Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

     Szukasz nowe mieszkania Wielicki, Niepołomice

     -15 ofertw 2 inwestycjach
     • Osiedle przy ul. Wimmera

      Inwestycja Osiedle przy ul. Wimmera znajduje się w Niepołomicach, ul. Wimmera (1,9 km od Krakowa), jest realizowana przez dewelopera WLW Development. Inwestycja Osiedle przy ul. Wimmera jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 11 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 180 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 59 do 73 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem. W inwestycji Osiedle przy ul. Wimmera znajdują się 3 mieszkania, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

      Wielicki, Niepołomice, ul. Wimmera (1,9 km od Krakowa)
      Ceny od: 3 850 zł/m2
      • Termin oddania: 2 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 3
      • Powierzchnia: 59 - 73 m2
      • Liczba pokoi: 3 - 4
     • ParkEko Niepołomice

      Inwestycja ParkEko Niepołomice znajduje się w Niepołomicach, Niepołomice (2,3 km od Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Invest House S.A.. Inwestycja ParkEko Niepołomice została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2016 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 25 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 80 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem. W inwestycji ParkEko Niepołomice znajduje się 11 mieszkań, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

      Wielicki, Niepołomice, Niepołomice (2,3 km od Krakowa)
      Ceny od: 4 000 zł/m2
      • Termin oddania: oddane do użytku
      • Liczba Mieszkań: 12
      • Powierzchnia: 34 - 80 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 3

     Niepołomice to jedna z najstarszych miejscowości w Polsce. Jej początki datowane są na czasy organizowania Państwa Polskiego. Stąd liczne wzmianki w kronikach np. Jana Długosza. Miasto było siedzibą Piastów oraz innych władców kraju ze względu na bliskość Krakowa - dawnej stolicy Polski. Dzięki bogatej historii zachowało się tu wiele zabytków - wśród nich piękny Zamek Królewski oraz kościół pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników ufundowane przez Kazimierza Wielkiego. Niepołomice leżą w województwie małopolskim i zajmują powierzchnię ok. 27,4 km2. Ich północna granica przebiega wzdłuż Wisły. Od Krakowa dzieli je zaledwie ok. 20 km w linii prostej. Dzięki temu wiele osób szuka mieszkania w Niepołomicach, które są tańsze, spokojniejsze, mniej zatłoczone. Miasto jest bardzo rozwojowe pod kątem kulturalnym, sportowym i gospodarczym. Choć wiele osób tu mieszkających pracuje w Krakowie, częściej wybierają Niepołomice do spędzania wolnego czasu po pracy. Przyciąga ich duża ilość zieleni, cisza i większe możliwości aktywnej rekreacji bez tłoku.

     Mieszkania Niepołomice

     Rynek nieruchomości jest tu dość spokojny w porównaniu z Krakowem. Buduje się mniej inwestycji, ale też dba o to, by były one zgodne z polityką miasta. Chodzi tu głównie o ekologię: zadbanie o odpowiednią ilość zieleni na osiedlu i nie niszczenie zielonych terenów miasta po to, by zbudować nowe osiedla. W 2016 roku oddano 138 domów i mieszkań w Niepołomicach, z czego ok. 45% od razu zostało przeznaczonych na wynajem i sprzedaż, natomiast reszta na cele indywidualne. Wśród tej ostatniej grupy, ponad 70% lokali zostawiono na użytek własny, a resztę również przeznaczono na wynajem lub sprzedaż. Jeśli wziąć pod uwagę ilość mieszkań w Niepołomicach, które zostały oddane w ciągu ostatnich kilku lat, okazuje się, że była ona niewielka, ale stabilna. Od 2011 do 2015 roku oscylowała wokół 80-90 lokali na rok, z czego większość została oddana na cele indywidualne. Z roku na rok osiedla się w tym mieście coraz więcej osób, głównie rodzin z dziećmi, które chcą uciec od hałasu i zgiełku Krakowa. Stało się to sygnałem do deweloperów, żeby budować więcej inwestycji w tym rejonie.

     Cena mieszkania w Niepołomicach

     Wartość nieruchomości w tym niewielkim mieście jest znacznie niższa niż w Krakowie, co stało się dla wielu powodem kupna domu właśnie tutaj. Średnia cena mieszkania w Niepołomicach to ok. 4 200 zł/mkw. Często w ofertach deweloperów można znaleźć lokale w znacznie niższej cenie. Przykładowo, w inwestycji Osiedle przy ul. Wimmera mieszkania zaczynają się już od 3 825 zł/mkw. W dość niskiej cenie mieszkańcy mają często zapewnione osiedlowe place zabaw, komórki lokatorskie, duże ogródki/balkony, czy nawet miejsca garażowe. Wiele z nowych mieszkań w Niepołomicach to lokale bezczynszowe - nie podlegają państwowej spółdzielni mieszkaniowej, ale wspólnocie mieszkaniowej. Administruje nimi również prywatna firma. Dzięki temu mieszkańcy mają decydujący głos w wielu sprawach, np. zmiany wyglądu części wspólnych, remontów, konserwacji. Taki stan rzeczy oraz kameralność osiedli wpływają również na lepszą integrację właścicieli lokali, większe poczucie bezpieczeństwa i lepszą atmosferę. Mieszkania w Niepołomicach, w nowych inwestycjach, można często kupić w cenie znacznie niższej, a w wyższej lub takiej samej jakości, jak w Krakowie.

     Mieszkania do wynajęcia: Niepołomice

     W Niepołomicach rynek nieruchomości nie jest duży, a co za tym idzie - także wynajem czy sprzedaż lokali nie jest tak opłacalna, jak w Krakowie. Najczęściej poszukiwane i oferowane są mieszkania do wynajęcia. Niepołomice przyciągają rodziny, ale też pracowników, czy osoby starsze, które chcą spędzić emeryturę w spokojniejszym miejscu bliżej natury. Wbrew pozorom poszukujący nie mają dużego wyboru. Najwięcej ofert dotyczy mieszkań w Niepołomicach wybudowanych przed 2000 rokiem, o dużych powierzchniach. Można jednak znaleźć nowsze inwestycje, z tym, że są one droższe. Ceny wynajmu kształtują się na poziomie od ok. 1 200 do nawet 3 000 zł/miesiąc w zależności od standardu, lokalizacji, udogodnień. Widać więc, że wynajem mieszkania w Niepołomicach wcale nie jest taki tani, jak możnaby przypuszczać. Jednak w tej cenie oferowana jest lepsza jakość i np. większa powierzchnia niż w Krakowie. A dojazd do miasta jest bardzo dobry, czasem nawet krótszy niż samo poruszanie się w obrębie stolicy Małopolski.

     Komunikacja

     Niepołomice są dobrze skomunikowane pod względem ilości możliwości dojazdu do większych miejscowości. Główną arterią jest droga krajowa nr 75, prowadząca od Krakowa do granicy ze Słowacją. Kolejnymi ważnymi ulicami są: Stefana Batorego, Kolejowa, Wimmera, Grabska, Krakowska, Portowa oraz droga wojewódzka nr 964. Do stolicy województwa małopolskiego można dojechać już w ok. 40 minut w zależności od natężenia ruchu. Do innych większych miast dojazd jest również bezproblemowy, np. do Wieliczki - ok. 20 minut, Bochni - ok. 20 min., do Tarnowa - ok. 50 min. Na przekroczenie słowackiej granicy potrzebne są ok. 2 godziny. Mieszkańcy mają także możliwość skorzystania z autobusów PKS, prywatnych przewoźników oraz MPK Kraków. W mieście nie ma żadnej czynnej stacji kolejowej - została ona zlikwidowana kilka lat temu ze względu na nierentowność. Po samych Niepołomicach warto poruszać się rowerem, zwłaszcza w obrębie Puszczy Niepołomickiej. Wytyczone trasy pozwalają na szybką i bezproblemową jazdę.

     Rynek pracy

     W dużej mierze rynek pracy w Niepołomicach jest związany z Krakowem - pracuje tam wiele osób z tego małego miasteczka. Niemniej ono samo znacznie się rozwija, naciskając jednak na zrównoważony rozwój gminy. Na jej terenie działa ok. 60 firm średnich i dużych, które zatrudniają ok. 6 000 osób. Należą do nich m.in.: Coca-Cola, MAN Trucks, Pratt&Whitney Tubes (UTC), Staco, Silgan White-Cap, Oknoplast, FoodCare, DHL Express Logistyka, Elektrotermia, Pharma-C-Food, Fabryka Kart Trefl-Kraków. Dużo osób przyjeżdża do Niepołomic spoza gminy, zwłaszcza z okolicznych wsi. Na terenie miasteczka działa Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, w ramach której dostępne są liczne zniżki oraz ułatwienia dla inwestorów. Ma to na celu zachęcenie nowych firm, aby otworzyły swoje siedziby właśnie na terenie gminy. Stopa bezrobocia jest tu dość wysoka, wynosi aż 13,1%. Najbardziej poszukiwani są specjaliści oraz pracownicy fizyczni.

     Atrakcje

     Miasto może się pochwalić bogatą historią, co widać chociażby po zabytkach czy układzie miasta. Centrum zabytkowym jest Zamek Królewski, który powstał w XIV wieku z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Stanowił jego siedzibę zwłaszcza w czasie polowań w Puszczy Niepołomickiej. Obecnie znajduje się w nim restauracja, urząd miasta, Muzeum Niepołomickie, hostel oraz Centrum Konferencyjne im. Lecha Wałęsy. Wokół zamku odrestaurowano Ogrody Królowej Bony. Kolejną perłę stanowi Kościół Parafialny pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, również ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Na przestrzeni wieków była rozbudowywana m.in. przez Jana Branickiego. W Niepołomicach działają: Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa z jedynym w Polsce Muzeum Fonografii. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią walory Puszczy Niepołomickiej, mogą wejść również na Kopiec Grunwaldzki usypany na cześć zwycięstwa z Krzyżakami w słynnej bitwie pod Grunwaldem. W mieście działa wiele ośrodków i klubów sportowych.

     Znajdziemy dla Ciebie