Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w mBank: zdolność kredytowa, symulacja i kalkulator

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Data publikacji: 12.06.2024, Data aktualizacji: 12.06.2024

15 minut czytania
Kredyt hipoteczny w mBank: zdolność kredytowa, symulacja i kalkulator
Jak uzyskać kredyt hipoteczny w mBanku? Jakie zasady udzielania i spłaty kredytów na nieruchomość stosuje ten bank? Sprawdź szczegóły!

Planujesz kupić nieruchomość ze wsparciem banku? Jedną z bardziej popularnych ofert ma mBank. Kredyt hipoteczny w tym banku cieszy się dobrymi opiniami. Jak wyglądają warunki jego uzyskania oraz spłaty? Jak będzie wyglądać wyliczona przez mBank zdolność kredytowa? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kredytu hipotecznego w mBanku.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie są warunki kredytu hipotecznego w mBank,
 • jakie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego mBank,
 • jaki jest koszt kredytu hipotecznego w mBank.

Hipoteka w mBank: kredyt na mieszkanie, dom, remont itp.

Zacznijmy od podstawowej kwestii: na jakie cele można zaciągać w mBanku kredyty hipoteczne? Możliwości jest całkiem sporo. W regulaminie udzielania kredytów i pożyczek hipotecznych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. wskazuje na możliwość wykorzystania środków na:

 • zakup domu z rynku pierwotnego lub wtórnego,
 • zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego,
 • budowę domu,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • zakup lokalu użytkowego pod wynajem lub dzierżawę,
 • zakup działki z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego i
  dokończenie jego budowy,
 • nadbudowę, rozbudowę, przebudowę lub remont domu albo mieszkania,
 • adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne,
  modernizację budynku lub lokalu mieszkalnego.

Kredyt hipoteczny mBank może być także przeznaczony na cele niewyszczególnione w regulaminie, o ile bank wyrazi na to zgodę. Bez specjalnego pozwolenia dostaniesz m.in. kredyt hipoteczny na remont. mBank finansuje także rozbudowy, przebudowy, adaptacje i modernizacje, a zatem szeroki wachlarz celów mieszkaniowych. Pamiętaj jednak, że w mBanku kredyt na remont może być też np. kredytem gotówkowym.

Zobacz oferty i ceny nowych mieszkań w Warszawie

Możesz także przenieść do mBanku kredyt hipoteczny. Refinansowanie, bo tak nazywa się ten proces, może być opłacalne, jeśli spłacasz kredyt na gorszych warunkach niż te, które proponuje mBank. Można dostać także konsolidacyjny kredyt hipoteczny w mBanku przeznaczony na spłatę kredytów na cele mieszkaniowe.

Okres kredytowania i maksymalna kwota kredytu hipotecznego mBank

Jakie parametry może mieć kredyt hipoteczny w mBank? Zgodnie z regulaminem, maksymalny okres kredytu to 35 lat. Udostępniany przez mBank kalkulator hipoteczny wskazuje natomiast, że maksymalna kwota finansowania to 2 000 000 zł. Minimalnie kredyt hipoteczny mBank może opiewać na 80 100 zł.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w mBank

W mBanku oprocentowanie kredytu hipotecznego może być zmienne lub okresowo stałe. W czerwcu 2024 r. promocyjna stawka oprocentowania zmiennego wynosi 8,30%. Jeżeli jednak wkład własny klienta wynosi mniej niż 20% oprocentowanie wynosi 8,80%.

Ile kosztuje w mBanku kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem? W czerwcu 2024 oferowane jest oprocentowanie promocyjne na poziomie 8,00% (lub 8,50% w przypadku wkładu własnego, który nie przekracza 20% wartości nieruchomości). Nie jest to jednak całość kosztów, jakie poniesiesz, zaciągając w mBanku kredyt hipoteczny. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to najbardziej miarodajny wskaźnik, jeśli chodzi o koszty kredytu. Warto sprawdzić też całkowitą kwotę do zapłaty. Jak to zrobić? Np. poprzez udostępniany przez mBank kalkulator kredytu hipotecznego!

Wysokość oprocentowania zmiennego dyktuje w mBanku WIBOR 3M. Kredyt hipoteczny może zatem podlegać zmianie oprocentowania w przypadku zmiany tego wskaźnika. Kiedy mBank zmienia WIBOR 3M? Aktualizacja oprocentowania odbywa się co 3 miesiące, chyba że stosowany przez mBank WIBOR 3M nie ulegnie zmianie. Zawsze, kiedy mBank zmienia WIBOR, a oprocentowanie kredytu maleje lub wzrasta, kredytobiorca otrzymuje stosowną informację i nowy harmonogram spłaty. Dlatego zmienne oprocentowanie niesie za sobą spore ryzyko wzrostu kosztów.

Zobacz oferty i ceny nowych mieszkań we Wrocławiu

Jeśli wolisz większą stabilność i chcesz uzyskać w mBanku kredyt hipoteczny, oprocentowanie stałe może być korzystnym wyborem. "Zamrożenie" stawki oprocentowania jest możliwe każdorazowo na 5 lat. Po tym czasie jest ona rekalkulowana i zmieniana na zmienną lub ponownie na okresowo stałą. Jest to rozwiązanie dostępne także dla tych, którzy mają już w mBanku kredyt hipoteczny. Zmiana na stałe oprocentowanie wymaga jednak złożenia stosownego wniosku (jest to możliwe także online), a następnie podpisania aneksu do umowy.

Marża i inne opłaty przy kredycie hipotecznym mBank

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kredyt z oprocentowaniem okresowo stałym, czy też z oprocentowaniem zmiennym, przy spłacie pojawią się również dodatkowe koszty, np. takie jak prowizja i marża. Kredyt hipoteczny w mBanku może mieć obniżoną marżę w ramach akcji promocyjnej - np. dla aktywnych klientów banku. Jeśli chcesz wziąć w mBank kredyt hipoteczny, marża może wynosić od zera do kilku procent, w zależności od aktualnej oferty oraz dokładnych parametrów kredytu. Inną opłatą jest prowizja jednorazowa za udzielenie kredytu, która w mBank może wynosić 0-4%.

Jaki jest koszt kredytu hipotecznego w mBanku? Opłaty obowiązujące w czerwcu 2024 r. przedstawia poniższa tabela (zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat mBank):

Rozpatrzenie wniosku kredytowego 0 zł
Prowizja 0-4% od kwoty kredytu
Podwyższenie kwoty kredytu 0-4% od kwoty podwyższenia
Wycena nieruchomości lokal mieszkalny, działka budowlana - 400 zł, dom mieszkalny i lokal użytkowy - 700 zł
Sporządzenie aneksu do umowy 100-500 zł

Ile wynosi w mBanku marża? Kredyt hipoteczny możesz wziąć w trzech wariantach, które różnią się jej wysokością. Są to:

 • wariant standardowy (bez promocji) - nie wymaga wpływów wynagrodzenia na rachunek w mBanku; jeśli weźmiesz standardowy dla mBank kredyt hipoteczny, ubezpieczenie na życie również nie będzie wymagane;
 • wariant Active - przeznaczony dla osób, które będą zasilać swoje konto w mBanku kwotą przynajmniej 2500 zł miesięcznie; wymagane jest też zawarcie umowy o ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń; warunki muszą być spełnione przez pełne 5 lat od uruchomienia kredytu;
 • mBank kredyt hipoteczny Intensive - dla osób, które założą mKonto Intensive i będą go używać jako rachunku do spłaty kredytu, zapewnią miesięczne wpływy na rachunek w wysokości przynajmniej 10 000 zł oraz zawrą umowę o ubezpieczenie na życie; mBank kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach udzieli Ci, jeśli spełnisz te wymogi przez pełne 5 lat od uruchomienia kredytu.

W wersji mBank Intensive kredyt hipoteczny jest najtańszy. Dodatkowo aktywni klienci z wkładem własnym na poziomie przynajmniej 20% mogą odjąć od marży 0,60p.p., a osoby budujące nieruchomość energooszczedną z wkładem własnym na poziomie przynajmniej 20% (w ramach oferowanego przez mBank kredytu hipotecznego eko) mogą odjąć od marży 0,80p.p. W zależności od warunków marża kredytu hipotecznego w mBanku wynosi w czerwcu 2024 r. od 1,75% do 4,95%. Kalkulator kredytowy mBank stanowi natomiast prosty sposób na sprawdzenie pełnych kosztów kredytu.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego mBank: czy i kiedy jest wymagane?

Całkowity koszt kredytu może podnosić także ubezpieczenie, np. wymagane w niektórych przypadkach przez mBank ubezpieczenie na życie. Kredyt hipoteczny udzielany na budowę domu lub np. na mieszkanie od dewelopera, które jeszcze nie zostało wybudowane, zwykle wymaga także opłacania ubezpieczenia pomostowego - jest ono potrzebne do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Warto przy tym pamiętać, że kalkulator kredytu mBank nie uwzględnia kosztu tego ubezpieczenia.

Jak otrzymać zwrot ubezpieczenia pomostowego kredytu hipotecznego w mBank Dowiedz się więcej

Istnieje również jedna, obowiązkowa niemal dla wszystkich kredytobiorców mBank, polisa. Kredyt hipoteczny prawie zawsze wymaga ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych - z wyjątkiem sytuacji, w której kredyt ma posłużyć do zakupu działki budowlanej. Ponadto należy dopilnować, aby została dokonana na rzecz mBanku cesja. Kredyt hipoteczny na promocyjnych warunkach dostaniesz natomiast, zawierając dodatkowe wymagane przez mBank ubezpieczenie. Kredyt hipoteczny w wariancie Active i Intensive wymaga zawarcia umowy ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń.

Ile kosztuje kredyt w mBank: kalkulator kredytowy hipoteczny

Jak sprawdzić, ile dokładnie będzie Cię kosztować kredyt hipoteczny w mBanku? Kalkulator dostępny na stronie banku to najlepsze narzędzie, aby się o tym przekonać. Samodzielna kalkulacja kredytu hipotecznego mBank jest bardzo prosta. Najważniejsze kryteria, które musisz podać, to:

 • kwota kredytu (ile chcesz pożyczyć od banku),
 • szacowana wartość nieruchomości,
 • okres spłaty (jak długo chcesz spłacać kredyt hipoteczny).

Kalkulator mBank zapyta Cię także, czy chcesz skorzystać z oferty promocyjnej. Jeśli tak, konieczne będzie wypełnienie dodatkowych pól dotyczących:

 • tego, czy jesteś aktywnym klientem mBanku,
 • planowanej wysokości wpływów na konto w mBanku,
 • energooszczędności Twojej nieruchomości.

Te kwestie wpływają bowiem na wysokość marży, co kalkulator hipoteczny mBank uwzględnia w swoich obliczeniach.

Co jeszcze uwzględnia kalkulator mBank? Kredyt hipoteczny możesz wziąć z oprocentowaniem zmiennym lub okresowo stałym, dlatego otrzymasz dwa różne wyniki, jeśli chodzi o stawkę oprocentowania i wysokość raty. Po wprowadzeniu wszystkich danych dowiesz się, ile orientacyjnie będzie kosztował zaciągnięty w mBank kredyt hipoteczny. Kalkulator pozwoli też przejść od razu do formularza kontaktowego, który pozwoli Ci zamówić rozmowę z doradcą.

Jak dokładny jest udostępniany przez mBank kalkulator kredytowy? Na pewno jest to bardzo wygodne narzędzie, jeśli chcesz sprawdzić, jaką ratę kredytu zapłacisz oraz jakie będzie oprocentowanie przy określonych założeniach. Oferowany przez mBank hipoteczny kalkulator kredytowy pozwoli Ci też sprawdzić, czy możesz wziąć kredyt w promocji i jak to wpłynie na jego koszty. Kalkulator znajdziesz na stronie mbank.pl, bezpośrednio przy ofercie kredytowej. Pamiętaj jednak, że uwzględnia on tylko jeden rodzaj raty: równą. Nie istnieje kalkulator mBanku dla rat malejących. Aby obliczyć ich wysokość, możesz skorzystać z zewnętrznego narzędzia lub skontaktować się bezpośrednio z doradcą mBank. Kalkulator kredyt hipoteczny obliczy dla Ciebie ponadto wyłącznia dla aktualnych warunków obowiązujących w banku.

Trzeba też pamiętać, że kalkulator kredytu hipotecznego mBank nie jest tym samym co kalkulator zdolności kredytowej. mBank udostępnia również osobne narzędzie do sprawdzania zdolności. Dzięki niemu dowiesz się, czy masz szanse na kredyt w pożądanej wysokości. Przydatnym narzędziem może być też dostępna w mBanku symulacja kredytu. Pozwala ona jednocześnie obliczyć zdolność kredytową i sprawdzić warunki kredytu, jaki Ci przysługuje. 

Oferta mBank: kredyt hipoteczny i warunki jego uzyskania

Oferowany przez mBank kalkulator kredytu pozwoli Ci sprawdzić jego koszty i warunki, ale nie dowiesz się z niego, jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Kiedy można wziąć tego typu zobowiązanie? Po pierwsze, jest ono udzielane tylko na konkretny cel z wymienionych wyżej. Ponadto musisz spełnić dwa główne warunki dotyczące zdolności kredytowej oraz wkładu własnego.

Zdolność kredytowa w mBanku

Jeśli ubiegasz się o jakiekolwiek finansowanie od banku, potrzebna jest Ci odpowiednia zdolność kredytowa. mBank wylicza ja indywidualnie dla każdego wnioskodawcy, biorąc pod uwagę przede wszystkim jego zarobki, stałe zobowiązania i wydatki. Liczą się także Twój wiek oraz okres kredytowania oraz inne pomniejsze czynniki, jak np. stabilność zatrudnienia (więcej o tym poniżej). 

Możesz samodzielnie oszacować w przybliżeniu swoją zdolność, wykorzystując udostępniany przez mBank kalkulator zdolności kredytowej. To proste narzędzie wymagające podania:

 • kwoty Twojego dochodu netto,
 • okresu kredytowania,
 • łącznej kwoty zobowiązań,
 • Twojego wieku,
 • liczby wnioskodawców.

Kalkulator zdolności kredytowej mBank wylicza na tej podstawie, na jaką kwotę kredytu możesz liczyć. Bank musi się bowiem stosować do wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego i nie może dopuścić, aby spłata zobowiązania nadmiernie obciążała Twój budżet. Wyliczona przez mBank zdolność kredytowa jest podawana w formie "widełek", ponieważ jej dokładna wartość zależy również od dodatkowych czynników - m.in. od stabilności zatrudnienia.

Kredyt hipoteczny w mBank a działalność gospodarcza

Proponowany przez mBank kalkulator zdolności nie bierze pod uwagę źródła uzyskiwania dochodów. Z punktu widzenia banku jest ono jednak bardzo ważne. Bank preferuje stabilne dochody, najlepiej z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony. Złożyć wniosek o kredyt może jednak każdy. Co więcej, akceptowane są dochody z różnych źródeł. Jeśli masz działalność gospodarczą, również możesz uzyskać od mBanku kredyt hipoteczny. B2B, kontrakt, freelancing i inne formy samozatrudnienia są akceptowane, podobnie jak prowadzenie większego przedsiębiorstwa. Wymagany będzie jednak odpowiedni staż prowadzenia działalności. Wyższe mogą być także wymogi dotyczące dochodów. Zazwyczaj konieczne będzie ponadto dostarczenie dodatkowych dokumentów.

Każdy przedsiębiorca ma szansę uzyskać od mBanku kredyt hipoteczny. Ryczałt, tak popularny wśród przedsiębiorców, również nie stanowi przeszkody, podobnie jak inne formy opodatkowania. Jeśli jednak zgłosisz w mBanku ryczałt, kredyt hipoteczny może być nieco trudniejszy do uzyskania. Wynika to z tego, że bank najpewniej weźmie pod uwagę tylko część Twoich zarobków.

Kredyt hipoteczny w mBank a umowa zlecenie i inne umowy cywilnoprawne

Jeśli chcesz uzyskać w mBank kredyt hipoteczny, umowa o pracę nie jest konieczna. Dopuszczalne są także dochody z umów cywilnoprawnych. Jeśli masz wystarczająco wysokie dochody, możesz uzyskać w mBanku kredyt hipoteczny. Umowa zlecenie lub umowa o dzieło powinny jednak obowiązywać przez dłuższy czas, co potwierdzi pewną stabilność Twojego zatrudnienia.

Pamiętaj: niezależnie od rodzaju umowy najprawdopodobniej będziesz musiał przedstawić w mBanku zaświadczenie o zarobkach. Kredyt hipoteczny bez tego dokumentu dostaną tylko ci wnioskodawcy, których wynagrodzenie wpływa na konto w mBanku. 

Wkład własny przy kredycie hipotecznym mBank

Musisz też samodzielnie "dołożyć się" do zakupu nieruchomości, jeśli chcesz otrzymać w mBanku kredyt hipoteczny. Wkład własny musi stanowić równowartość przynajmniej 10% wartości nieruchomości - bez tego nie masz nawet po co składać wniosku. Wyższa kwota pozwala natomiast obniżyć koszty udzielanego w mBank kredytu hipotecznego. Wkład własny na poziomie co najmniej 20% pozwala obniżyć oprocentowanie nominalne w skali roku i zapewnia w mBanku zniżkę na marżę.

Czy dostaniesz w mBanku kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Niestety mBank nie podpisał umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dlatego nie ma w nim możliwości skorzystania z poręczenia BGK.

Opinie o kredycie hipotecznym mBank

Kredyt mBank hipoteczny jest jednym z popularniejszych w kraju. Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku? Opinie o banku i jego ofercie są zróżnicowane, coć nie brakuje tych pozytywnych. Proces uzyskania kredytu hipotecznego jest przejrzysty i stosunkowo prosty, a warunki kredytowania przystępne, szczególnie w zakresie ofert promocyjnych.

Kredyt hipoteczny mBank: pytania i zagadnienia budzące wątpliwości

Kredyt hipoteczny jest dużym zobowiązaniem, a jego uzyskanie to dość skomplikowany proces. Nic więc dziwnego, że wzbudza on wiele wątpliwości. Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie, które interesują osoby ubiegające się w mBanku o kredyt hipoteczny. Kontakt z infolinią lub doradcą banku będzie natomiast najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie znajdziesz poniżej odpowiedzi na swoje pytanie.

Jak dokładnie uzyskać w mBank kredyt hipoteczny? Etapy tego procesu są dość proste. Obejmują one:

 • samodzielne sprawdzenie zdolności kredytowej (w czym pomoże Ci np. dostępny na stronie mBanku kalkulator);
 • wybór nieruchomości;
 • podpisanie umowy przedwstępnej lub umowy deweloperskiej;
 • złożenie w mBanku wniosku kredytowego oraz wszystkich dokumentów;
 • uzyskanie decyzji kredytowej;
 • podpisanie umowy kredytowej;
 • spełnienie dodatkowych warunków, takich jak np. polisa; mBank kredyt hipoteczny wypłaci tylko po zawarciu ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, a czasami potrzebne jest też ubezpieczenie pomostowe lub ubezpieczenie na życie;
 • uruchomienie kredytu - wypłata całości kwoty lub pierwszej transzy.

Gdy złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, mBank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i zdecyduje, czy może Ci przyznać finansowanie. Oczekiwanie na decyzję kredytową zwykle trwa do kilkunastu dni.

Dokumenty potrzebne przy kredycie hipotecznym w mBanku

Jeśli zamierzasz złożyć w mBanku wniosek o kredyt hipoteczny, warto już zawczasu zacząć gromadzenie potrzebnych dokumentów. Przyspieszy to bowiem przebieg całej procedury. Dostępna na stronie mBank symulacja kredytu hipotecznego to najwygodniejszy sposób, aby poznać listę wymaganych dokumentów. Wystarczy wypełnić krótki formularz dotyczący kredytobiorcy, jego finansów i źródła dochodów oraz samego kredytu. Symulacja kredytu hipotecznego mBank poprosi Cię też o wskazanie, na co będzie przeznaczony kredyt, ponieważ wpłynie to na listę potrzebnych dokumentów. W ostatnim kroku pozwala ona wygenerować listę potrzebnych dokumentów. Jeśli zamierzasz wziąć w mBanku kredyt hipoteczny, infolinia lub wyprawa do oddziału również pozwolą Ci sprawdzić, jakich dokumentów potrzebujesz.

Ile czeka się na decyzję o kredycie hipotecznym w mBanku?

Wiele osób zastanawia się również, ile trzeba czekać na przyznanie kredytu w mBanku. Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny zwykle nie przekracza kilkunastu dni, choć może się przedłużyć, jeśli np. wniosek lub dokumentacja dostarczone do banku będą niekompletne. Aby skrócić cały proces, sprawdź na stronie mBank wniosek o kredyt hipoteczny w PDF i upewnij się, że masz wszelkie potrzebne informacje. Zacznij też wcześniej gromadzić niezbędne dokumenty. Informacje na ten temat poda Ci np. prowadzona przez mBank infolinia. Kredyt hipoteczny uzyskasz wówczas sprawniej!

Jak wygląda spłata kredytu hipotecznego w mBanku?

Po podpisaniu umowy kredytu hipotecznego oraz dopełnieniu dodatkowych formalności następuje jego uruchomienie, czyli wypłata środków od banku. Kiedy mBank pobiera ratę kredytu? Jeżeli np. kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, raty będziesz spłacać od razu w pełnej wysokości, zgodnie z parametrami, jakie ma Twój kredyt w mBanku. Kalkulator wyliczy je orientacyjnie, natomiast przy podpisaniu umowy otrzymasz od banku dokładny harmonogram spłaty wraz z kwotami rat. Spłata może być jednak również odroczona w ramach udzielanego przez mBank kredytu hipotecznego. Karencja obowiązuje np. przy kredytach wypłacanych w transzach (np. przy budowie domu). Wówczas do momentu wypłaty pełnej kwoty kredytu spłaca się tylko raty odsetkowe. Pamiętaj też, że możesz ubiegać się w mBanku o wakacje kredytowe, które pozwalają czasowo zawiesić spłatę zobowiązania. Rząd przedłużył bowiem program wakacji kredytowych na 2024 rok.

Nadpłacanie kredytu hipotecznego w mBanku: zasady

Czy można nadpłacać w mBank kredyt hipoteczny? Wcześniejsza spłata (zarówno częściowa, jak i całkowita) są możliwe. Dzięki temu możesz obniżyć koszty zobowiązania i szybciej się go pozbyć. Jak nadpłacać kredyt hipoteczny w mBanku? Możesz to zrobić w każdej chwili. Musisz jednak wydać odpowiednią dyspozycję, czyli zgłosić, że chcesz nadpłacić w mBanku kredyt hipoteczny. Oddział, Biuro Obsługi Klienta i serwis transakcyjny banku to trzy miejsca, w których można zgłosić dyspozycję. Jakie niesie to za sobą konsekwencje w mBanku? Jak nadpłacić kredyt hipoteczny, aby było to najkorzystniejsze?

Wydając dyspozycję o nadpłacie, możesz sam zdecydować, czy chcesz:

 • zmniejszyć wysokość raty kapitałowo–odsetkowej i zachować ten sam okres kredytu,
 • czy też skrócić okres kredytowania, zachowując dotychczasową wysokość rat.

Jeśli interesuje Cię w mBanku nadpłata kredytu hipotecznego, kalkulator nadpłaty pomoże Ci sprawdzić, jak każde z tych rozwiązań wpłynie na koszty kredytu. Najkorzystniejsze z punktu widzenia kredytobiorcy jest skrócenie okresu kredytowania. Jeśli jednak dokonasz całkowitej spłaty kredytu przed czasem w pierwszych 3 latach okresu kredytowania, zapłacisz prowizję w wysokości 2% kapitału pozostałego do spłaty (dla kredytów z oprocentowaniem zmiennym). Dla kredytów z oprocentowaniem stałym wysokość ewentualnej prowizji powinna być określona w umowie. Szczegóły dostępne są w Taryfie Prowizji i Opłat Bankowych.

Teraz wiesz już, jak nadpłacić kredyt hipoteczny w mBanku, kiedy nadpłacać kredyt hipoteczny i jakie niesie to za sobą konsekwencje!

Gdzie sprawdzić oprocentowanie mBank przy kredycie hipotecznym?

Oprocentowanie kredytów cały czas się zmienia. Dotyczy to także oferty mBank. Aktualne oprocentowanie zawsze znajdziesz na stronie banku. Możesz też dowiedzieć się, jakie dokładnie odsetki od kredytu zapłacisz - umożliwia to specjalny kalkulator. Kredyt hipoteczny mBank może być objęty oprocentowaniem zmiennym lub oprocentowaniem okresowo stałym na 5 lat, a stawki dla tych wariantów mogą być różne.

Kredyt hipoteczny w mBank a zmiana pracy: co robić?

Jeśli weźmiesz w mBanku kredyt hipoteczny, zmiana pracy nie wpływa na umowę. O ile nadal będziesz płacić raty terminowo, nie ma to znaczenia. Zgłosić jednak na pewno trzeba utratę pracy podczas spłaty kredytu. Także zmiana pracy przed podpisaniem umowy kredytowej jest istotna.

Eko kredyt hipoteczny w mBanku - co to jest?

Oferowany przez mBank eko kredyt hipoteczny to kredyt na nieruchomość energooszczędną. Zapewnia on preferencyjne warunki, w tym obniżenie marży o 0,8 p.p. 

Ugody dla "frankowiczów" w mBanku

Masz kredyt frankowy i zastanawiasz się, czy warto procesować się z mBankiem? Ugoda to najczęściej wybierane rozwiązanie przez "frankowiczów" z tego banku. Proponuje on bowiem przewalutowanie kredytu tak, jakby od początku był spłacany w złotych. W związku z tym ugody mBank pozwalają większości "frankowiczów" natychmiast pozbyć sie zobowiązania, bez czasu i pieniędzy zmarnowanych w sądach. Program ugód działa od 2022 roku.

Przewalutowanie kredytu hipotecznego w mBank - jakie są warunki ugody z bankiem Dowiedz się więcej

Kredyt hipoteczny w mBanku a cesja praw z umów ubezpieczenia

Jeśli masz w mBank kredyt hipoteczny, cesja praw z umów ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych będzie konieczna. Ramowa umowa cesji obowiązuje w całym okresie kredytowania i obejmuje wszystkie ubezpieczenia tej samej nieruchomości zawarte do czasu całkowitej spłaty kredytu. Jeśli Twój kredyt został przeniesiony z mBanku do mBanku Hipotecznego, musisz zawrzeć umowę cesji. Będzie to także konieczne, jeśli masz już podpisaną umowę cesji praw z polisy, ale zmieniasz towarzystwo ubezpieczeniowe.

Problemy ze spłatą kredytu hipotecznego w mBanku: co robić?

Kredyt hipoteczny trzeba spłacać regularnie. Aby upewnić się, że nie masz zaległości, wejdź na stronę mBank logowanie. Kredyt hipoteczny znajdziesz w swoim profilu.

Jeśli masz problemy ze spłatą, może Ci pomóc Fundusz Wsparcia Kredytobiorców mBank. Możliwe jest np. wydłużenie okresu kredytowania lub czasowe zawieszenie jego spłaty. Dzięki temu powinno Ci być łatwiej spłacić wzięty w mBanku kredyt. Kalkulator dostępny na stronie banku pozwoli Ci sprawdzić, jak te czynności wpłyną na Twoją ratę i koszty kredytu. Pamiętaj, aby zawsze jak najszybciej poinformować bank o problemach finansowych - zanim powstaną zaległości.

Kredyt hipoteczny w mBank: podsumowanie

Kredyty hipoteczne dla osób fizycznych w mBank są dość popularne, a sam kredytodawca cieszy się raczej pozytywnymi opiniami. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w ofercie promocyjnej dostępnej w czerwcu 2024 r. jest w miarę atrakcyjne. Atutem banku jest też dość przejrzysty proces wnioskowania. Kredyt hipoteczny w mBanku można też dostać w zasadzie niezależnie od źródła dochodów. Swoją zdolność kredytową oraz symulację kredytu łatwo sprawdzisz na stronie banku.

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Copywriterka z wykształceniem planistycznym i zamiłowaniem do architektury. Chętnie zajmuje się także tematyką nieruchomości i aranżacji wnętrz. Lubi pisać o trendach, analizować dane i zgłębiać nowe dziedziny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023