Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa powierzchnia do 50 m²

Znaleziono 4 214 ofert w 130 inwestycjach w tym 38 ofert promocyjnych
map

Zobacz na mapie

Wiadomości na temat Warszawy:

Warszawa to stolica Polski położona w województwie mazowieckim. Jej powierzchnia wynosi ok. 517 km2, a zarejestrowanych mieszkańców jest aż ok. 1 750 000. To miasto, do którego stale napływa ludność z całej Polski, przede wszystkim ze wschodnich rejonów: Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia czy Mazowiecczyzny. Nic dziwnego, bowiem stolica ma wiele do zaoferowania na każdym polu: pracy, kultury, oświaty… Wiele osób widzi tu szansę swojego rozwoju albo polepszenia jakości życia. Stąd rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny i dość drogi. Trudno znaleźć tanie mieszkanie w Warszawie, a jeśli komuś się to uda, musi się zdecydować niemal natychmiast. W stolicy mieści się bodajże największa liczba inwestycji mieszkaniowych, które obejmują swym zasięgiem całe miasto - centrum, dzielnice dalsze, a nawet obrzeża. Dzięki ich różnorodności, każdy może wybrać coś dla siebie. Kupca ogranicza tu jedynie cena, a ta potrafi być bardzo wysoka. Na koszty inwestycji wpływają nie tylko lokalizacja i standard, ale również ogromny popyt. Gdzie zatem można znaleźć tanie mieszkania w Warszawie?

Tanie mieszkania: Warszawa

Rynek nieruchomości w stolicy jest dynamiczny, drogi, ale wciąż się rozwijający. W 2016 roku oddano do użytku aż 20 119 mieszkań w Warszawie. To ponad dwa razy więcej niż w Krakowie, w tym samym roku, nie mówiąc o innych miejscowościach. Co ciekawe, taka ilość nie zaspokoiła potrzeb rynku - zwłaszcza popyt na tanie mieszkania w Warszawie jest znacznie większy niż podaż. Nowe inwestycje to najczęściej osiedla typowo mieszkaniowe, ale w lepszym standardzie. Zamknięte, z monitoringiem, garażami czy częściami wspólnymi. Nie są to już wielkie osiedla, podobne do PRL-owskich blokowisk. Dominuje niska zabudowa, choć można spotkać nowoczesne wieżowce z betonu i szkła. Osiedla są kameralne, a na ich terenie funkcjonują prywatne place zabaw okolone dużą ilością zieleni. Jedną z najważniejszych informacji jest ta dotycząca bezczynszowości tanich mieszkań w Warszawie - nie przynależą one do spółdzielni mieszkaniowej, ale są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową lub prywatną firmę administracyjną.

Cena: tanie mieszkania w Warszawie

Stolica nie jest tanim miastem, jeśli chodzi o nieruchomości. Ich średnia cena wynosi tu ok. 7 700 zł/mkw, czyli podobnie, jak w innych większych miastach typu Kraków, Gdańsk, Wrocław. Jednak ilość inwestycji, których koszt jest zbliżony do średniej lub ją przekracza, jest znacznie większa. Z tego względu trudno znaleźć tanie mieszkania w Warszawie, a ich cena może wcale nie wydawać się niska. Nie jest to jednak niemożliwe. Na początku trzeba zwrócić uwagę na lokalizację - im dalej od centrum oraz metra, tym koszty niższe. Szukać należy zatem na Białołęce, Ursusie, Bielanach, Ursynowie, Wawrze, Targówku, Rembertowie, Wesołej, Wilanowie. Najbardziej atrakcyjne pod kątem wartości nieruchomości są zwłaszcza Wesoła, Rembertów, dalszy Wawer, Włochy, Białołęka - głównie dzielnice położone na prawym brzegu Wisły. Cena nowego taniego mieszkania w Warszawie zaczyna się tutaj nawet od 4 800 zł/mkw. Ogólnie rzecz biorąc, koszty na poziomie ok. 5 000 - 6 000 zł/mkw to jedne z najtańszych ofert w stolicy. Popyt na nie utrzymuje się na wysokim poziomie, przez co często trzeba decydować się na nie niemal natychmiast.

Tanie mieszkania do wynajęcia: Warszawa

Niski koszt zakupu nieruchomości nabytej w celu wynajmu może się wiązać z tym, że właściciel będzie musiał ją tanio wynająć. Głównym czynnikiem na to wpływającym jest właśnie lokalizacja - daleka odległość do centrum czy istotnych punktów komunikacyjnych. Jednak ze względu na ogromny popyt na rynku, właściciel taniego mieszkania na wynajem w Warszawie nie powinien mieć problemu ze znalezieniem chętnego nabywcy. Do stolicy przybywa bowiem wiele osób, którym zależy na niskiej cenie nieruchomości z różnych względów. Często taniego mieszkania na wynajem w Warszawie poszukują studenci, obcokrajowcy, osoby młode, ale również rodziny, których status finansowy nie pozwala na kupno lokalu. Zaletą wynajmu od strony właściciela jest to, że popyt nie spada, zwłaszcza na nowe inwestycje. Dzięki temu ma on zapewniony stały zysk. Warto zwrócić też uwagę na standard - im lepszy, tym łatwiej wynająć nieruchomość położoną w dalszej lokalizacji, ale oferowaną w dobrej cenie. Jeśli w dodatku blisko inwestycji znajduje się pełna infrastruktura miejska, to cena wynajmu również może być nieco wyższa.

Komunikacja

Ze względu na to, że wiele tanich mieszkań w Warszawie znajduje się w dość dużej odległości od centrum, warto przed ich zakupem zorientować się w dostępnej komunikacji. Może się okazać, że niezbędne będzie posiadanie samochodu, lub też pobliskie ulice będą zakorkowane w godzinach szczytu. Warto zakupić nieruchomość znajdującą się w pobliżu głównej drogi, np. S8 czy Trasy Siekierkowskiej, dzięki którym o wiele szybciej można dojechać do wielu miejsc w stolicy. Komunikacja samochodowa nie powinna nigdzie sprawiać problemów ze względu na rozwinięta infrastrukturę drogową. Jeśli chodzi o komunikację publiczną, dostępnych jest wiele rozwiązań. Do dzielnic znacznie oddalonych od centrum kursują pociągi miejskie i autobusy. Trzeba jednak sprawdzić odległość taniego mieszkania w Warszawie od przystanków, ponieważ niektóre z inwestycji są położone dość daleko, więc może się okazać, że do najbliższego przystanku mieszkańcy mają ok. 3 km. Aspekt komunikacyjny jest kluczowy ze względu na dojazd do pracy, szkoły, uczelni, przychodni czy nawet zwykłego sklepu.

Rynek pracy

Stopa bezrobocia w stolicy jest bardzo niska i w 2016 roku wynosiła zaledwie 2,8%. Brak większych problemów ze znalezieniem pracy przyciąga tu wiele osób z całej Polski, a nawet z zagranicy. Ze względu na bardzo zróżnicowane płace, część z nich poszukuje taniego mieszkania do wynajęcia. Warszawa pod kątem zarobków to przestrzał od najniższej krajowej, aż po kilkudziesięciotysięczne miesięczne wynagrodzenie osób na wysokim stanowisku. Z tego względu nie wszystkich stać na to, żeby płacić wysoki czynsz czy kupić własne mieszkanie w centrum. Wiele osób pragnie też uciec od zgiełku miasta i wybiera jego obrzeża. Zyskują na tym tanie mieszkania w Warszawie, które w większości położone są właśnie w dzielnicach odległych od centrum. Jeśli chodzi o branże, stolica jest liderem pod kątem wszelakiego typu usług. Rozwijają się tu marketing, reklama, IT, bankowość, gastronomia… Co roku więcej osób przyjeżdża tu do pracy niż wyjeżdża - mowa tu o ok. 160 000 ludzi z innych gmin, którzy są zatrudnieni w Warszawie. Z tego względu okoliczne miasteczka bywają nazywane sypialniami - ich mieszkańcy niemal cały dzień spędzają w stolicy.

Zabytki i atrakcje

Centrum zabytkowym jest oczywiście Śródmieście, niemniej w dzielnicach od niego oddalonych również można się spotkać z ciekawymi pozostałościami po przeszłości. Najczęściej są to wille i kościoły, które uniknęły zniszczenia w czasie II wojny światowej. Można je spotkać np. w Wawrze czy Wesołej - tu znajduje się słynny drewniany kościół św. Antoniego Padewskiego wraz z dzwonnicą wybudowany na początku XX wieku. Oprócz tego mieszkańcy mają do dyspozycji wiele obiektów sportowych: basenów, hal, boisk, kortów tenisowych czy stadnin… Miejskie Ośrodki Kultury oferują zajęcia artystyczno-językowe, np. garncarstwo, naukę malowania, gry na instrumentach czy języków obcych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W niektórych dzielnicach, w których można nabyć tanie mieszkania w Warszawie, działają również teatry niezależne, kina czy sekcje sportowe. Organizowane są imprezy plenerowe, a nawet sąsiedzkie. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą jechać do centrum, aby przyjemnie spędzić czas. Co najważniejsze - w dzielnicach tych o wiele łatwiej dostać się na różnego rodzaju zajęcia, ponieważ mniejsze zaludnienie powoduje mniejszą ilość chętnych.

Informacje o Warszawie

W Warszawie dostępnych jest 9 547 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 258 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Warszawie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 10 do 265 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (1 251 mieszkań).
 • 2-pokojowe (3 480 mieszkań).
 • 3-pokojowe (3 097 mieszkań).
 • 4-pokojowe (1 162 mieszkania).
 • 5-pokojowe (125 mieszkań).
 • 6-pokojowe (13 mieszkań).
 • 7-pokojowe (2 mieszkania).
 • 9-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Warszawie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 57 do 286 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Warszawie kosztuje 99 000 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 510 000 zł.

W ostatnim czasie w 10 nieruchomościach zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązują 22 oferty promocyjne. Dostępne są także 3 mieszkania w ofercie last minute. oraz 1 oferta w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 2 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: