Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w banku Millennium: jak długo się czeka? Status wniosku, tabela opłat i dokumenty

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Data publikacji: 29.05.2024, Data aktualizacji: 29.05.2024

8 minut czytania
Kredyt hipoteczny w banku Millennium: jak długo się czeka? Status wniosku, tabela opłat i dokumenty
Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku Millennium? Sprawdź oprocentowanie i ofertę banku! Dowiedz się, jak długo czeka się na kredyt hipoteczny.

Marzysz o własnej nieruchomości, ale nie możesz pozwolić sobie na jej kupno za gotówkę? Sprawdź aktualną ofertę kredytu hipotecznego w Millennium i zostań właścicielem wymarzonego mieszkania!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Kto jest właścicielem banku Millennium S.A?

Zastanawiasz się, kto jest właścicielem banku Millennium S.A? Głównym akcjonariuszem jest BCP Banco Comercial Portugues - ten portugalski bank ma 50,1% akcji. Pozostałe akcje należą do Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE. Reszta akcji pozostaje w obrocie.

Kredyt hipoteczny Millennium

Kredyt hipoteczny w Millennium zaciągnie klient mający odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Przewagą banku jest wyróżnienie w rankingu Złoty Bankier 2021, w którym uplasował się na zaszczytnym, pierwszym miejscu. Za pomocą kredytu hipotecznego zaciągniętego w Millenium możesz sfinansować nie tylko zakup nieruchomości, ale również jej rozbudowę, wykończenie czy remont.

Oferta banku Millennium i rodzaje kredytów hipotecznych

Na ofertę banku Millennium składają się następujące produkty:

 • kredyt hipoteczny - pozwala na sfinansowanie zakupu mieszkania, domu lub spłatę innych kredytów mieszkaniowych;
 • pożyczka hipoteczna - to rozwiązanie dla tych, którzy mają już swoją nieruchomość, a pieniądze z pożyczki mogą wykorzystać na dowolny cel. W tym przypadku pożyczka zabezpieczona jest na hipotece (70% jej wartości). 
 • kredyt konsolidacyjny - to dobra opcja na spłacenie innych zobowiązań kredytowych. Wysokość finansowania sięga nawet 80% wartości nieruchomości, a okres kredytowania może wahać się od 3 do 30 lat. 

Warunki kredytu hipotecznego w Millennium

Warunki kredytu hipotecznego w Millennium zasadniczo nie różnią się od tych obowiązujących w innych bankach. Podstawowym kryterium jest to dotyczące wieku - aby zawrzeć umowę, klient powinien mieć co najmniej 20 lat, a całkowitej spłaty kredytu musi dokonać przed 75 rokiem życia. Oprócz tego, ważne jest również to czy kredytobiorca:

 • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • złoży poprawnie wypełnione dokumenty wymagane przez bank;
 • posiada rachunek (konto bankowe), z którego obsługiwana będzie linia kredytowa;
 • dysponuje odpowiednią zdolnością kredytową.

Wybierz miasto i zobacz oferty mieszkań na sprzedaż

Dodatkowym warunkiem przy kredycie hipotecznym Millennium jest konieczność ustanowienia hipoteki na nieruchomości, która znajduje się na terytorium Polski. 

Oprocentowanie w Millennium

Oprocentowanie w Millennium działa w ten sam sposób, jak w innych bankach: dostępna jest stała stopa procentowa kredytu hipotecznego oraz stopa zmienna. Przyjrzyjmy się, jak konkretnie kształtują się stawki wyżej wymienionych opcji.

Stałe oprocentowanie przy kredycie hipotecznym w Millennium dostępne jest przez okres 5 lat. 

Przy założeniu, że wartość nieruchomości równa jest 400 tys. zł, a wartość kredytu wynosi 200 tys. zł na okres 30 lat, opłaty wyniosą:

Oprocentowanie RRSO Prowizja Rata
7,82000% 8,45% 0% 1443 zł

Źródło: dane z kalkulatora hipotecznego Millennium na dzień 21.05.2024

 • Zmienne oprocentowanie kredytu hipotecznego

Zmienne oprocentowanie kredytu hipotecznego może zostać zmienione na okresowo stałe w okresie kolejnych 5 lat. Taką opcję możesz rozważyć, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed zmianami rynkowymi wpływającymi na wysokość stawki referencyjnej WIBOR 3M w Millennium. Aby zmienić oprocentowanie, wymagane będzie podpisanie aneksu do umowy i możesz to zrobić jeśli do spłaty zostało Ci jeszcze 60 rat.

Po czasie obowiązywania kredytu ze stopą okresowo stałą zacznie obowiązywać oprocentowanie ze stopą zmienną. Oto jak prezentują się dwie ostatnie omówione opcje.

LTV - aktualne saldo udzielonego kredytu do wartości nieruchomości Oprocentowanie okresowo stałe Oprocentowanie zmienne (WR+marża)
LTV do 60% 8,32% (WR+ 3,00%)
LTV od 60,01% do 80% 8,42% (WR+ 3,10%)
LTV od 80, 01% do 90% 9,27% (WR+ 3,95%)

Źródło: dane obowiązujące od 1.05.2024 r. 

Bank Millennium: tabela opłat i prowizji

Oprócz tabeli z oprocentowaniem ważna jest dla Ciebie również tabela opłat i prowizji dostępna w Banku Millennium. Szczegółowy wykaz opłat dostępny jest w dokumencie, który znajdziesz w dokumencie: prowizja i oprocentowanie kredytu Millennium.

Marża przy kredycie hipotecznym w  Millennium

Marża przy kredycie hipotecznym w Millennium (zmienna stopa procentowa) wynosi od 3 do 3,95% (patrz tabela), ale istnieją warunki, po spełnieniu których może ona zostać obniżona o 0,5%:

 • kredytobiorca musi być posiadaczem konta osobistego w banku Millennium, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie lub dochód netto 

oraz

 • kredytobiorca jest użytkownikiem karty debetowej do konta w Millennium i wykona za jej pomocą transakcje na kwotę 500 zł miesięcznie.

Prowizja przy kredycie hipotecznym w Millennium

Prowizji przy kredycie hipotecznym w Millennium nie zapłacisz przy okazji udzielenia kredytu ani za wcześniejszą spłatę kredytu w przypadku umów, dla których wniosek złożono od 1 maja 2017 roku. Prowizja w wysokości 0% dotyczy również kredytu hipotecznego Biznes w przypadku spłaty po 5 pierwszych latach kredytowania - jednak jeśli spłacisz go wcześniej niż po 5 latach, zapłacisz prowizję w wysokości 1% od kwoty spłaty. Jeśli chcesz nadpłacać kredyt, również nie zapłacisz prowizji.

Planujesz wykończenie mieszkania? Zobacz oferty - stawki od 1200 zł/m2

Millennium: zwrot prowizji za podwyższone ryzyko

Zwrot prowizji za podwyższone ryzyko w Millennium jest jak najbardziej możliwy. Odbywa się, gdy sąd wpisze hipotekę do księgi wieczystej, a bank w procesie weryfikacji potwierdzi, że wpis spełnia warunki określone w umowie. Kredytobiorca nie musi składać dodatkowego wniosku, a prowizja w wysokości 0,0833% kwoty zadłużenia zostanie zwrócona na konto, z którego została pobrana.

Millennium: zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa w Millennium liczona jest jak w każdym innym banku. Millennium, jako jeden z nielicznych może udzielić kredytu finansującego nawet 90% wartości nieruchomości.

Kalkulator zdolności kredytowej w Millennium

Millennium oferuje swoim klientom kalkulator zdolności kredytowej. Po podaniu niezbędnych informacji takich jak:

 • wartość nieruchomości, 
 • okres spłaty w ratach, 
 • miesięczne dochody netto kredytobiorców, 
 • sumy miesięcznych zobowiązań,
 • liczby osób w gospodarstwie domowym,

potencjalny kredytobiorca otrzyma szacunkową kalkulację zdolności kredytowej. Kalkulator dostępny jest na stronie Millennium - kalkulator zdolności kredytowej Millennium

Jakich dokumentów potrzebujesz przy kredycie hipotecznym w Millennium?

Zastanawiasz się jakich dokumentów potrzebujesz przy kredycie hipotecznym w Millennium? Poniżej znajdziesz cały ich przekrój, łącznie z warunkami, jakie musisz spełnić przedstawiając swoje zarobki.

Zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w Millennium

Zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w Millennium jest dokumentem, na podstawie którego, zweryfikowana zostanie Twoja zdolność kredytowa. Odpowiedni druk znajdziesz na stronie banku -  zaświadczenie o wynagrodzeniu i zatrudnieniu Millennium Bank

Akceptowanymi przez Millennium źródłami dochodu są:

 • umowa o pracę na czas określony, 
 • umowa o pracę na czas nieokreślony, 
 • umowa o dzieło lub zlecenie,
 • działalność gospodarcza.

Musisz również przedstawić historię rachunku bieżącego za okres ostatnich 3 miesięcy. 

Dokumenty dotyczące nieruchomości

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w Millennium, potrzebujesz dokumentów dotyczących nieruchomości. Wśród nich znajduje się operat szacunkowy oraz odpis z księgi wieczystej. Jeśli Twoim zamiarem jest kupno domu lub działki, bank wymaga dodatkowo wyrysu z rejestru gruntów lub kopii mapy ewidencyjnej, w tym zaświadczenia potwierdzającego przeznaczenie nieruchomości. 

Millennium: wniosek o kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt hipoteczny w Millennium jest kolejnym obowiązkowym punktem w polityce instytucji.  Do złożenia wniosku potrzebne Ci będą dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość i weryfikujące stan finansowy Twojego gospodarstwa domowego. Wniosek możesz złożyć przez internet lub w placówce banku.

Bank Millennium: dokumenty do pobrania

Dokumenty i oświadczenia do pobrania istotne dla Banku Millennium znajdziesz w Millenecie Millenecie - specjalnej platformie online. 

Ubezpieczenie kredytu w Millennium

Ubezpieczenie kredytu w Millennium wiąże się z możliwością wykupienia przez kredytobiorcę dwóch opcji: ubezpieczenia na życie i ubezpieczenie nieruchomości. Aby uzyskać ubezpieczenia, wystarczy zadeklarować taką chęć na etapie składania wniosku o finansowanie. 

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym Millennium

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym w Millennium stanowi finansowe zabezpieczenie na wypadek śmierci, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem.

Ubezpieczenie mieszkania przy kredycie hipotecznym Millennium

Ubezpieczenie mieszkania przy kredycie hipotecznym w Millennium chroni nieruchomość od szkód powstałych w następstwie np. zdarzeń losowych, przepięcia, dewastacji itp.

Jak długo czeka się na kredyt hipoteczny?

To ile trwa przyznanie kredytu hipotecznego, zależy od stopnia skomplikowania sytuacji kredytobiorcy. Jak wynika z opinii klientów banku, czas oczekiwania trwa średnio od 4 do 6 tygodni

Bank Millennium: status wniosku

Status wniosku o kredyt hipoteczny w banku Millennium można śledzić w trybie online: w Millenecie i aplikacji mobilnej. Dzięki temu na bieżąco widzisz, co się dzieje z Twoim wnioskiem, a o zmianie statusu zostaniesz powiadomiony. 

Etapy uzyskiwania kredytu hipotecznego w Millennium

Etapy uzyskiwanie kredytu hipotecznego w Millennium ułożone są w logicznej i przejrzystej kolejności:

 • Składasz wniosek o udzielenie informacji o kredycie;
 • Czekasz na wstępną decyzję kredytową i formularz informacyjny;
 • Składasz wniosek o zawarcie umowy, dołączając wymagane dokumenty;
 • Czekasz na decyzję kredytową;
 • Podpisujesz umowę kredytową (w przypadku pozytywnej decyzji);
 • Czekasz na wypłatę środków.

Okres karencji przy kredycie hipotecznym w Millennium

Okres karencji przy kredycie hipotecznym w Millennium może wynieść do 24 miesięcy w przypadku Kredytu Hipotecznego oraz do 6 miesięcy w przypadku Pożyczki Hipotecznej.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Millennium?

Zastanawiasz się jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Millennium? Jest to niezwykle proste i wystarczy:

 • zalogować się do Millenetu,
 • znaleźć odpowiedni wniosek i go wypełnić, 
 • potwierdzić złożenie wniosku hasłem SMS lub w aplikacji mobilnej.

Wakacje kredytowe w Millennium: jak złożyć wniosek i jakie są warunki? Dowiedz się

Pamiętaj, że wakacje kredytowe przeznaczone są dla jednej umowy kredytu hipotecznego (zawartej przez 1 lipca 2022 roku) w złotówkach, a kwota zobowiązania nie przekracza 1,2 mln zł.

Wakacje kredytowe w Millennium: aplikacja

Na tę chwilę w Millennium nie ma możliwości złożenia wniosku o wakacje kredytowe przez aplikację mobilną.

Jak nadpłacić kredyt hipoteczny w Millennium?

Aby nadpłacić kredyt hipoteczny w Millenium, musisz wcześniej poinformować o tym bank i wskazać datę planowanej nadpłaty. Bank pobierze ją we wskazanym dniu. Efektem może być przeliczenie rat kredytu (ich obniżenie) lub skrócenie okresu kredytowania. 

Całkowita spłata kredytu hipotecznego

Całkowita spłata kredytu hipotecznego objęta jest prowizją wynoszącą 0% (dla umów zawartych od 1 maja 2017 roku). Całkowity koszt kredytu hipotecznego ulega wówczas obniżeniu o odsetki i inne koszty kredytu przypadające za okres, o który skrócono obowiązywanie umowy. 

Nadpłata kredytu hipotecznego i wcześniejsza spłata w Millennium Dowiedz się więcej

Co to jest cc past due payment w Millennium?

CC past due payment to nic innego jak opóźnienia w spłacie zobowiązań. Bank oferuje pomoc w ich spłacie i aby ją uzyskać, należy skontaktować się z bankiem telefonicznie lub użyć formularza Spłata zobowiązań.

Millennium: kredyt hipoteczny w euro - czy to możliwe?

Czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego w euro w Millenium jest możliwe? Zgodnie z rekomendacją S (z 2023 roku), uzyskanie finansowania walutowego obciążone jest koniecznością uzyskiwania wynagrodzenia w danej walucie. W zawiązku z tym wiele banków wycofało się z udzielania kredytów walutowych. Bank Millennium nie przedstawia oferty kredytu hipotecznego w euro.

Opinie na temat kredytu hipotecznego w Millennium

Opinie na temat kredytu hipotecznego w Millennium bywają różne. Większość klientów chwali wysoki poziom jakości obsługi. Ponadto klienci doceniają względnie szybki proces uzyskiwania decyzji kredytowej.

Infolinia hipoteczna w Millenium

Infolinia hipoteczna w Millennium działa w ramach Millennium Banku Hipotecznego S.A. Kontakt możliwy jest pod numerem telefonu 801 331 331.

Kredyt hipoteczny w Millennium: podsumowanie

Kredyt hipoteczny w banku Millennium to wszechstronna oferta dostosowana do zróżnicowanych potrzeb klientów, umożliwiająca realizację marzeń o własnym domu czy mieszkaniu. Proces aplikacyjny, choć może wydawać się skomplikowany, jest przejrzysty i zapewnia pełną kontrolę nad przebiegiem procedury kredytowej.

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023