łódzkie, Skierniewice

Informacja na temat Skierniewic

Aktualnie w Skierniewicach dostępnych jest 123 oferty w 4 inwestycjach

łódzkie, Skierniewice

Skierniewice to miasto posiadające prawa powiatu, położone w połowie drogi z Warszawy do Łodzi (dzieli je ok. 70 km. Odległości do każdego z miast) na powierzchni 36 km. kw., z liczbą mieszkańców wahającą się w okolicy 50 tys. osób. Skierniewice dzielą się na osiedla Widok, Rawka i Zadębie. Główne ulice Skierniewic to Rawska, Kościuszki i Zwierzyniecka. Zabudowę Skierniewic w dużej mierze tworzą zabytkowe kamienice uzupełnione o korespondującą z otoczeniem zabudowę powojenną. Zakupy umożliwia duże centrum handlowe Dekada i kilkanaście supermarketów. Działają tu dwie szkoły wyższe i liczne szkoły policealne, szkoła muzyczna, przedszkola czy szkoły integracyjne. Skierniewice to też ważny ośrodek kulturalny z licznymi festiwalami odbywającymi się głównie latem. Unikatowe jest też położenie miasta pomiędzy czterema dużymi lasami, z czego jeden jest Parkiem Krajobrazowym.

Informacja o lokalizacji

Po mieście i okolicznych miejscowościach można poruszać się dzięki piętnastu liniom autobusów. Dzięki temu podróż nawet na drugi koniec miasta nie powinna zająć dłużej, niż kilkanaście minut. Jeśli chodzi o komunikację ogólnopolską, to kilka kilometrów od Skierniewic kończy się autostrada A2 – Stryków – Warszawa a przez same Skierniewice przebiega droga krajowa 70 Łowicz- Zawady. Droga ekspresowa S8 łącząca granicę czeską z granicą litewską przebiega 20 km. Od granic miasta. Pociągiem można poruszać się zarówno w ramach miasta (Skierniewice – Skierniewice Rabka) jak i użyć kolei jako środka transportu do wszystkich większych miast Polski. PKP Skierniewice to ważny przystanek łączący kilka linii kolejowych.

W Skierniewicach znajduje się 8 przedszkoli publicznych i 7 niepublicznych, 12 szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 3 licea. Działają tu też szkoły muzyczne, sportowe, integracyjne i dla dorosłych. Znajduje się tu też Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna i oddział rolny SGGW w Warszawie a także Wyższa Szkoła Zawodowa. Jak widać, jest tu sporo okazji do poszerzania wiedzy na każdym etapie edukacji.

W Skierniewicach znajduje się Wojewódzki Szpital Zespolony, pogotowie ratunkowe, dwie przychodnie, Przychodnia Rehabilitacji Leczniczej, liczne prywatne gabinety wszystkich specjalności medycznych i kilka niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Do tego działa tu 27 aptek, z czego apteka „Stylowa” przy rynku (ul. Rynek 30) jest całodobowa.

Ok. kilometra od granicy miasta rozciąga się Bolimowski Park Krajobrazowy, przepastny las pełen ścieżek, polanek, rzeczek i zagajników. Idealne miejsce do długiego odpoczynku na świeżym powietrzu. A to nie koniec zjawiskowej przyrody w okolicy Skierniewic, bo od wschodu miasto graniczy z Lasem Zwierzynieckim, na południu rozciągają się dwa mniejsze lasy a w centrum miasta położony jest duży Park Miejski. To wszystko sprawia, że to idealne miejsce do rekreacji i uprawiania sportu.

Największe supermarkety w Skierniewicach to Tesco, Lidl czy Carrefour ale znajdują się tu sklepy wszystkich większych ogólnopolskich sieci. .Największe centrum handlowe to Galeria Handlowa Dekada m.in. ze sklepami Tesco, Empik, Rossmann, Alma i kilkudziesięcioma innymi. W Skierniewicach funkcjonuje też wiele sklepów osiedlowych i kilka całodobowych.

Znajduje się tu zabytkowy zespół pałacowy, liczne kilkusetletnie kościoły i budynki, muzeum miejskie i parowozownia, w której można podziwiać zabytki kolei. Co roku odbywa się tu m.in. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej czy też Skierniewicki Odcinek Kabaretowy.. Rozrywkę umożliwia też Galeria Handlowa Dekada i Kino Polonez.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Skierniewicach mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 90 mieszkań i 33 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Skierniewicach wahają się od 3 645 do 6 600 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Skierniewicach

Inwestycje polecane