warmińsko-mazurskie, giżycki

Informacja na temat powiatu giżyckiego

Aktualnie w powiecie giżyckim dostępnych jest 180 ofert w 4 inwestycjach

warmińsko-mazurskie, giżycki

Powiat giżycki powstał w 1999 roku, w ramach reformy administracyjnej. Jest częścią województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym miastem regionu jest miasto Giżycko. Na powiat giżycki składają się gmina miejska Giżycko, gmina miejsko-wiejska Ryn, gminy wiejskie: Giżycko, Kruklanki, Miłki, Wydminy oraz miasta Giżycko i Ryn. Z początku powiat giżycki tworzyło 10 jednostek gminnych, jednakże w 2002 roku w wyniku intensywnych działań społeczności Węgorzewskiej i Gołdapskiej utworzone zostały nowe powiaty, które wydzielone zostały z dotychczasowego Powiatu Giżyckiego obszaru: miasta i gminy Węgorzewo, gmin: Budry, Banie Mazurskie i Pozezdrze.

Informacja o lokalizacji

W powiecie giżyckim funkcjonują placówki edukacyjne różnego szczebla. Znajdują się tam przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie (o profilu ogólnokształcącym, profilowanym i zawodowym).

Na terenie powiatu giżyckiego funkcjonuje Szpital Giżycki. Zapewnia on doraźną opiekę zdrowotną osobom przebywającym w regionie. Ponadto, w powiecie funkcjonują liczne placówki medyczne, zarówno publiczne jak i prywatne.

Ziemia giżycka jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Na szczególną uwagę zasługują możliwości jakie oferuje region z zakresu turystyki rowerowej - ponad 600 kilometrów oznakowanych szlaków rowerowych, które wiodą przez niezwykle malownicze zakątki powiatu. Liczne jeziora przyciągają także miłośników spływów kajakowych, nurkowania, pływania czy wędkarstwa. a także żeglarzy. W powiecie znajdują się także ośrodki jazdy konnej, korty tenisowe, wyciąg narciarski oraz kryte lodowisko. Osoby, które nosza się z zamiarem poprawy swojej kondycji zdrowotnej mogą zdecydować się na wizytę w ośrodkach SPA & Wellness bądź odpocząć na łonie natury np. nad brzegiem jeziora lub uprawiać piesze wędrówki po lesie

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie giżyckim mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 180 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie giżyckim wahają się od 4 550 do 5 663 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie giżyckim

Inwestycje polecane