dolnośląskie, wrocławski, Kąty Wrocławskie

Informacja na temat Kątów Wrocławskich

Aktualnie w Kątach Wrocławskich dostępnych jest 13 ofert w 1 inwestycji

dolnośląskie, wrocławski, Kąty Wrocławskie

Miasto Kąty Wrocławskie zajmuje powierzchnię ponad 6 km2 i usytuowane jest w województwie dolnośląskim, w odległości 22 km na południowy zachód od Wrocławia. Atutem lokalizacji są walory pejzażowe i rekreacyjne okolic: Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Adrenalina Park w dolinie Strzegomki, Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Wektory, a także zabytkowe kompleksy pałacowo-parkowe, np. Pałac w Krobielowicach z parkiem, stawem, polem golfowym, hotelem i restauracją. W mieście rozwijają się usługi i handel, zaś w jego zachodniej części powstają nowe zakłady produkcyjne. Zabudowę mieszkaniową dla ok. 6 tys. mieszkańców stanowią: domy wielorodzinne w części północnej, a w części południowej – jednorodzinne i szeregowe. Park Miejski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu to strefy rozrywki, wypoczynku i sportu.

Informacja o lokalizacji

Miasto Kąty Wrocławskie należy do powiatu wrocławskiego w województwie dolnośląskim i leży w odległości 22 km od Wrocławia. Miasto opływają rzeki: Bystrzyca i Strzegomka. Na powierzchni ok. 6 km2 zamieszkuje 6 tys. osób, zaś zabudowę mieszkalną stanowią domy jedno- i wielorodzinne oraz szeregowe. W mieście zlokalizowane są zakłady produkcyjne Scania oraz Torf Corporation, a także rozwijają się usługi i handel. Walorami pejzażowymi okolic są: Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy oraz zabytkowe kompleksy pałacowo-parkowe, zaś popularnymi miejscami rozrywki: Adrenalina Park i Wioska Indiańska Pocahontas.

W mieście funkcjonują takie placówki wychowawczo-oświatowe jak: przedszkole miejskie i Niepubliczne Przedszkole Sióstr Elżbietanek, 2 szkoły podstawowe oraz gimnazjum. Szkoły ponadgimnazjalne: licea, technika i szkoły zawodowe, znajdują się w poszczególnych miejscowościach powiatu wrocławskiego oraz w pobliskim Wrocławiu, gdzie zlokalizowane są także cieszące się ogólnopolską renomą uczelnie publiczne.

Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego Sp. z o.o. w Kątach Wrocławskich zapewnia mieszkańcom podstawowe usługi medyczne oraz możliwość skorzystania z 12 specjalistycznych poradni. W mieście funkcjonują również niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej: NZOZ Firma Lekarska Kama oraz NZOZ Salus, a także 3 prywatne gabinety, w których przyjmują lekarze rodzinni.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich udostępnia mieszkańcom obiekty sportowe: hale i boiska, korty tenisowe, bieżnię, 2 siłownie i salę fitness. Amatorzy sportów ekstremalnych mogą korzystać z położonego nieopodal Adrenalina Parku, w ofercie którego znajdują się min. parki linowe, tyrolki, zorbing, quady, strzelnica paintballowa, adrenolot, minirafting i trampolina eurobungee, a także kompleks boisk. W okolicy zlokalizowane są również: Bilard Klub, 3 ośrodki nauki jazdy konnej, pole golfowe, Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Wektory, zaś dla najmłodszych – Wioska Indiańska Pocahontas.

Popularnymi miejscami robienia zakupów są w Kątach Wrocławskich: hipermarket Biedronka oraz Targowisko Miejskie przy ul. Zwycięstwa. Codziennym potrzebom mieszkańców są w stanie sprostać zlokalizowane w mieście drobne sklepy spożywcze i wielobranżowe. Niewielka odległość do Wrocławia (zaledwie 22 km) oraz dogodne połączenia komunikacyjne (2 drogi wojewódzkie) zapewniają dogodne warunki, aby udać się na zakupy do wrocławskich centrów handlowych.

Regionalna Izba Pamięci w Kątach Wrocławskich udostępnia zwiedzającym ekspozycję, w której znajdują się zbiory dotyczące historii miasta i kultury regionu, zaś w Muzeum Waterloo w pobliskich Krobielowicach prezentowana jest historia słynnej bitwy z 1815 r. Animacją oraz edukacją w zakresie kultury zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, który dysponuje: pracowniami artystycznymi, salą lustrzaną do nauki tańca, biblioteką oraz salą widowiskową, gdzie odbywają się spektakle, koncerty czy seanse filmowe.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Kątach Wrocławskich mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 13 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Kątach Wrocławskich wahają się od 5 395 do 6 515 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Kątach Wrocławskich

Inwestycje polecane