny PKO BP warunki. Dowiedz się więcej o ofercie tego banku!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • na co można dostać kredyt hipoteczny w PKO BP,
 • jakie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego w banku PKO BP,
 • jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego Własny kąt,
 • jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego MIX.

Na co możesz dostać kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim?

Bank PKO kredyt hipoteczny przyznaje tylko na konkretny, wskazany w umowie cel. Ich zakres jest jednak szeroki. Wśród inwestycji, na jakie można przeznaczyć kredyt hipoteczny PKO, znajdują się:

 • budowa domu lub dokończenie jego budowy,
 • nadbudowa, rozbudowa lub modernizacja domu, ale też np. mieszkania czy garażu,
 • wykończenie lub remont domu lub mieszkania,
 • zakup domu, mieszkania, działki budowlanej, działki rekreacyjnej, garażu, miejsca postojowego,
 • adaptacja budynku niemieszkalnego na mieszkalny,
 • zakup spółdzielczego prawa do mieszkania lub domu oraz odrębnego prawa własności mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej,
 • zamianę spółdzielczego lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania,
 • zamianę spółdzielczego lokatorskiego lub spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania na prawo odrębnej własności.

Kredyt konsolidacyjny PKO BP

Kredyt hipoteczny PKO BP umożliwia także refinansowanie wszystkich celów wymienionych powyżej. Oznacza to, że możesz przenieść do niego kredyt z innego banku. Ponadto możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny konsolidacyjny w PKO - jest on przeznaczony na spłatę kredytu mieszkaniowego oraz innych zobowiązań. Możesz też uzyskać do 25% kwoty kredytu na dowolny cel w postaci gotówki.

Kredyt hipoteczny MIX PKO BP

To jednak niecała oferta PKO, bo kredyt hipoteczny można też uzyskać w wersji "Mix". W tym przypadku finansowanie jest udzielane na cele mieszkaniowe i spłatę innych zobowiązań lub dowolny cel konsumpcyjny. W tej ofercie również możesz otrzymać kredyt konsolidacyjny hipoteczny. PKO zapewnia zatem szeroką ofertę, jeśli chodzi o różne możliwości uzyskania finansowania. Warto pamiętać, że na mniejsze wydatki warto rozważyć w PKO kredyt gotówkowy. Stałe oprocentowanie, chętnie wybierane obecnie przez kredytobiorców, jest dostępne także w tej ofercie.

Kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO BP 2024 r.: warunki

Kredyt hipoteczny "Własny Kąt" to podstawowy produkt banku PKO BP. Kredyt hipoteczny w ramach tej oferty można uzyskać z oprocentowaniem zmiennym lub okresowo stałym. Podstawowe warunki kredytu hipotecznego "Własny Kąt" to:

 • maksymalny okres kredytowania - 35 lat,
 • brak minimalnego okresu kredytowania,
 • brak minimalnej kwoty kredytu,
 • maksymalna kwota kredytu uzależniona od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Wiele osób zastanawia się także, czy można dobrać kredyt hipoteczny w PKO BP. Jest to możliwe, jeśli pozwala na to Twoja zdolność kredytowa. Bank naliczy jednak prowizję - 2% od dodatkowej kwoty kredytu.

Zobacz oferty i ceny nowych mieszkań na sprzedaż w Warszawie

Proponowany przez PKO BP kredyt hipoteczny jest więc dość elastyczny w zakresie parametrów. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego PKO

Z punktu widzenia kredytobiorcy bardzo ważne jest to, ile kosztuje kredyt hipoteczny. PKO BP oprocentowanie wylicza następująco:

 • oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego PKO BP - 5-letnia stała stopa bazowa + marża;
 • zmienne oprocentowanie PKO BP kredyt hipoteczny - WIBOR 6M + marża.

W czerwcu 2024 roku 5-letnia stała stopa bazowa wynosi 5,67%, a stawka WIBOR 6M 5,86%.

Jeśli zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny PKO, oprocentowanie w znacznej mierze zależy od marży. Jaka jest zatem stosowana przez PKO marża kredytu hipotecznego? Bank ustala ją indywidualnie na podstawie różnych czynników. Jeśli zaciągniesz w PKO BP kredyt hipoteczny, marża może być obniżona np. wtedy, gdy skorzystasz z dodatkowych produktów banku lub masz wysoki wkład własny. Także przy korzystaniu z rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój stosowana jest niższa marża. PKO kredyt hipoteczny należy wówczas zaciągnąć na nieruchomość spełniającą wysokie standardy energetyczne. Już po tym, gdy zaciągniesz kredyt hipoteczny, bank PKO będzie czekał na dostarczenie ważnego świadectwa charakterystyki energetycznej dla nieruchomości.

Czy stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego w PKO BP się opłaca?

Gdy zaciągasz w PKO BP kredyt hipoteczny, oprocentowanie możesz wybrać dowolnie - do wyboru jest zmienne lub stałe. Stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego PKO BP na pewno cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, ale czy się opłaca? Fakty są takie, że jeżeli zaciągniesz w czerwcu 2024 aktualnie oferowany przez PKO BP kredyt, stałe oprocentowanie będzie niższe o 0,19 p.p. od oprocentowania zmiennego (zakładając, że w obu przypadkach marża banku jest taka sama). Przy kredycie na kwotę 400 000 zł ze spłatą rozłożoną na 5 lat oznacza to miesięczną ratę niższą o ok. 50 zł. Ponadto wzięty w PKO BP kredyt ze stałym oprocentowaniem zapewnia przewidywalność wysokości rat na kolejne 5 lat. Ułatwia to planowanie budżetu i zabezpiecza przed niespodziewanymi podwyżkami stóp procentowych.

Zobacz oferty i ceny nowych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu

Z drugiej jednak strony, jeśli teraz weźmiesz w PKO kredyt hipoteczny, oprocentowanie zmienne może spaść w ciągu 5 lat. Wpływa na nie bowiem stosowany przez PKO BP WIBOR. Kredyt hipoteczny oparty o ten wskaźnik może zmieniać swoje oprocentowanie co kilka miesięcy. Czy zatem warto rozważyć tę opcję, jeśli zamierzasz wziąć w PKO BP kredyt hipoteczny? Stałe oprocentowanie będziep ewne, a zmienne ryzykowne - decyzję każdy musi podjąć samodzielnie. Na pewno jednak w ofercie PKO kredyt ze stałym oprocentowaniem cieszy się sporym zainteresowaniem.

Prowizja kredytu hipotecznego w PKO BP

Jeśli zdecydujesz się wziąć kredyt hipoteczny, bank PKO BP naliczy też prowizję za jego udzielenie. Jak wysoka jest ta prowizja? Kredyt hipoteczny PKO BP zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat dla Osób Fizycznych może być obciążony opłatą z tego tytułu w wysokości od 0% do 3,5% wartości kredytu. Ile dokładnie zapłacisz? To zależy od PKO BP. Prowizja kredytu hipotecznego jest bowiem ustalana indywidualnie. W ofercie "Własny Kąt" gwarantowana jest jednak prowizja na poziomie zaledwie 0,5%, jeśli wykupisz ubezpieczenie na życie. Kredyt hipoteczny PKO BP może być zatem dzięki temu dużo tańszy.

Chcesz wiedzieć, ile dokładnie kosztuje w PKO BP kredyt hipoteczny? Infolinia oraz strona www banku to najlepsze źródła aktualnych informacji na ten temat. Weź jednak pod uwagę, że koszty będą się różnić w zależności od parametrów kredytu.

Kalkulator kredytowy kredytu hipotecznego PKO BP

Zamierzasz zaciągnąć kredyt hipoteczny PKO BP? Kalkulator kredytowy to narzędzie, z którego warto skorzystać w pierwszej kolejności. Pozwala ono sprawdzić wysokość raty i koszty kredytu przy podanych parametrach. Dzięki temu łatwo przekonasz się, ile będzie kosztował kredyt hipoteczny PKO. Kalkulator pozwala też ocenić, czy nie przytłoczy Cię wysokość raty przy wymaganej kwocie kredytu hipotecznego. Kalkulator PKO BP jest dostępny na stronie ofertowej kredytu hipotecznego i charakteryzuje się bardzo prostą obsługą.

Jak sprawdzić, ile będzie Cię kosztował udzielony przez PKO Bank Polski kredyt hipoteczny? Kalkulator wymaga podania kwoty kredytu (kwoty, jaką chcesz otrzymać od banku) oraz okresu kredytowania. Następnie naciśnij przycisk i oblicz kredyt hipoteczny PKO. Od razu otrzymasz wyliczenie kredytu hipotecznego. Kalkulator PKO przedstawi Ci wysokość raty. Zapewnia też możliwość sprawdzenia oprocentowania, marży i prowizji dla przykładu reprezentatywnego. Warto mieć na uwadze, że otrzymasz dwa różne wyniki, odpowiadające wariantom oferowanego przez PKO kredytu hipotecznego (stałe oprocentowanie lub zmienne oprocentowanie).

Co natomiast, jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny Mix PKO BP? Kalkulator nie jest niestety dostępny dla tej opcji ze względu na zbyt wysoki poziom jej skomplikowania. Mimo że nie jest dostępny kalkulator, kredyt hipoteczny PKO Mix może jednak zostać wyliczony na Twoje życzenie przez doradcę banku.

Trzeba również mieć na uwadze, że nie należy brać za pewnik danych przedstawianych przez kalkulator PKO BP. Kredyt hipoteczny, jego rata oraz parametry są bowiem wyliczane jedynie orientacyjnie, na podstawie pewnych założeń. Nie są do niej doliczane niektóre koszty, jak np. rzeczoznawca PKO BP. Kredyt hipoteczny może być droższy także np. ze względu na dodatkowe ubezpieczenia.

Aby porównać oferty różnych banków, warto kierować się przede wszystkim całkowitym kosztem kredytu oraz wskaźnikiem RRSO. PKO BP kredyt hipoteczny oferuje w różnych wariantach oprocentowania, dlatego zawsze sprawdzaj RRSO dla konkretnych warunków (kwoty kredytu, wkładu własnego, okresu kredytowania).

Kalkulator zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym w banku PKO

Chcesz sprawdzić czy dostaniesz w banku PKO kredyt hipoteczny? Kalkulator zdolności kredytowej to narzędzie, którego potrzebujesz. Jest ono również dostępne na stronie internetowej banku, przy ofercie kredytu "Własny Kąt". Jak działa ten proponowany przez PKO BP kalkulator? Kredyt hipoteczny w wymaganej wysokości dostaniesz tylko wtedy, gdy masz odpowiednią, według PKO BP, zdolność kredytową. Kredyt hipoteczny nie powinien bowiem nadmiernie obciążać finansów kredytobiorcy. Aby obliczyć swoją zdolność kredytową, możesz wykorzystać udostępniony przez PKO kalkulator. Kredyt hipoteczny jest przydzielany przede wszystkim na podstawie przychodów i zobowiązań, dlatego właśnie takie dane należy wprowadzić w kalkulatorze. Dokładnie są to:

 • liczba kredytobiorców,
 • wysokość miesięcznego dochodu,
 • suma miesięcznych rat kredytów i pożyczek,
 • suma limitów w koncie i na kartach kredytowych,
 • liczba osób na utrzymaniu.

Kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP poprosi Cię też o podanie preferowanego okresu spłaty. Dzięki temu z łatwością poznasz swoją przybliżoną zdolność kredytową. Należy jednak pamiętać, że kalkulator PKO kredyt hipoteczny wylicza jedynie orientacyjnie, na podstawie pewnych założeń, a także zgodnie z parametrami, jaki ma oferowany w PKO kredyt hipoteczny. Kalkulator innego banku może więc wyliczyć dla Ciebie wyższą lub niższą zdolność.

Kredyt hipoteczny PKO: jak uzyskać?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny w PKO? Nie różnią się one od warunków w innych bankach. Najważniejsze są:

 • zdolność kredytowa,
 • wkład własny,
 • dobra historia kredytowa (brak zaległości w BIK).

Chcesz uzyskać w PKO BP kredyt hipoteczny? Warunki z powyższej listy muszą być bezwzględnie spełnione, ale mogą obowiązywać także inne wymagania (np. dotyczące ubezpieczenia). Wiele osób zastanawia się także do jakiego wieku kredyt hipoteczny PKO BP jest dostępny. W odróżnieniu od wielu innych banków PKO BP ma jasną politykę - spłata ostatniej raty powinna przypadać przed 75 urodzinami kredytobiorcy. Dowiedz się więcej o warunkach uzyskania kredytu w PKO BP poniżej.

Kredyt hipotecznyw w PKO BP a zdolność kredytowa

Jeśli chcesz uzyskać w PKO kredyt hipoteczny, zdolność kredytowa będzie najważniejszym kryterium branym pod uwagę przez bank przy ocenie Twojego wniosku. W uproszczeniu mówi ona o tym, czy dasz radę spłacić swój kredyt hipoteczny. Zdolność PKO wyliczysz orientacyjnie za pomocą kalkulatora na stronie. Warto to zrobić zanim jeszcze złożysz wniosek o kredyt hipoteczny PKO BP.

Jeśli masz według PKO BP zdolność kredytową, kredyt hipoteczny dostaniesz bez większego problemu. Przy jej wyliczaniu bank bierze pod uwagę przede wszystkim Twoje zarobki, zobowiązania i wydatki, ale też m.in. stabilność zatrudnienia. 

Kredyt hipoteczny w PKO a wkład własny

Wkład własny to kolejny warunek niezbędny do uzyskania kredytu. Jest on potrzebny bez względu na kwotę i okres spłaty kredytu, a także niezależnie od tego, czy ubiegasz się w PKO BP o kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową, czy też o taki ze zmienną stopą procentową. Wkład własny stanowi Twój udział w inwestycji - zwykle jest to gotówka, ale może to być np. również działka budowlana. Aby uzyskać kredyt hipoteczny w PKO BP, potrzebujesz wkładu własnego w wysokości co najmniej 10% wartości inwestycji. Rekomendowany jest jednak wkład własny wynoszący co najmniej 20%, a przy wyższej wartości środków możesz uzyskać korzystniejsze warunki kredytu. Więcej informacji pozwoli Ci uzyskać prowadzona przez PKO infolinia. Kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach przy wysokim wkładzie własnym możesz też negocjować już przy podpisywaniu umowy.

Służebność a kredyt hipoteczny PKO

Dla niektórych interesująca może się też okazać kwestia "służebność a kredyt hipoteczny PKO". PKO BP jest bowiem jedynym bankiem w Polsce, który uznaje służebność jako formę własności. Nieruchomość objęta służebnością osobistą (ale tylko zamieszkania) może więc stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego - pod warunkiem, że stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia nie przekracza progu 60%. Chcesz uzyskać na takich warunkach w PKO BP kredyt hipoteczny? Infolinia banku to najlepsze miejsce, aby uzyskać więcej informacji.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w PKO BP: czy jest dostępny?

Czy dostępny jest w PKO kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Tak! Można uzyskać tego rodzaju finansowanie, biorąc udział w specjalnym programie rządowym "Mieszkanie bez wkładu własnego". Bank PKO BP ma podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który udziela kredytobiorcy stosownego poręczenia. Dzięki temu możesz otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. PKO prowadzi nabór wniosków w programie już od września 2022 roku.

Kredyt hipoteczny w PKO BP a ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie mieszkania i inne polisy

Warunkiem uzyskania finansowania albo określonych warunków kredytu hipotecznego może być także zawarcie umowy ubezpieczenia. Co warto wiedzieć na ten temat?

 • Obowiązkowe jest ubezpieczenie mieszkania. Kredyt hipoteczny PKO nie zostanie Ci udzielony bez polisy od ognia i innych zdarzeń losowych. Jest jeszcze dodatkowa ważna kwestia, jeśli chodzi o wymagane przez PKO ubezpieczenie mieszkania. Kredyt hipoteczny nie będzie wypłacony dopóki nie scedujesz praw do przelewu wierzytelności na bank. Jest to konieczne, aby uzyskać w PKO BP kredyt hipoteczny. Cesja ubezpieczenia to jednak nic nadzwyczajnego - jest ona wymagana także przez inne banki.
 • Nieobowiązkowe jest w PKO BP ubezpieczenie na życie. Kredyt hipoteczny dostaniesz jednak z obniżoną prowizją (do 0,5%), jeśli zdecydujesz się podpisać taką umowę. Dlatego wiele osób decyduje się na opcjonalne w PKO ubezpieczenie na życie. Kredyt hipoteczny dostaniesz jednak również bez niego.
 • Nie jest wymagane także w PKO ubezpieczenie od utraty pracy. Kredyt hipoteczny dostaniesz bez tej polisy. Możesz je jednak kupić za pośrednictwem banku, jeśli zaciągasz w PKO BP kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie od utraty pracy zapewni Ci spokój o spłatę kredytu, jeśli np. zostaniesz zwolniony z pracy, będziesz miał wypadek lub poważnie zachorujesz. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na ubezpieczenie od utraty pracy. Kredyt hipoteczny PKO BP dostaniesz jednak także bez niego.

Uwaga: przy zaciąganiu kredytu hipotecznego bank zapewne zaproponuje Ci różne rodzaje opcjonalnego ubezpieczenia, takie jak ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie od utraty pracy. PKO BP kredyt hipoteczny przyzna Ci jednak również wtedy, gdy nie zawrzesz tych polis lub też zdecydujesz się na nie niezależnie, w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre korzyści (np. obniżenie prowizji lub marży) mogą obowiązywać tylko wtedy, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie za pośrednictwem PKO BP.

Warto również pamiętać, że przy kredycie na budowę domu lub znajdującą się jeszcze w budowie nieruchomość od dewelopera będziesz musiał wykupić także tzw. ubezpieczenie pomostowe. Jest ono wymagane do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu w PKO BP: jak dostać zwrot środków Dowiedz się więcej

Wniosek o kredyt hipoteczny w PKO BP: jak złożyć?

W PKO wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć w placówce banku, po uprzednim umówieniu się z doradcą. Przykładowy wniosek o kredyt hipoteczny PKO BP w PDF znajdziesz jednak w internecie - pozwoli Ci on zapoznać się z procedurą. Zanim udasz się do banku, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Zalecane kroki przygotowawcze to:

 • analiza własnej zdolności kredytowej i możliwości finansowych,
 • wybór nieruchomości,
 • podpisanie umowy przedwstępnej lub umowy deweloperskiej,
 • zgromadzenie potrzebnych dokumentów (więcej o tym poniżej).

Dopiero teraz możesz złożyć w PKO BP wniosek o kredyt hipoteczny. Następnie możesz monitorować status wniosku o kredyt hipoteczny PKO. Jeśli jesteś już klientem banku, wystarczy skorzystać z aplikacji lub serwisu internetowego iPKO dostępnych dla każdego klienta PKO BP. Jak sprawdzić status wniosku o kredyt hipoteczny? Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta i przejdziesz do wniosków.

Ponadto w PKO BP status wniosku o kredyt hipoteczny mogą też sprawdzić osoby niebędące klientami banku. Z wybranych funkcji iPKO można bowiem korzystać bez konta. W tym celu należy złożyć internetowy wniosek o dostęp do bankowości elektronicznej.

Kredyt hipoteczny w PKO BP

Jaki jest czas oczekiwania na kredyt hipoteczny w PKO BP?

Po złożeniu wniosku w PKO BP, ile się czeka na kredyt hipoteczny? Standardowy czas oczekiwania na decyzję kredytową wynosi 21 dni i stosuje się do niego także bank PKO BP. Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny może jednak ulec wydłużeniu, jeśli we wniosku pojawią się błędy lub zabraknie potrzebnych załączników. Dlatego warto wcześniej sprawdzić potrzebne dokumenty. Kredyt hipoteczny PKO BP dostaniesz bowiem tylko wtedy, gdy dostarczysz do banku ich komplet.

Ile czeka się na kredyt hipoteczny po podpisaniu umowy kredytowej w PKO? Wypłata środków nastąpi zwykle w kilka dni. Nie ma dokładnych ram czasowych dotyczących tego, ile czeka się na kredyt hipoteczny w PKO, ale zwykle w przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym jest on wypłacany w terminie do 7 dni. Kupujesz nieruchomość od dewelopera lub planujesz budowę i bierzesz w PKO BP kredyt hipoteczny? Ile się czeka w takim przypadku? Proces wypłaty może potrwać do 21 dni.

Kredyt hipoteczny w PKO BP: jakie dokumenty są wymagane?

Jeśli chcesz dostać w PKO BP kredyt hipoteczny, dokumenty musisz złożyć razem z wnioskiem. Ich lista jest dość długa. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny PKO BP, dokumenty wymagane w procesie wnioskowania można podzielić na trzy główne grupy:

 • dotyczące wnioskodawcy (np. dowód tożsamości),
 • dotyczące sytuacji finansowej (np. umowa o pracę, zaświadczenie o zarobkach),
 • dotyczące kredytowanej nieruchomości (np. umowa przedwstępna, wypis i wyrys z ewidencji gruntów).

Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, dokumenty w PKO BP będą jednak inne dla każdego klienta. Wszystko zależy bowiem od naszej indywidualnej sytuacji. Jakie dokumenty należy wcześniej przygotować, jeśli chcesz dostać w PKO BP kredyt hipoteczny? Stosowną listę uzyskasz u doradcy. Należy w tym celu zadzwonić na infolinię lub udać się do oddziału banku. Dokumenty potrzebne w procesie kredytowym zwykle nie są dostępne od ręki, dlatego warto zarezerwować sobie trochę czasu na ich zdobycie - nawet kilka miesięcy zanim zechcesz uzyskać w PKO BP kredyt hipoteczny. Wymagane dokumenty dostarcz wraz z wnioskiem w komplecie, a będzie on rozpatrzony w regulaminowe 21 dni. Uwaga: niektóre z nich powinny być dostarczone na formularzach udostępnionych przez bank - np. zaświadczenie o zarobkach. Kredyt hipoteczny PKO BP dostaniesz sprawnie tylko wtedy, gdy tego dopilnujesz.

Kredyt hipoteczny w PKO BP a różne formy zatrudnienia

Czy dostaniesz w PKO BP kredyt hipoteczny na działalność gospodarczą albo umowę-zlecenie? Nie jest tajemnicą, że przy udzielaniu kredytów hipotecznych banki zwracają uwagę nie tylko na wysokość zarobków, ale również na ich stabilność. Dlatego umowa o pracę na czas nieokreślony jest preferowanym źródłem dochodu. Kto jeszcze może dostać w PKO BP kredyt hipoteczny? Umowa na czas określony to inna popularna i akceptowana forma zatrudnienia. Jeśli jednak nie masz zbyt wysokiej zdolności kredytowej, często warto poczekać na umowę na czas nieokreślony. Najpewniej będziesz też musiał przedstawić w PKO BP zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Kredyt hipoteczny otrzymasz bez zaświadczenia o zarobkach tylko wtedy, gdy na Twoje konto w PKO BP regularnie wpływa wynagrodzenie.

Zaświadczenie o zatrudnieniu w PKO BP: kredyt hipoteczny a umowa-zlecenie i umowa o dzieło

Jaka jest jeszcze dopuszczana przez PKO BP umowa? Kredyt hipoteczny dostaniesz także na tzw. umowach cywilnoprawnych. Wówcas musisz jednak udowodnić ciągłość dochodów, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Z ilu miesięcy zarobki PKO BP uznaje za wystarczające? Zwykle jest to 12 miesięcy. W tym przypadku będziesz potrzebować najpewniej kilku dokumentów, aby uzyskać w PKO BP kredyt hipoteczny. Zaświadczenie o zarobkach to jeden nich, a drugim powinna być promesa od zleceniodawcy dotycząca dalszej współpracy z Tobą. Dotyczy to następujących umów, jeśli chcesz otrzymać od PKO BP kredyt hipoteczny: umowa zlecenie oraz umowa o dzieło.

Kredyt hipoteczny w banku PKO a działalność gospodarcza

Co natomiast z przedsiębiorcami? Czy oni mogą uzyskać w PKO BP kredyt mieszkaniowy hipoteczny w pakiecie "Własny Kąt"? Jak najbardziej, ale będzie to wymagało przedstawienia wielu dokumentów. W tym przypadku mogą być wymagane zarówno PIT za ostatni rok podatkowy, jak i zaświadczenie o dochodach. PKO BP kredyt hipoteczny przyzna Ci tylko wtedy, gdy prowadzisz działalność wystarczająco długo.

Ile trzeba pracować, żeby dostać kredyt hipoteczny PKO? Wymagane zwykle są rok lub dwa lata nieprzerwanej działalności. Znaczenia nie ma jednak forma prowadzenia firmy ani forma opodatkowania, jeśli chodzi o udzielany przez PKO BP kredyt hipoteczny. Ryczałt wybierany przez coraz więcej przedsiębiorców również jest akceptowany.

Uwaga: jeśli chcesz jako przedsiębiorca uzyskać w PKO BP kredyt hipoteczny, zaświadczenie o zarobkach zazwyczaj nie przełoży się w całości na Twoją zdolność kredytową. W tym przypadku bank może wziąć pod uwagę tylko część Twoich dochodów. Dlatego nawet jeśli masz zaświadczenie o zarobkach, w PKO BP kredyt hipoteczny może być dla Ciebie niedostępny ze względu na niską zdolność kredytową.

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca w PKO BP: czy to możliwe?

Czy można dostać w PKO BP kredyt hipoteczny dla obcokrajowca? Okazuje się, że jest to możliwe. Obcokrajowiec musi jednak legalnie przebywać w Polsce. Będzie też musiał dostarczyć wiele dokumentów, w tym wymagane przez PKO BP zaświadczenie o zarobkach. Kredyt hipoteczny obcokrajowiec może dostać na takich samych zasadach jak Polak. W większości obowiązują takie same wymogi jak w przypadku Polaków ubiegających się o kredyt hipoteczny PKO. Opinie na temat oferty hipotecznej w PKO potwierdzają ponadto, że jest to przyjazne miejsce dla obcokrajowców.

Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą w PKO BP: czy jest dostępny?

Czy również dostaniesz w PKO BP kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą? Niestety nie - bank PKO nie oferuje bowiem kredytów walutowych. W PKO BP kredyt hipoteczny w euro, funtach czy dolarach jest niedostępny. Tymczasem przepisy nakazują udzielać kredytów tylko w tej samej walucie, w której zarabia kredytobiorca. Kredyt hipoteczny w euro w PKO BP był dostępny przed laty, ale w 2024 r. nie jest już możliwe zaciągnięcie go w PKO BP. Kredyt hipoteczny w euro możesz jedna znaleźć poza PKO BP. Kredyt hipoteczny w euro, a także w innych obcych walutach, dostaniesz w kilku innych polskich bankach.

Jeśli chcesz uzyskać innego rodzaju finansowanie, pomoże Ci natomiast prowadzona przez PKO BP infolinia. Kredyt hipoteczny walutowy jest niedostępny, ale istnieje możliwość uzyskania np. kredytu gotówkowego.

Specalna oferta PKO BP: kredyt hipoteczny dla pracowników instytucji finansowych

Okazuje się za to, że w PKO BP kredyt hipoteczny dla pracowników instytucji finansowych można uzyskać nieco łatwiej. Obowiązuje specjalna oferta branżowa na kredyt hipoteczny PKO BP. Opinie na jej temat ani warunki takich kredytów nie są jednak powszechnie znane. Pracujesz w instytucji finansowej i chcesz wziąć w PKO BP kredyt hipoteczny? Kontakt z doradcą, najlepiej osobiście w placówce banku, to najlepszy sposób, aby uzyskać informacje na ten temat.

Jak nadpłacić kredyt hipoteczny w PKO BP?

Obecnie wiele mówi się o korzyściach z nadpłacania kredytów. Czy jest to możliwe, jeśli masz kredyt hipoteczny PKO BP? Nadpłata jest dopuszczalna w każdej chwili i dowolną kwotą - gwarantuje to kredytobiorcom obowiązujące prawo.

Jak nadpłacać kredyt hipoteczny PKO BP? Jest do tego potrzebna specjalna dyspozycja, ale można ją wydać online. Jeśli zatem ważne jest dla Ciebie to, jak nadpłacać kredyt hipoteczny, PKO nie będzie Ci tego utrudniać. Dodatkowe środki zostaną automatycznie przeznaczone na spłatę kapitału. Kredyt zostanie też przeliczony, a kolejna rata obniżona.

Jak nadpłacić kredyt hipoteczny w PKO BP krok po kroku? Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej, odnajdziesz swój kredyt, a następnie wniosek o nadpłatę. Następnie wystarczy go wypełnić i zatwierdzić.

Kiedy najlepiej nadpłacać kredyt hipoteczny PKO BP?

Chcesz wiedzieć nie tylko jak nadpłacić kredyt hipoteczny PKO, ale również jak robić to dobrze? Tak naprawdę nadpłata jest korzystna w większości przypadków, a szczególnie na początku okresu kredytowania. Będzie bardziej opłacalna, jeśli wybierzesz kredyt PKO hipoteczny z równą ratą. Tak naprawdę ważniejsze jest to, jak dodatkowe środki wpływają na posiadany w PKO BP kredyt hipoteczny. Nadpłata prowadzi do automatycznego obniżenia kwoty raty. Jeśli jednak masz w PKO BP kredyt hipoteczny, skrócenie okresu kredytowania zapewnia większe oszczędności. Niestety jest to nieco utrudnione w banku PKO. Jak nadpłacić kredyt hipoteczny, aby skrócić okres spłaty? Potrzebny będzie osobny wniosek i podpisanie aneksu do umowy.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w PKO BP

Jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny w PKO BP? Jednym ze sposobów jest nadpłacanie kredytu, a następnie zawnioskowanie o skrócenie okresu spłaty. Możesz jednak również zamknąć kredyt od razu jedną większą spłatą. Jak spłacić kredyt hipoteczny w PKO BP w praktyce? Wystarczy, że wydasz odpowiednią dyspozycję i przelejesz do banku kwotę wystarczającą na pokrycie pozostałego salda.

Co ważne, wcześniejsza spłata kredytu niesie za sobą dodatkową korzyść - dzięki niej dostaniesz zwrot części prowizji i innych poniesionych w związku z kredytem kosztów. Więcej informacji na ten temat udziela infolinia PKO BP. Kredyt hipoteczny spłacony przed czasem w 2024 roku powinien skutkować automatycznym zwrotem prowizji w ciągu 2 tygodni. Nie otrzymałeś zwrotu, a spłaciłeś w PKO kredyt hipoteczny? Kontakt z doradcą lub infolinią pomoże Ci dowiedzieć się, jak postępować dalej.

Kredyt hipoteczny w PKO: opinie i informacje od innych klientów banku

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co inni kredytobiorcy sądzą o ofercie, jaką jest kredyt hipoteczny w PKO BP. Opinie ogólne na temat banku są zróżnicowane, choć nie brakuje tych pozytywnych. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny PKO BP, forum użytkowników często zamieszcza wpisy z doświadczeniami innych kredytobiorców. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, być może warto sprawdzić wpisy poświęcone PKO BP. Sam kredyt hipoteczny opinie ma zróżnicowane - zależą one przede wszystkim od aktualnej oferty.

Na opinię o banku wpływa poniekąd to, że w przeszłości był m.in. karany przez UOKiK za klauzule niedozwolone. Kredyt hipoteczny PKO BP aktualnie jest jednak zawierany na przejrzystych warunkach, a umowy są pozbawione abuzywnych klauzul. Powyższy problem dotyczył kredytów walutowych. To m.in. dlatego w PKO kredyt hipoteczny w euro jest już niedostępny.

Czy warto przewalutować kredyt CHF w PKO BP? Ugoda w sprawie kredytu we frankach Dowiedz się więcej

Czy w 2024 roku warto wybrać oferowany przez PKO S.A. kredyt hipoteczny? Jego oferta nie jest raczej najtańszą na rynku, ale może to być dobry wybór dla osób, które np. mają już konto w banku. Wówczas czasami można liczyć na atrakcyjniejszą ofertę i prostsze procedury wnioskowania. Niepotrzebne jest np. wymagane w innych przypadkach przez PKO BP zaświadczenie o zarobkach. Kredyt hipoteczny możesz też dostać z niższą prowizją lub marżą, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe ubezpieczenie.

Kredyt hipoteczny w PKO BP: oddziały, w których złożysz wniosek

Chcesz uzyskać w PKO Banku Polskim kredyt hipoteczny? Musisz złożyć wniosek osobiście w placówce, po wcześniejszym umówieniu się z doradcą. Jednym z atutów jest dostępność sieci, dzięki czemu bez trudu znajdziesz w pobliżu oznaczony logo PKO BP oddział. Kredyt hipoteczny w PKO BP uzyskasz zarówno w wielkim mieście, jak i w małej miejscowości, co może skłaniać do skorzystania z oferty właśnie tego banku. Aby umówić się z doradcą, poproś na stronie PKO BP o kontakt. Kredyt hipoteczny zostanie najpierw omówiony z Tobą telefonicznie, co pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kredyt hipoteczny w PKO BP: podsumowanie

Kredyt hipoteczny w PKO BP to bardzo popularny produkt. Bank zapewnia dużą elastyczność w zakresie parametrów kredytu, jego zabezpieczenia, źródeł dochodów itp. Dlatego uzyskanie tutaj stosownego finansowania nie powinno być trudne. Niektórzy twierdzą też, że warto wybrać kredyt hipoteczny PKO, bo dostępność oddziałów tego banku jest bardzo duża. Jeśli jednak zależy Ci na najtańszej ofercie, korzystne może być sprawdzenie ofert innych banków. Pod względem oprocentowania bank PKO BP rzadko jest bowiem najkorzystniejszy.

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Copywriterka z wykształceniem planistycznym i zamiłowaniem do architektury. Chętnie zajmuje się także tematyką nieruchomości i aranżacji wnętrz. Lubi pisać o trendach, analizować dane i zgłębiać nowe dziedziny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023